zahradnictví

Jak vyrábět elegantní trvalky Edulis Superba trvalky

Anonim

Všichni milovníci květin nejsou lhostejní k vytrvalým rostlinám. Tito jedinci jsou v péči nenároční, ale nároční na druhy půdy a rostou velmi dobře na úrodných půdách. Hustá jílovitá půda, kde voda stagnuje a neodpařuje, je pro ně kontraindikována. V přírodě existuje mnoho různých druhů rostlin, které nám po mnoho let rostou a potěší.

Obecné charakteristiky pionu

Jedním z oblíbených takových trvalků je nádherná travnatá pivoňka Edulis Superba.

Má velmi silné a masité kořenové hlízy a tvar svěžího křoví. Ale často tato pestrost pivoňka roste ve formě keřů. Někdy najdete opuštěné a zanedbané trvalé keře. Tento druh je poměrně odolný vůči přežití ve špatných a nepohodlných podmínkách. Taková rostlina se liší od ostatních méně atraktivních druhů. Stonky dobře upravené pivoňky Edulis Superba dosahují velikosti asi jednoho metru a jednotlivé a velké květy mají dvojitou nebo obyčejnou bílou, růžovou, červenou a někdy žlutou barvu. Jeho listy jsou velmi velké a lehce rozřezané.

Začátek rozkvětu pivonky přichází na začátku léta, v druhé polovině června. Ale pupeny se mohou objevit v prvních dnech měsíce. Když kvetou pivoňky, příjemná, nezapomenutelná a trvalá vůně růží je ve vzduchu.

Podmínky pro úspěšné pěstování pivoňky

Chcete-li pěstovat elegantní pivoňka bush Edulis Superba, je nutné ho zasadit do připravené jámy vyrobené v suché živné půdě. Pro vysazování trvalé vhodné podzimní časové období. Rozdělením celé trvalé hlízy na několik částí s pupeny je nutné je vysadit tak, aby pupeny nebyly příliš hluboké. Neměly by být příliš vysoké nad zemí. V těchto případech bude rostlina růst, ale budete dlouho čekat na krásný květ. Místo pro výsadbu hlíz musí zvolit osvětlené, protože květina nemá rád stín.

Jak rostl pivoňka?

Nejlepší ze všech je, že tato nádherná trvalka by měla být vysazena jedním křovím a tvořit kolem něj kmen stromu. Květina nesnáší sousedství s jinými keři a zejména stromy. Proto se na kmen stromu nesmí vysadit nic, aby se zabránilo boji rostlin s živinami v půdě. Mladá pivoňka Edulis Superba by měla být pravidelně krmena na jaře různými způsoby: postřikem nebo použitím organických hnojiv v kořenech. Na obohacených živných půdách by se hnojení nemělo provádět. Nadbytečné hnojivo, zejména dusík, také negativně ovlivňuje růst a květenství pionu. Vodu trvale středně, vyhýbat se stojaté vody v půdě. Jinak jeho hlízy hnijí a umírá. Nejlepší je plivat pivony špinavě a méně často než často a povrchně.

Proč odstranit všechny květiny na ročním bush?

V prvním roce růstu květů by měly být odříznuty všechny pupeny, které se objevily. Na příští jaro budou tyto nádherné rostliny vystaveny bouřlivému, jedinečnému rozkvětu.

Krásná pivoňka Edulis Superba vypadá dobře v kytici, stejně jako v kompozicích s jinými barvami. Na podzim se celý křov je prořezán na úrovni půdy a jeho prořezávání je složeno do kompostovací jámy. Po chvíli se změní na vynikající organické hnojivo. Pokud se budete řídit všemi těmito jednoduchými pravidly pro péči o nádhernou hlíznatou trvalku, pak se nemusíte stěžovat na hollowbread nebo na smrt krásné květiny. Pivoňka bude mnoho let, aby vás potěšila bohatým kvetením a přineste radost a obdiv k nádherné vůni froté.