zahradnictví

Hrozny "paměť Negrulya": popis odrůdy, foto

Anonim

V uplynulých letech se taková obyčejná rostlina, která rostla jako vinařství, získává oblibu u běžných zahradníků. Někdy je obtížné začít zahrádkářům vybrat si odrůdu, která bude vyhovovat jejich schopnostem. Hrozny "paměť Negrulya" se odkazuje na ty odrůdy, které mohou snadno růst lidi, kteří nejprve vyzkoušet svou ruku v viticulture. O tom budeme hovořit v tomto článku.

Charakteristika odrůdy

Odrůda je charakterizována jako středně pozdní, tj. Dozrávání plodin nastává po 125-135 dnech od začátku jarního růstu révy. Hroznová bouda se vyznačuje silným růstem. Je vhodné upřednostňovat formování révy v podobě dvojitého kordonu na kmeni s výškou nejvýše 80 cm. Hrozny v paměti Negrul mají dobrou kompatibilitu s většinou podnoží. Výnos odrůdy je vysoký a stabilní, průměrná hmotnost jednoho svazku je 320-550 g. Odrůda je odolná vůči mrazu, odolává teplotám až -24 stupňů.

Možná bude čtenář mít otázku, jak se odrůda hroznů "Negrul paměť" liší od ostatních odrůd a proč stojí za to, že se s ní seznámíte s vinařstvím. Faktem je, že zvláštností této odrůdy je zvýšená odolnost vůči takovým běžným onemocněním, jako je plíseň, phylloxera, oidium a šedá hniloba. Navíc, s řádnou péčí, víno této rostliny dozrává velmi dobře.

Jak hrozný "paměť Negrulya"

Popis odrůdy hroznů nebude úplný, aniž by se zmínil o vzhledu svazku, protože přesně díky tomuto rysu lze určit, která odrůda roste na zahradním pozemku. "Na památku Negrul" nelze zaměňovat s žádnou jinou odrůdou hroznů, protože její ovoce má jedinečný vzhled. Tmavě fialová, pokrytá hustou voskovou barvou má tvar kuželového válce s mírně zašpičatým hrotem. Hmotnost každé bobule ve svazku dosahuje 5-7 g a jejich velikost je asi 2 cm v průměru s délkou až 3, 5 cm.

Paměť Negrul na hroznech, o níž jste se již velmi dobře podívali, tvoří spíše velkou volnou hvězdokupu, která sama slouží jako ozdoba. Chuť bobulí je jednoduchá, bez jasné kořenité chuti a vůně. Tato odrůda má však dobrou chuť, protože kombinuje poměrně vysokou schopnost akumulovat cukr v bobulích - až do 17 g / 100 ml. Přenositelnost bobulí je velmi vysoká, protože jsou pokryty hustou kůží. Kromě toho je možné skladovat v chladničce po dlouhou dobu bez ztráty kvality.

Jak vytvořit vinnou révu

Jak je uvedeno výše, hrozny "paměť Negrulya" vyžaduje tvarování, odpovídající typu dvou ramen kordonu. Zvláštní pozornost při kultivaci této odrůdy by měla být věnována počtu očí na rostlině. Zatížení každého kříže by mělo být asi 20 výstřelů - 4-5 na každé vinné révě. Taková formace pomáhá zvýšit ne příliš vysokou míru plodin. Vzhledem k tomu, že takové zatížení je považováno za zvýšené, je důležité věnovat zvláštní pozornost zavlažování a krmení rostliny.

Péče o hrozny: zalévání a krmení

Na začátku růstu vinné révy vyžaduje hnojení pomocí dusíkatých hnojiv, které lze nahradit infuzí plevele s kuřecím hnojírem nebo hlínou. Pár týdnů před začátkem kvetení se krmení opakuje. Pokud se pro hrozny používají komplexní hnojiva, je důležité zajistit, aby neměli příliš mnoho dusíku, zejména těch, které se používají pro hnojení v létě a podzimu. To může vyvolat divoký růst révy vinné na úkor tvorby ovoce, stejně jako způsobit, že keř zmrzne v zimě.

Po rozkvětu ve stádiu vývoje bobulovitého hrachu je možné provádět vrchní oblékání mikroelementy: kobalt, železo, zinek a měď. Takové látky lépe pronikají rostlinami do nadzemní části, takže je lepší aplikovat přípravky zředěné vodou přímo na listy postřikovačem.

Hrozny "paměť Negrulya" je považována za nenáročnou a suchou odolnou odrůdou. Proto během vegetačního období postrádá vlhkost, která se během oplodnění dostává do kořenů. Před začátkem zimy se doporučuje provádět zavlažování vinohrady za vlhka.