nástrojů a zařízení

Krbová kamna na dřevo "Tunguska": recenze zákazníků

Anonim

Proč se podíváte na drahé zahraniční modely, pokud jsou ve své domovině vyrobeny dostatečně kvalitní kamny na koupání a navíc mají přijatelnou cenu. Nedávno se společnost, která vyrábí výrobky "Tunguska", podařilo získat pozornost spotřebitelů, její výrobky získaly silné postavení na domácím trhu.

Pokud upřednostňujete úpravu "Vitra", obdržíte zařízení s širokými kamennými dveřmi, které vám umožní nahromadit protokoly i přes ohniště. Někdy je doplněn výměníkem tepla, což vám umožňuje ušetřit na nákup dalších prvků. Vylepšená "Tunguska 2011" je charakterizována atraktivním vzhledem, ohništěm se mění, v něm nejvíce zatížená prostor je masivní, to dovolilo prodloužit životnost stavby.

Tyto pece mohou být použity k vytvoření režimu lázně, který se nazývá finská sauna. Dobře ohřátá pára se získává kvůli vysoké teplotě kamenů. Přítomnost krytu konvektoru účinně ochlazuje stěny pece a přenáší teplo po celé místnosti v parní místnosti. Někdy jsou pece doplněny litinovými nebo ocelovými žáruvzdornými dveřmi. Moderní konstrukce pece této společnosti se liší od ostatních, hlavní výhody budou popsány níže.

Obecné recenze výrobků

Sauna vařič "Tunguska" vyrábí výrobce "Termofor", dlouhodobě si věnoval pozornost spotřebitelů s jeho výrobky. Výrobky se vyznačují obrovskými průhlednými obrazovkami, stejně jako panoramatickým palivovým kanálem, který je rozšířen ze stolu a umožňuje prohlídku plamene z místnosti, zatímco můžete sedět v různých úhlech. Spotřebitelé také zaznamenávají další výhody těchto pecí, které jsou vyjádřeny v původním labyrintu, je schopen dostatečně rychle zahřívat parní místnost, jejichž parametry dosahují 30 m 3 .

Ocel pro stěny je používána vysoce legovaná a tepelně odolná, díky čemuž jsou kamenná lázeň chemicky inertní a téměř nevypaří kyslík z místnosti. Spotřebitelé říkají, že dřevěné kachle pro vanu "Tunguska" byly vyvinuty v roce 2001, dosud je lídrem v prodeji na domácím trhu. Během této doby byl model vylepšen a změněn vícekrát, dnes má mnoho výhod oproti analogům. Mezi přednosti se spotřebitelé vyznačují zdokonaleným průtokem proudu, který prochází horním obvodem konstrukce.

Kryt je pevný, nemá ventilační otvory, dobře chrání infračervené záření. Měli byste však věnovat pozornost i některým negativním recenzím, o kterých budete schopni pochopit, že ne všichni spotřebitelé se jim líbí, že konvekce během provozu trouby zničí stav ruské lázně, vzduch se vysuší a teplota v parní místnosti se neustále zvyšuje. Někteří tvrdí, že kovová obrazovka dokáže vyschnout místnost, takže u takových konstrukcí se doporučuje uspořádat krbovou vložku a na komíně by měl být instalován ekonomizér. Tento požadavek je povinný a vztahuje se na základní pravidla požární bezpečnosti. Pec na koupeli "Tunguska", kterou si můžete koupit v Jekatěrinburgu za rozumnou cenu, se vypočítává na prostorách, jejichž průměrná plocha se pohybuje od 8 do 16 m 3 .

Recenze na správný výběr pece

Kupující zdůrazňují, že pec může být zpočátku docela dobrá, ale pro mnohé z nich jsou minuty v stereotypech. Například většina milovníků lázně věří, že ideální kamna jsou konstrukce, která má otevřené ohřívače a je schopna zvýšit teplotu v parní místnosti na 100 ° C. Právě tyto pece se spotřebitelé snaží najít v obchodech s budovami, což se děje ještě předtím, než začnou stavět základy pro koupání. Takové návrhy jsou prodávány nejrychleji, ale věrní znalci koupelí získávají technickyji kompetentní kamna, která vypadají efektivněji a liší se funkčností.

