kontrola škůdců

Některá pravidla, jak se zbavit hlodavců. Jak se trusy myší liší od potkanů?

Anonim

Ve večerních hodinách, pod podlahou nebo mimo zdi někdo často pískne. Ráno se někdo v kuchyni nachází. Jeden pes nemůže říkat, že hlodavci se proliferovali v okrsku obydlí. Je možné zjistit, jaký druh hlodavců vrhem? A jak se liší tkáně myší od potkanů?

Akce před nákupem myší

Než se podíváte na nákup myší, musíte si nejprve zjistit, jaký druh hlodavců se usadil ve vašem domě. To je děláno, aby nedošlo k plýtvání penězi. Ne každý pasovací past na myši je vhodný k lovu potkanů, stejně jako ne každá krysa krysy může chytit myš.

Jak už bylo řečeno, při pískování nebudete okamžitě vědět, kdo zuří v intersticiálním prostoru nebo za soklem. Ale výkaly majitelů mohou být určeny.

Jak definovat myš

Vlastnosti myšího vrhu jsou následující. Každý odděleně odebraný myš "turd" zřídka dosahuje velikosti přes 6 mm. V podstatě v rozmezí 4-5 mm. Myši zřídka rostou do velkých velikostí. Ale pak přijmou číslo. Často, v blízkosti velkých, najdete malé výkaly až do délky 3 mm. To znamená, že se ve vašem domě již stalo štěňátko a v rodině jsou přítomny jak dospělé, tak mladé populace.

Jak vypadá myšková truska na základě geometrických dat? Nejčastěji jde o oválné granule, s něčím vzdáleně podobným ovsu, pouze se zaoblenými okraji. Jejich barva se může lišit v závislosti na tom, co myši jedí. Pokud jde o obiloviny nebo chléb, pak jejich vrh je světle šedý. Je to trochu tmavší, někdy trochu lehčí, ale nikdy není černé. To je barva krys trusu.

Krysí výkaly

Dokonce i relativně mladý jedinec krysy bude mít vrh, který je výrazně větší a tlustší než myš. Co vypadá trus krys ve formátu barev? Barva potkaních výkalů závisí také na jídle, které konzumují. Častěji je však černá s různými odstíny. Obalové pelety krys se tak liší od trusů myší v barvách i velikostech. Pokud objevíte výkaly na podlaze o rozměrech větší než 6 mm a ráno tmavé, znamená to, že ve vašem domě máte potkany. Pokud je světlo a méně než 6 mm, pak myš.

Další charakteristický rys

Potkani nikdy nejsou moc. Proto jejich výkaly, ačkoli velké, ale budou malé. Ale pokud jsou v domě myši, bude spousta trusů myší. Potkát může opustit své výkaly na jednom, dvou místech. Myši, na druhé straně, "dali" své granule kdekoliv a v exorbitantním množství. Pokud je mnoho pelet, je to přímý důkaz přítomnosti rodiny myší v domě. Potkani nemusí v žádném případě opustit své "výkaly". Pár velkých černých výkalů je potvrzení, že krysy s vámi žijí.

Pravidla pro ničení hlodavců pomocí pastí myší a krys

Když se v podestýlce podařilo rozpoznat, kdo se usadil ve vašem domě, můžete jít do pasti a pasti. Pěchotní myši proti krysám jsou velmi dobrým nástrojem. Nezapomeňte, kde jste nejčastěji viděli trusy myší. To pomůže vysledovat cestu hlodavce od norku k místu krmení. Nejčastěji se ve své roli objevuje neuzavřené nebo neuzavřené uzavřené odpadky. Ale myši nemají zábranu k obtěžování a zadní stěnu kuchyně.

Nesnažte se utěsnit mezeru, do které hlodavci vstupují do domu. To jen způsobí, že se budou chovat pečlivěji. Kromě toho budou hýbat jejich pohyby na jiném místě, a to je opět poškození základních desek a jiných povrchových úprav, a proto plýtvání penězi. Pokuste se je chytit skrz stejný počáteční slot.

Nejlepší je, abyste neměli past na myši přímo v blízkosti mezery. Myš bude cítit návnadu na dálku. A pokud někdo z příbuzných myši neustále umírá poblíž mezery, bude varovat zbývající bratry. Během noci poblíž mezery můžete zachytit pouze jednu myš, zbytek se prostě vyděsí smrtícím křikem. Pokud uspořádáte pastu na myši po celém obvodu místnosti, ve které jíte (zpravidla jde o kuchyň), můžete zachytit až 3 - 4 kusy za noc. Totéž je u potkanů.

O jedu

Dalším účinným způsobem, jak zbavit svůj domov myší, je myší jed. Vůně mi připadá velmi atraktivní. A z toho velmi rychle zemřou. Nejdůležitější je opět, aby jed už byl příliš blízko k prasklině, odkud hlodavci lovili za zásoby. V opačném případě se myš, která se pyšala na arzeniku, bude mít čas plazit někde pod podlahou nebo do molu a zemřít tam. Nevěřte, kolik jejich tělo začalo rozkládat smrad. Někdy musíte rozdělit stěny, abyste se zbavili svých mrtvol. A kdyby bylo mnoho myší a všichni se plazili, aby zemřeli na opačných stranách, bude nutné demontovat polovinu domu.

Proto by měly být odváženy jedy z rychlé akce, aby myši zemřely před tím, než se mohou prolézt. Pokud jsou jedy slabé a myši, které se plazí, zemřou někde doma, víte, co se pak stane.

Kočka v domě

To je také možnost. Ale to není vždy efektivní. Lidé velmi milují své domácí mazlíčky a často jsou ztučkaní, takže ti lidé ztratili touhu nejen honit myši, ale i pohybovat se obecně. A ne všechna plemena jsou náchylná k tomuto povolání. Trakční záchytné myši položené v jejich genech a zděděné. Pokud by matka kočka nebyla nakloněna tomuto povolání, její potomstvo o 50% bude stejné líné.

A dokonce s tím, že vaše kočka bude neustále čekat na kořist v koši, ne že bude schopen chytit myš. Myši jsou velmi podivné a schopné se ucpat a plazit se přes nejslabší trhliny. Proto kočka nebude vždy schopna pomáhat zbavit se myší o 100%.

Závěr

To je důvod, proč odborníci doporučují, aby se zbavili myší v domácnosti pomocí myši. Chytil - odhodil. A všechny případy.