udělejte to sami

Přepravní kolečka pro PVC lodě do sebe: výkresy, fotografie

Anonim

Nedávno nafukovací čluny získaly větší popularitu ve srovnání s běžnými, vyrobenými z duralu. Tato okolnost byla podávána z mnoha důvodů. Za prvé, takové výrobky jsou mnohem levnější, mimo jiné, protože jejich skladování nevyžaduje samostatnou místnost nebo garáž. Při přepravě není nutné používat dodatečné vybavení. Se všemi těmito skutečnostmi, gumový člun, pokud je to žádoucí, dodá svého majitele na jakýkoli bod řeky nebo jezera, zvláště když má zařízení průchod. Toto tvrzení platí i za přítomnosti motoru, jehož výkon je 3 koní. Nicméně, s přihlédnutím k potřebě traverze pro montáž motoru, mnoho rybářských nadšenců zapomene na kola pro PVC lodě. Toto opomenutí je dostatečně závažné, proto doporučujeme jej opravit.

Potřeba používat kolečka ve vozidle

Pokud se rozhodnete vyrábět obloukové kolečko pro PVC lodě s vlastními rukama, pak stojí za zmínku, že přenášení trojitého gumového člunu v nafouknutém stavu bude poměrně jednoduché. S tímto se může vypořádat s jakýmkoli člověkem se středním postavením. Přetahování přístroje na pár desítek metrů není obtížné. Bude mnohem obtížnější se s takovým úkolem vyrovnat, pokud je loď naplněna zařízením a lovným zařízením. Úkol je komplikovaný, když je na vozíku instalován vnější motor. Pokud vyjmete motor a přesunete všechna zařízení samostatně, bude se práce delší. To je důvod, proč mnozí rybáři dnes používají křídelní kolečka pro PVC lodě, lze je jednoduše vyrobit vlastními rukama.

Samozřejmě, že v prodeji najdete také různé kolečka. Mohou se lišit ve velikosti a šířce. Odborníci doporučují volit kola, která jsou střední velikosti a docela působivá na šířku. S tímto doplněním můžete snadno posunout loď na místě s hustou půdou. Kolečka pomohou na písečných plážích. Je důležité, aby byla tato kola, stejně jako všechna uchycení, vyrobena z materiálů, které se vůbec nebývají vystaveny vlhkosti.

Příprava potřebných nástrojů a materiálů

Pokud se rozhodnete vyrábět kolečka pro PVC s vlastním rukama, můžete ušetřit několik tisíc rublů. Můžete však vyrobit kola s držáky, které budou mít určité parametry, jmenovitě šířku, délku a velikost. Pro provedení práce je třeba připravit dvě kola, jejichž průměr by měl být 35 cm. Pokud jde o šířku, může se pohybovat od 60 do 80 milimetrů. Připravte čtvercový profil se stranou 25 milimetrů. K realizaci montážních koleček potřebujete trubku o určitém průměru. Pro upevnění budou použity šrouby, matice, podložky a šrouby. Upevňovací profil musí být nepochybně vyroben z nerezové oceli. V takovém případě bude muset velitel trochu zaplatit, ale kola nebudou trvat ani jednu sezónu, nýbrž mnoho let. Kromě toho budete potřebovat pilu pro práci na kovu, stejně jako klíč nebo kleště a elektrickou vrtačku.

Rada odborníků

Pokud se rozhodnete vyrábět obloukové koly pro PVC lodě s vlastními rukama, budete potřebovat pomoc od zkušené svářečky. Práce zde bude několik minut, takže nemusíte platit. Celkové náklady na materiály budou přibližně 1500 rublů.

Pracovní technologie

Po shromáždění všech nástrojů a materiálů můžete pokračovat v praktické části. Instrukce nepředstavuje zvláštní potíže. Zpočátku je nutné určit místo pro upevnění profilu kol na kloubový nosník. Velitel si musí pamatovat, že by neměli zasahovat do chodu motoru, jinak by bylo možné se rozloučit se šroubem. Poté, co byla stanovena fixační poloha, měl by se segment položit a kola by měla být umístěna mírně pod spodním okrajem nosníku pro délku poloměru, kterou je třeba přidat asi 5 centimetrů.

To zajistí potřebnou úroveň zabezpečení a sníží přetahování. Konzola pro upevnění kol může být rovná nebo pod určitým úhlem. První možnost může být považována za poměrně trvanlivou a snadno vyrobitelnou. Předpokládá méně práce pro svářeče, mimo jiné bude mít monolitický držák impozantní dopad. Pokud je konzola svařena pod určitým úhlem, budou kola umístěna pod dnem lodi a nebudou zasahovat do provozu motoru.