Recenze modelu "Tunguska XXL 2013 Inox"

Kamna na vaření "Tunguska xxl 2013" má nový design, který činí model atraktivnější. Exteriérové ​​části se staly více dekorativní, mimo jiné jsou vyráběny pomocí moderní technologie. Kupující, jako je zvýšená spolehlivost konstrukce, je dosaženo tím, že splňuje koncept tepelné rovnoměrné pevnosti, v souladu s ní jsou těleso zatížené prvky vyrobeny z 3 mm žáruvzdorné oceli. Boční stěny pece i spodní část ohřívače jsou vyztuženy prvky vyrobenými z tepelně odolné oceli, které se nazývají příčníky. Takové pece pro lázně "Tunguska", které lze podle článku číst, podle kupujících, dokáží co nejdříve zahřát parní místnost co nejdříve, což je zajištěno zlepšením konvekčního toku. Na předním panelu jsou ventilační otvory, přítomnost speciální sítě, která se nachází po celém obvodu pece, přispívá také k rychlému ohřevu. Výrobce byl schopen zlepšit účinnost výměníku tepla, to je zaručeno skutečností, že tento prvek je umístěn v peci a je vyhříván zářením z plamene.

Recenze technických charakteristik modelu XXL 2013 Inox

Pokud dáváte přednost této možnosti trouby, můžete ji instalovat do místnosti, která dosahuje 12 m 3 . Maximální objem je 24 m 3 . Spotřebitelé mají rádi, že tyto kamny používají palivo jako palivo, které jsou nejen levné, ale také dostupné. Tepelně odolná ocel se používá jako materiál výroby, což prodlužuje dobu provozu. Je pozoruhodné, že výrobce poskytuje záruční lhůtu 3 roky.

Kupující zdůrazňují, že objem pece je 61 litrů. Pec pracuje ve spojení s kameny o hmotnosti 92 kg. Hmotnost samotné pece je 70 kg, maximální délka kolena je 660 mm. Kupující zdůrazňují, že před nákupem tohoto zařízení je nutné se seznámit s celkovými rozměry, aby bylo možné přidělit místo k výrobě kamny v parní místnosti. Délka, šířka a výška zařízení jsou tedy 990x415x810 mm. Dodávaný komín má průměr 115 mm a jeho minimální výška může činit 5 m. Zařízení je vybaveno vestavěným výměníkem tepla, ale tato vlastnost není jedinou výhodou, mezi její výhody lze také poukázat na přijatelnou cenu, která činí 18 900 rublů.

Přehled značkových pecí Inox 2011

Pece pro vanu "Tunguska 2011" bude stát spotřebitel 14, 900 rublů. Stejně jako u výše uvedeného modelu má tato ozdobné vnější části, ale tloušťka prvků topeniště, která bude vystavena největším tepelným a mechanickým zatížením, se zvýší o jeden a půlkrát. Kupující milují skutečnost, že postranní stěny ohniště jsou zdokonaleny příčkami. Spotřebitelé si tento model zvolili také proto, že je bezpečný proti požáru, protože zařízení je plně certifikováno a splňuje požadavky evropské normy. Je třeba poznamenat, že tento ruský produkt je jedním z mála, který je dodáván i na trzích v USA. Pro výrobu pece využívá moderní zařízení a automatizační systémy. Pokud jste se ještě rozhodli, zda potřebujete kachlová lázeň Termofor Tunguska, můžete se obrátit na výsledky celostátního hlasování, ze kterého se můžete dozvědět, že Termofor se stal populární značkou v roce 2014.

Recenze pece značky "Tunguska 16 Terracotta"

Tento model je ještě levnější, cena je 13, 600 rublů. Spotřebitelé upřednostňují tuto možnost, když potřebují sporák pro saunu nebo lázeň o rozloze 18 m 3 . Jako charakteristiky spotřebitele je zjištěno, že v peci z pece z vysokolegované oceli, která obsahuje 13% chrómu nebo více, to umožňuje prodloužit životnost. Prostřednictvím litinového roštu je vzduch nasáván do pece, což umožňuje, aby se oheň nafoukl, což zaručuje vysokou teplotu spalování. Ruská lázeňská lázeň říká, že se jim líbí přítomnost obalu, funguje jako konvektor a umožňuje rovnoměrné zahřátí místnosti, sníží se hořící účinek. Ohřívač je dostatečně hluboký a nevětraný, ale pro ohřev vody můžete instalovat závěsnou nádrž, což zvyšuje komfort při použití sporáku.

Palivový kanál ohniště může být instalován ve stěně s přilehlým pokojem, takže ho můžete ohřívat. Spotřebitelé zejména oslavují jednoduchost provozu. Saunová termoforová sauna Tunguska má spíše kompaktní rozměry, výška, šířka a hloubka jsou 795x415x830 mm. Ohřívač má objem 28 litrů, zařízení váží 60 kg a průměr komínu je 115 mm. Nejen suché palivové dříví lze použít jako palivo, ale také brikety a dřevní odpad.

