konstrukce

Písek-cementová dlažba: cena, recenze

Anonim

Výběr střešního materiálu je důležitou a rozhodující etapou stavebních prací, protože střecha poskytuje ochranu před srážením a pohodlnou zábavu v interiéru. Na tento účel se často používají pískovcové cementové dlaždice. Její oblíbenost spočívá v tom, že materiál splňuje dvě základní požadavky: spolehlivost a trvanlivost.

Složení a výroba cemento-pískových dlaždic

Dlaždice se skládá z přírodního křemenného písku a cementu. Technologie výroby je následující: směs portlandského cementu, vody, křemene a alkalických pigmentů je lisována pod vysokým tlakem. Dalším krokem je vytvoření správného tvaru materiálu. Poté se na jeho povrch nanese speciální barvivo odolné vůči UV záření.

Další etapa - sušení dlaždic. Suší se při teplotě 60 stupňů ve speciální komoře. Po ukončení procedury může být v skladu asi 30 dní, pro kterou se stává o 70% silnější (30% zisk během provozu). Kvalitní výsledky lze dosáhnout pouze s použitím moderního vybavení, kvalitních materiálů a dodržování výrobních technologií. Kvalita hotového materiálu je odhadnuta jeho pórovitostí a hustotou. Je-li porézní, pak je náchylnější ke zničení.

Výroba tohoto druhu dlaždice nastává bez střelby, stejně jako u keramiky, takže její náklady jsou výrazně sníženy.

Cnosti

Cementová písková dlažba, jejíž průměrná cena je 350 rublů / m2, má několik výhod:

 • Dostupnost Materiál lze zakoupit v téměř každém obchodě s materiálem nebo objednat prostřednictvím internetu.
 • Trvanlivost Pokud byla instalace cemento- pískových dlaždic provedena podle všech pravidel, může trvat 100-150 let.
 • Odolnost proti srážení.
 • Požární odolnost
 • Dobrá zvuková, hydro a tepelná izolace.
 • Snadná instalace.
 • Schopnost uspořádat jedinečný design střechy a celého domu.

Nevýhody

Materiál má určité nevýhody:

 • z tohoto důvodu je zapotřebí dodatečné zpevnění systému krokví;
 • nízká odolnost vůči těžkým mrazům;
 • křehkost;
 • omezená volba;
 • velká tloušťka;
 • tendence k tvorbě plísní, houb.

Barva materiálu

Dříve byl materiál šedý jako beton. Moderní barvy dlaždic se dosahují dvěma procesy: barvení hmoty a malování po tvarování prvků. Zbarvení v hmotě zajišťuje stabilní a stabilní barvu materiálu, takže poškození během jeho instalace je sotva patrné.

V případě řezání dlaždice při položení je materiál na řezu světlým odstínem, struktura betonového kamene je viditelná. Bylo nalezeno řešení: všechny plátky pískové-cementové dlaždice jsou natřeny základním nátěrem. Můžete si je koupit na stejném místě jako střešní krytina.

Barvení

Nejlepší je aplikovat akrylovou barvu. To nejen dává dlaždici potřebnou barvu, ale také chrání původně drsný povrch před kontaminací. Různí výrobci vytvářejí jedinečné povlaky. Horní vrstva dlaždice by měla mít vodoodpudivé vlastnosti, aby nedocházelo k zabránění odtoku vody a vyloučila možnost vzniku mechu, plísní a vápence. Odolnost vůči UV záření je další výhodou, díky čemuž se dlaždice z cementového písku vyznačuje příznivým rozlišováním. Hodnocení stavitelé říkají, že materiál má dobrou barevnou stabilitu: nevybledne, není ovlivněn srážením. Snad řešení, které používá současně dvě barvy, které umožňují rozložit různé vzory.

Povrchové zbarvení materiálu umožňuje, aby byl matný nebo lesklý. Poslední možnost je nejčastější. Dále jsou k dispozici polymerové akrylové nátěrové hmoty s povrchovou úpravou, při jejichž použití svítí povrch materiálu.

Pískové cementové dlaždice jsou často k dispozici ve 4 základních barvách: červená, hnědá, cihla, grafit. Další barevné možnosti je třeba objednat jednotlivě, ale náklady na materiál se zvýší o 30-45%. Nejběžnějším modelem je vlnitá dlaždice, známá také jako "dvojitá římská". Pokud vezmeme v úvahu výrobce, pak na domácím trhu Braas cement-pískové dlaždice mají největší úspěch.

Formulář

Specifická výrobní technologie cementových a pískových dlaždic výrazně omezuje počet svých modelů ve srovnání s keramickými dlaždicemi. Kromě toho je jeho velikost mnohem větší než ta druhá. Standardní rozměry dlaždic mají délku a šířku 42 a 33 mm. Proto u střechy o rozloze 1 m2 stačí 10 kusů. K dispozici je také menší verze: 41 délky a 24 šířky. Pro 1 m2 budete potřebovat 15 jednotek.

Hmotnost povlaku

Pískové cementové dlaždice se považují za těžké střešní materiály, ale jsou lehčí než keramické protějšky: 1 m2 materiálu váží až 45 kg a hmotnost keramických obkladů je až 75 kg. Velká hmota materiálu má pozitivní vliv na zvukovou izolaci místnosti jako celku: zvuk deště nebo krupobití je téměř neslýchaný.

Trvanlivost, recenze

V průměru dlaždice plně plní své funkce po dobu 70-100 let. V mnoha ohledech je to díky mrazuvzdornosti a minimální vlhkosti - až 3%. V tomto případě jsou recenzenty stavitelů jednomyslné, že střecha je jedna a není zaručeno, že bude sloužit maximálnímu časovému období. Například pokud během výstavby bylo rozhodnuto zachránit krok krokve, že konstrukce nesmí odolat uloženým nákladům. Trvanlivost dlaždice přímo souvisí s životaschopností celé střechy.

Péče

Udržování dlaždic v dobrém stavu bude vyžadovat minimální čas a úsilí, protože prakticky nepodléhá "stárnutí". Horní vrstva materiálu je pokryta akrylovou barvou, díky níž déšť odstraňuje téměř veškeré nečistoty. To zpomaluje vývoj všech druhů mikroorganismů.

Stačí stírat střechu každé tři až čtyři roky vodou pod tlakem. Podobně se čistí z mechu a lišejníků. Ta se nejčastěji formuje na svahu na severní straně. V případě, že voda zcela neodstraní vzniklé znečištění, měli byste použít speciální nástroje. Zelená deska neovlivňuje celkovou pevnost dlaždice, protože nevniká hluboko do materiálu.

Dnes je technologie výroby dlaždic neustále zlepšována, takže barva se může držet na materiálu po mnoho let. Pokud je poškozen, můžete znovu barvit pomocí speciálních barev. Pro maximální účinnost se doporučuje provést tyto práce při okolní teplotě 15-20 stupňů. Důležité je také zajistit, aby se povlak na sušičce nepřehříval na slunci.