Instalace držáku pro montáž koleček

Při sestavování koleček z PVC s vlastními rukama můžete držák nastavit pod určitým úhlem. Za tímto účelem je v počáteční fázi odříznuto 4 segmenty z profilu. V takovém případě byste měli použít velikosti, které jsou vhodné pro konkrétní loď. Na dno se svařovacím strojem bude muset připevnit trubku, která by měla přilnout kroužky. V trubkách by měl být proveden malý průchozí otvor. V tomto případě je třeba s pomocí čepu posílit kroužky. Kromě toho bude muset být s vnitřním kroužkem trubky přivařena matice s požadovaným průměrem. To zabrání tomu, aby kola byla přitlačena k držáku.

Doporučení průvodce

Pokud vyrábíte kočárky s překážkami pro PVC loď s vlastními rukama, můžete si kreslit sami nebo si je půjčit z předmětu. Doporučuje se uzavřít dolní konec trubek plastovými nebo pryžovými zátkami. Tím ochráníte interiér před vodou. Ano, a element bude vypadat lépe.

Způsob práce

Pomocí vrtačky v horní části musíte vytvořit dva průchozí otvory. Prostřednictvím nich můžete později instalovat na opěradlo kola. Nyní bude nutné spojit dvě upevňovací části svařováním. Úhel mezi prvky se může měnit od 35 do 45 stupňů. Konce budou muset být nakrájeny trochu tak, aby se blížily dohromady ve zvoleném úhlu.

Po dokončení svařovacích prací bude nutné namontovat kola na trubky a upevnit je pomocí závlačky a podložky. Na tomto místě můžeme předpokládat, že jsou dokončeny křídla pro PVC loď s vlastními rukama, jejichž fotografie jsou uvedeny v článku. Pokud existuje touha, pak mohou být připevněny pomocí vodotěsné barvy.

Montážní kola

Upevnění kol na opěradlo je považováno za obtížnější stupeň ve srovnání s tím, co bylo popsáno výše. Proto by měl být přístup k provádění těchto prací co nejvážnější. Zpočátku musíte upevnit držák na dřevěný nosník. Značky jsou taženy podél otvorů a potom je v otvoru vytvořen otvor s požadovaným průměrem vrtákem. V dalším kroku je třeba použít malý list, který je vyroben z PCB, hliníku nebo duralu, a pak dělat přesně stejné díry v něm. Děrovaný plech se aplikuje na vnitřní stranu opěradla a v něm se vytvoří otvor, jako ve stromu. Při instalaci šroubů je třeba zajistit, aby byly čepice umístěny na straně člunu. Když se vyrábějí domácí kolečka pro PVC lodě, použití plechu umožňuje rovnoměrné rozložení nákladu na plochu lodi. Zatímco pokud umístíte čepice šroubů dovnitř, zaručuje to, že deska lodi nebude na výstupcích poškozena. Podložka požadované velikosti je namontována na šrouby. V dalším stupni jsou kolečka namontována na těchto šroubů a poté jsou upevněna maticí a podložkou.

Nuance práce

Pokud přemýšlíte o tom, jak vyrobit kolečka pro převoz z plastu z PVC, pak při provádění výše uvedených prací je nutné zajistit, aby se kola nacházela pod opěradlem. To platí při použití uzamykacího systému kol v určitém úhlu. Popsaný postup musí být opakován u druhého kola, až poté můžeme předpokládat, že práce je dokončena. Velitel může instalovat namontovaný nosník na pryžovém člunu, aby jej mohl pohodlně přetáhnout po břehu, blátě, kamenech a písku.

Samostatně vyrobené kolečka pro PVC lodi, jejichž výkresy se snadno vytvářejí, jsou prostě jednoduché. S tímto bude schopen zvládnout všechny ryby. Nicméně před tím se musíte ujistit, že máte dovednosti pracovat se železem, nástroji a dřevem. Výsledkem je, že náklady na nová kola jsou 3krát nižší než náklady, které lze zakoupit v obchodě se specializací.

Závěr

Výkresy koleček pro překážky pro PVC lodě vám umožní odstranit případné chyby. Nepředpokládejte, že provedení výše uvedených prací je nemožné. Stačí stačit proces, jak bude pokračovat sám.