Recenze pece značky "Tunguska XXL Terracotta"

Takové pece pro lázně "Tunguska", o kterých jsou často jen ty nejpozitívnější, nemají vitráže. To platí i pro vestavěnou nádrž, která bude v případě potřeby dodatečně zakoupena. Neměli byste očekávat přítomnost vestavěného výměníku tepla. Nicméně tento model má mnoho dalších pozitivních vlastností, mezi nimi stojí za to vyzdvihnout spíše impozantní objem ohřívače, který je 37 litrů, co se týče objemu topeniště, je to 80 litrů.

Spotřebitelé říkají, že je velmi vhodné tento model používat s dlouhými kulatiny, jejichž rozměry mohou dosahovat 650 mm. Celkové rozměry jsou omezeny na 1000x415x795 mm. Takové pece pro lázně "Tunguska", jejichž recenze můžete číst v článku, jsou vhodné pro místnosti, jejichž objem nepřesahuje 12 m 3 . Hmotnost použitých kamenů může činit 90 kg, zatímco průměr komína je 115 mm. Spotřebitelé říkají, že hmotnost zařízení je poměrně malá a činí 60 kg, ale pro vykládku a nakládku i pro přepravu je nejlepší využít pomoc jiné osoby.

Recenze pece "Tunguska Vitra"

Kamna na vanu "Tunguska Vitra" má průsvitnou obrazovku, jejíž úhlopříčka je 43 cm. Podle odběratelů to umožňuje sledovat oheň, aniž by byl u kamen. Objem vyhřívaného prostoru může dosáhnout 16 m 3, zatímco hloubka, šířka a výška jsou 850x500x790 mm. Tyto parametry, stejně jako hmotnost, která odpovídá 57 kg, vám umožní správně vypočítat prostor pro instalaci takové pece. Hmotnost uložených kamenů dosahuje 55 kg, ale objem ohřívače je 22 dm 3 .

Instalace pece

Instalace kamna "Tunguska" do lázně by měla být prováděna s dodržením pravidel požární bezpečnosti. Při montáži v továrně by měl být vestavěný výměník tepla umístěn vlevo nebo vpravo od pece. Místa pro instalaci výměníku tepla jsou na obou stranách, takže je možné je uspořádat v případě potřeby, můžete to udělat sami. Za tím účelem se šrouby, které upevňují konvektor skříně, vyčnívají, je třeba je vyjmout a zvednout. Výměník tepla musí být odstraněn v dalším stupni, je zvednut podél vodítek a instalován na druhé straně pece. V konečném stádiu se skříň konvektoru nasadí, až se všechny šrouby otočí až na doraz. Výměna výměníku tepla musí být provedena až do instalace pece.

Pece pro vanu "Tunguska", které jsou uvedeny výše, by měly být instalovány na podlaze těžkých hořlavých nebo nehořlavých materiálů. K ochraně povrchu podlahy může být kovový plech, který je umístěn na dlouhé straně podél konstrukce. Rozměry tohoto plátna by měly být 700x500 mm. Z dveří pece k protilehlé stěně je třeba zajistit vzdálenost 1250 mm nebo více. Když jsou tyto pece instalovány do lázně "Tunguska", jejíž hodnocení vám umožní správnou volbu, musíte chránit podlahu před pecí a pod ní před požárem použitím plechové oceli na azbestovém kartonu. Vzdálenost od spodní části kamny k podlaze by měla být 100 mm. Jako alternativní řešení se pod pec položí plošina, jejíž tloušťka by měla být 1/4 cihla.

Závěr

Kamna na vaření "Tunguska XXL" nebo jakýkoli jiný model by měla být instalována s komínem, který má minimální počet kolen pro bezpečnost. Pokud je trubka rovná, je toto řešení upřednostňováno. Výšku potrubí je třeba zvážit z roštu do úst. Nad plochou střechou by měla trubka stoupat na 500 mm, ale pokud se jedná o hřeben střechy nebo parapetu, pak by měla být trubka odstraněna z těchto prvků do vzdálenosti 1, 5 m. Pokud jsou v blízkosti budovy vyšší budovy, pak komín nad střechou. Při instalaci této součásti do budov se střechami hořlavých materiálů je nutné instalovat potrubí s ocelovou síťovou jiskrou, jejíž otvory by měly být 5x5 mm.