zahradnictví

Zázvor: rostoucí doma, pravidla péče a výsadby

Anonim

O výhodách této rostliny můžete mluvit po dlouhou dobu. K dnešnímu dni stále ještě nejsou žádné přesné informace o vlasti zázvoru. Tato rostlina byla pěstována v Indii a na území jihovýchodní Asie. Přes skutečnost, že sklizeň je malá, má obrovské léčebné vlastnosti. To je důvod, proč se stále více lidí začalo zabývat kultivací zázvoru doma. Taková domácí rostlina má navíc neobvyklý vzhled, který umožňuje její použití pro dekorativní účely. Dnes vám řekneme o tom, jak ho pěstovat v podmínkách domu, a také se podělte o tipy na růst zázvoru na volném poli.

Je zázvor doma mýtus nebo realita?

Pokud myslíte na rostoucí zázvor, měli byste vědět, že podmínky pro její úspěšný růst a rozvoj by měly být co nejblíže těm, které existují ve své vlasti. Proto je tato léčivá rostlina povolena v podmínkách místnosti, protože klima naší země vám opravdu neumožňuje dělat to na otevřeném terénu. Zkušení zahradníci tvrdí, že rostoucí zázvor přímo ve vaší domácí vlně je možné, pokud respektujete péči a vytváříte pohodlné podmínky pro to. Výška takové domácí rostliny (s řádnou péčí) může dosáhnout téměř metr. Současně budou mít všechny části rostliny jemnou citronovou vůni.

V následujících částech vám pomůžeme vypořádat se s obtížemi, se kterými se můžete setkat v procesu kultivace zázvoru jak doma, tak na dachu.

Kapacita a půda pro výsadbu

Při výběru hrnce je třeba mít na paměti, že rozšíření kořenového systému zázvoru se vyskytuje v šířce, a proto by měl být docela prostorný a nízký. Spodní část hrnce nebo kontejneru posypaná třícmentirovou vrstvou odvodnění - navzdory požadavku na časté zalévání, zázvor netrpí stagnací vlhkosti.

Odtoková vrstva je pokryta směsí půdy, která se skládá ze stejných částí listového humusu, písku a drcence. Taková směs může být připravena nezávisle nebo zakoupena z hotového univerzálního primeru. Hlavní věc - půda byla lehká a volná. Fosfátová hnojiva se také zavádějí do země bezprostředně před výsadbou.

Jaké místo je vhodné pro pěstování zázvoru?

Jak již bylo zmíněno výše, zázvor je rostlina, která miluje teplo a vlhkost. V přírodních podmínkách roste v podmínkách hojného, ​​ale rozptýleného slunečního světla, častého deště a vysoké teploty vzduchu. Pokud tedy chcete pěstovat zázvor doma, dáváte přednost zahřátému balkonu nebo lodžii a v létě je přípustné přemístění rostliny na otevřenou terasu.

Vzhledem k tomu, že dlouhodobé vystavení slunečnímu světlu škodí zelené části rostliny, je lepší přesunout nádobu v poledne na více stínované místo. Nebo zavěste okno tenkým tylem, který chrání zázvor před agresivním slunečním světlem.

Výběr rostlinného materiálu

Chcete-li růst zázvoru, abyste získali pozitivní výsledek, je důležité vybrat vhodný materiál pro výsadbu. Můžete si ho koupit naprosto v každém obchodě s potravinami, hlavním důvodem je, že kořen nemá známky poškození a poškození. Kůže kořenu zázvoru by měla být hladká a nemrzlá. Nejlepší je vybrat šťavnatý zázvor, avšak pokud je mírně vysušený, pak se tato nevýhoda snadno odstraní namáčením ve vodě při pokojové teplotě. Nejdůležitější podmínkou pro výběr zázvoru je přítomnost pupenů na něm. Protože v jejich nepřítomnosti se kultivace zázvoru stává nemožným.

Kořenová příprava a výsadba

Obecně je proces přípravy zázvoru pro výsadbu velmi podobný kultivaci brambor - kořen je rozřezán na několik částí, z nichž každá musí mít ledvinu. Plátky jsou ošetřeny roztokem manganistanu draselného nebo mletého aktivního uhlí. Někteří zahradníci nerozdělují kořen zázvoru, ale spíše je ponoří do vody pro klíčení. V každém případě je ponoření do vody před výsadbou nezbytné k probodnutí klíčení. Za tímto účelem stačí 3-4 hodiny strávené v teplé vodě.

Připravený materiál je zasazen do hrnce se substrátem v hloubce asi 3 centimetrů, zatímco oči směřují nahoru. Po výsadbě se zázvor dobře roztírá a opouští suché a teplé místo. První výstřely se objeví ve stejnou dobu během 1, 5-2 týdnů.

