opravy

Vlastnosti použití akrylátové hydroizolace

Anonim

Pokud jsou vodotěsné vrstvy vyrobeny s vysokou kvalitou, zajistí stabilitu konstrukce vůči škodlivému účinku vlhkosti. V oblastech, kde mohou proniknout, je nutné použít vhodné materiály. Příkladem je akrylátová hydroizolace.

Je vhodný pro ošetření základů, střech, balkónů, podlah, stěn, stropů, po jejich aplikaci můžete pokračovat v následných opravách. Materiál pro hydroizolaci, který se používá v obytné budově, by neměl vyzařovat plyny, výpary škodlivé lidskému tělu.

Ve vnitřních prostorách se obvykle používají látky rozpustné ve vodě, které nevyžadují toxické doplňkové složky. Například vhodná akrylátová hydroizolace, jejíž přezkoumání je většinou pozitivní.

Charakteristika a aplikace

Vnitřní výrobky z akrylátových pryskyřic a latexových přísad jsou vhodné pro všechny typy podkladů. Akrylovou hydroizolaci lze zakoupit ve formě těsnicích materiálů, které jsou charakteristické pružností a hustotou. Jsou vhodné pro ošetření švů, kloubů na povrchu, různých vodovodů, vodovodních a kanalizačních potrubí.

Tmelové prostředky jsou emulze, které jsou flexibilní. Mohou být aplikovány na vodorovné a svislé povrchy v místnostech s vysokou vlhkostí. Akrylátový tmel pro hydroizolaci a jiné podobné emulze vytvářejí povlak bez švů. V důsledku toho nebude voda unikat.

Pro ochranu proti vlhkosti pod povrchovými materiály areálu se používají pronikavé půdy - to je také akrylátová hydroizolace kapalného typu. Takové prostředky mohou být použity pro zpracování dřeva, betonu a cementu. K ochraně dekorativní povrchové úpravy, vhodné transparentní složení. Bude to zabraňovat vzniku plísní.

Nevýhody a výhody

Akrylátová hydroizolace je univerzální prostředek. K tomu, aby byl na povrchu, nepotřebujete speciální vybavení nebo přípravné činnosti. Tyto formulace můžete používat doma.

Další výhody zahrnují:

  • vhodné pro všechny stavební materiály;
  • je ekologicky šetrný, to znamená, že reakce nezačíná interakcí s jinými látkami a v kompozici nejsou rozpouštědla;
  • rychle schne;
  • je flexibilní, takže může uzavřít trhliny o tloušťce 0, 3 cm;
  • relativně nízké náklady, protože náklady na následné opravy, pokud ignorujete aplikaci izolace, budou stát mnohem víc.

Pokud zvážíme nevýhody, akrylátová hydroizolace není odolná mechanickému namáhání. Pokud je na něm zvýšené zatížení, doporučuje se vytvořit dodatečnou utahovou vrstvu.

Pokud jde o skladování, musí být teplota minimálně 5 ° C, jinak se vlastnosti kompozice zhorší.

Bitumast: vlastnosti produktu

Akrylátová hydroizolace Bitumast je celá řada různých sloučenin pro komplexní ochranu objektů před vlhkostí. To zahrnuje emulze pro nátěry a nátěry.

Prostředky jsou vhodné pro zpracování jakýchkoli povrchů ze dřeva ze sádry, cementu, cihel, betonu. Doporučeno pro stěny, podlahy v koupelně, sauně, vanu, kuchyni, bazény, vodotrysky, podkroví, suterén, stejně jako ve spojích potrubí.

Akrylátová hydroizolace "Bitumast" obsahuje směsi šetrné k životnímu prostředí, antiseptiky a další. Podle recenzí je po vysušení pouze hladký film, který nezanechává vlhkost. Jeho tloušťka je asi 0, 3 cm. Výrobek dodatečně chrání proti plísním, plísním a bakteriím.

Jak zvolit správnou impregnaci?

Před aplikací hydroizolace akrylátového typu doporučujeme použít impregnaci od stejného výrobce. Nejlepší je použít produkty Aquablock.

Používá se pro počáteční zpracování. Vhodné pro povrchy, které silně neabsorbují vlhkost.

Série obsahuje 4 produkty:

  1. Opravy. Používá se pro volné a porézní povrchy.
  2. Profesionální. Vhodné pro sádrokarton, dřevěné povrchy, omítku.
  3. Antiseptikum. Používá se na místech, kde se hladina vlhkosti stále zvyšuje.
  4. Standart. Univerzální volba.

Díky těmto prostředkům je snížena spotřeba hydroizolační kompozice.

Pravidla pro provádění hydroizolačních prací: přípravná fáze

Akrylátová hydroizolace může být použita jak na cementu, tak před konečnou vrstvou. K tomu budete potřebovat hladítko, škrabku, válečky, kartáče, hydroizolační pásky nebo nástroj ze skupiny těsnicích materiálů, tmelů z akrylátového typu, půdy a kontejnerů.

Přípravné práce zahrnují čištění povrchu a aplikaci speciální impregnace. Staré dekorativní nátěry je třeba odstranit odstraněním omítky, lepidla a dalších. Nedovolte, aby vady zůstaly.

Pokud jsou malé trhliny až 0, 4 cm, můžete použít akrylovou omítku. Pokud jsou hluboké, musíte je vyčistit a provádět opravy pomocí cementu.

Nakonec zbývá počkat, až budou všechny vrstvy suché. Zbývá odstranit prach a použít první vrstvu základního nátěru pomocí kartáčů. Pak počkejte přibližně 6 hodin.

Jak aplikovat vrstvu hydroizolace?

Na místech, která jsou obtížně dosažitelná (klouby, rohy atd.), Je třeba použít speciální lepicí pásku. Zbývá pouze aplikovat vrstvu akrylu - použijte tmel. Měl by přesahovat pásmo o několik centimetrů.

Po 6 hodinách můžete emulzi aplikovat. Vhodný štětec, kartáč. Pohyb musí být proveden pouze jedním směrem. Když děláte další vrstvu, pak obráceně. Vrstva se po cca 38 hodinách zcela vysuší.