nástrojů a zařízení

Výběr čerpadel pro vodu do země

Anonim

S nástupem léta se každý začíná připravovat na zahájení letní sezóny - období čerstvých bobulí a zeleniny.

Pokud jde o zavlažování zahrady, nebudou to žádné problémy, protože nyní existuje tolik různých zavlažovacích systémů, které jsou založeny na odstředivých čerpadlech pro zvýšení tlaku vody. To má své výhody: už nemusíte nosit těžké kbelíky vody z studny na místo nebo zavlažovat postele pomocí konvice na zalévání. Ale jen málo lidí ví, že funkce tohoto systému zde nekončí: čerpadla pro vodu do země mohou poskytnout i celý dům s vynikajícím tlakem, zásobování vodou pro mytí nádobí, koupelnu a dokonce i pro mytí auta. A aby takové zařízení přineslo skutečné výhody, měli byste se seznámit se všemi výběrovými kritérii, o kterých budeme dnes diskutovat.

Typy zařízení

Než začnete kupovat, měli byste se rozhodnout, pro jaké účely potřebujete danou jednotku. Čerpadla na vodu v chalupě jsou rozdělena do dvou typů - ponorné a povrchové.

První typ je navržen tak, aby fungoval v náročnějších podmínkách. Takže pokud chcete bez problémů pumpovat dobře vodu pro domácí potřeby a při zavlažování na místě, budou nejlepší ponorná čerpadla pro vodu. Varianta povrchu je vhodná pro cirkulaci vody v mělké hloubce, ne více než 8 metrů. Tato hloubka často mají vlastní studny, které se nacházejí na místě. Proto je tato možnost vynikající volbou pro ty, kteří chtějí používat stroj pouze k zavlažování zahrady.

Čerpadla na vodu do chaty. Typ kapaliny

Dalším indikátorem je, jaký druh tekutiny bude zařízením čerpáno. Je třeba si uvědomit, že nyní existuje mnoho klasifikací takových zařízení, jako jsou cirkulační a drenážní čerpadla pro vodu. V závislosti na jejich účelu mohou čerpat různé typy tekutin - vodu, chemikálie a dokonce i výkaly. Samozřejmě, první možnost nám vyhovuje. Ale i zde existuje jedna výstraha - pumpy na vodu do země mohou být navrženy jak pro čisté pití, tak i pro špinavé kapaliny, takže pokud chcete použít studnu jako hlavní zdroj vody pro váš domov, rozhodně byste si měli vybrat první možnost.

Technické ukazatele

Toto kritérium závisí na tom, jak často budete čerpadlo používat k zavlažování a jaké území zavlažujete. Přesná data zde neexistují, protože každý z nás má zcela odlišné oblasti, které lze využít jak 100, tak 50 procent. Proto při výběru nejlepší konzultace s prodávajícím. Nezapomínejte však, že příliš produktivní jednotky budou vždy spotřebovávat více energie než jiné, protějšky s nízkým výkonem, které se mohou vyrovnat s jejich funkcími, stejně jako s prvními.

Rozměry

A poslední charakteristika, kterou je třeba při výběru vzít v úvahu. To jsou rozměry samotné pumpy. Pro provoz v dachu se zpravidla používají malá zařízení. Plně se vyrovnávají s přímými funkcemi, navíc jsou snadněji instalovatelné, pracují tiššími a utrácejí méně energie na cirkulaci vody.