Základy péče

Jakmile se první procesy objeví v zázvoru, věnujte pozornost rostlině pozornost. Je důležité dodržovat podmínky pro růst kořenů zázvoru, aby se dostala nejen krásná rostlina, ale také bohatá sklizeň. Ginger má rád vysokou vlhkost, teplotu teplého vzduchu a přítomnost slunečního světla. Proto je nejlepší umístit nádobu na teplé parapety a zajistit, aby byla pravidelně napojena. Pro růst zázvoru doma bylo úspěšné, je důležité udržovat teplotu vzduchu pod +18 ° C. Při nižších hodnotách může kořen přejít do režimu hibernace a znovu se probudit může být velmi obtížné. Optimální teplota pro růst zázvoru v hrnci je +25 ° C.

Napájení a krmení

Je velmi důležité zabránit vysychání půdy, ve které se zázvor pěstuje. Ale přehánění zavlažováním také nestojí za to - nadměrná vlhkost povede k úpadku kořenů. Proto musí být rostlina často a trochu málo. A pro lepší rozložení vlhkosti po každém zalévání by měla být půda mírně uvolněna. Je možné vytvořit příznivé podmínky pro růst zeleně postřikem.

Hnojení je nedílnou součástí růstu a péče o zázvor. Aby bylo zajištěno normální růst rostliny, je nutné ji pravidelně krmit. V počátečních fázích kultivace se používají organická hnojiva. Ale ve stádiu aktivního růstu rostliny vyžaduje potašové přípravky, které přispívají k rozvoji svěží a tlusté zeleně. Okamžitě před květem se zázvor krmí fosfátovými hnojivy.

Sklizeň a skladování

Logickým výsledkem růstu kořenů zázvoru je sklizeň. Chcete-li to udělat, zastavte zavlažování rostlin s nástupem podzimu - zem a stonky vysuší a to velmi usnadní kopání. Rostlina připravená k kopání vypadá nejprve zvlněná a uschlá, a pak úplně vyschne. Je velmi důležité nejen pečlivě vykopat kořeny, ale také se je snažit dlouho zachovat.

Kořeny zázvorů se čistí ze země, dobře se omyjí vodou a pak se posílají do teplého a dobře větraného pokoje s cílem snadného vyschnutí. Zázvor uchovávejte na chladném místě (při teplotě asi + 4 ° C) s nízkou vlhkostí - ideální je-li sklep. Při nepřítomnosti je však možné použít chladicí komoru po obalení zázvoru v pergamenu. V tomto stavu zůstane čerstvá asi měsíc.

Když zmrazíte kořen zázvoru, měli byste pochopit, že tato metoda zbavuje své léčivé vlastnosti, ponechává jen kořeněnou vůni a hořící chuť. Zázvor lze také vysušit, ale před použitím bude muset namočit po dobu nejméně 5 hodin a chuťové vlastnosti tohoto produktu budou mnohem jasnější a ostřejší než čerstvé.

Pěstování zázvoru v zemi

Pěstování zázvoru na venkově je téměř nemožné v našem drsném podnebí. To platí zejména pro střední Rusko. Pokuste se zasadit tuto neuvěřitelně užitečnou rostlinu obyvatelům jižních zeměpisných šířky. Ale i v tomto případě je žádoucí, aby kultivace zázvoru na volném poli probíhala ve skleníkových podmínkách.

Zázvor netoleruje silný vítr a průvan, kromě toho je polední slunce příliš agresivní, aby na závod působilo. Vzhledem k tomu, že kořenový systém zázvoru se nerozvíjí v hloubce, ale v šířce, otvory pro výsadbu by neměly být hlubší než deset centimetrů. Půda používaná k výsadbě zázvoru je ten, který se z něj roste doma - směs humusu, písku a kořene. Vyžadovala také přítomnost odvodnění. Chcete-li to udělat, v jámy pro výsadbu by měla být dvě vrstvy: jemný štěrk a písek. Teprve poté je půda naplněna do jámy.

Příprava kořenů pro výsadbu začíná v únoru, kdy se vysazují sazenice. Koncem března se kontejnery se sazenicemi postupně převádějí do skleníku a teprve v dubnu může být zázvor zasazen do otevřené půdy. Vzdálenost mezi budoucími rostlinami by měla být nejméně 15 centimetrů.

Stejně jako v případě domácího pěstování, zázvor ve skleníku vyžaduje časté zalévání a uvolňování půdy. A zejména v horkých dnech je rostlina postřikována postřikem z postřikovače. Každé desetidenní hnojení se aplikuje na půdu: plnotučné, potašové a fosfátové hnojiva, které se musí střídat.