konstrukce

Budování domu: jak vytvořit zdi pro kabeláž?

Anonim

Během stavebních prací se často provádějí, jejichž kvalita ovlivňuje celkový výsledek. Například pro budování elektrických komunikačních sítí je třeba vědět, jak vytvořit zdi pro zapojení. Tento proces je realizace drážkování (drážky), které povedou kabely sítě. Pro provádění těchto prací je třeba použít speciální vybavení a vyžaduje určité dovednosti v oblasti stavebnictví. Zvažte tento proces podrobněji.

Použité nástroje

Před uvažováním o tom, jak řešit stěnu pro elektroinstalace, bude užitečné vědět, které nástroje jsou pro tyto práce používány, jména jsou uvedeny v následujícím seznamu:

  1. Stroborez manuál. Toto zařízení je vyráběno ve dvou typech - první zbraň je zařízení s zakřivenou rukojetí a oboustranným řezacím nástrojem (doporučujeme pracovat na vodorovných plochách) a druhý nástroj je rovný s dvěma držáky (často se používá na stěnách pórobetonu).
  2. Chránič stěn je elektrický. Toto zařízení je vybaveno nástrojem pro řezání (obvykle rotační kolo se zuby) a gumovými válečky pro usnadnění jeho pohybu. Zařízení se používá především pro zpracování tvrdých povrchů.
  3. Děrovač. Současně je možné použít běžné vrtání a speciální trysku. Abyste věděli, jak vytvořit zdi pro instalaci pomocí druhé možnosti přizpůsobení, je třeba zkušenosti. Zatímco s běžným vrtákem mohou dokonce začátečníci drážkovat drážky.
  4. Motorová pila s diamantovým hrotem.

Výkon práce

Abyste věděli, jak řezat stěnu pod elektroinstalací, musíte načrtnout čáry, na kterých budou umístěny sloty. To lze provést s úrovní, pravítkem a tužkou. Zásuvku (drážku) můžete provést jedním z nástrojů uvedených v seznamu. V případě použití ručního stíhacího stroje na stěnu, když položíte vodorovnou trasu pod spodní částí, můžete nainstalovat kolejnici. To značně usnadní práci.

Při použití děrovače je nutné dělat otvory podél označených čar, zatímco vrtačka může být použita obvykle (koruna). Poté musíte přepnout zařízení do režimu kladiv a vytvořit drážku. Používáte-li speciální trysku, můžete pracovat bez otvoru.

Při provádění stroku pracujete s elektrickou pilou, je lepší označit je dvěma vodícími liniemi, které je vedou rovnoběžně k sobě s mezerou asi 3 cm. Pomocí těchto značek dělejte štěrbinu do stěny pomocí brusky a vylomte střed pomocí vrtací kladivě.

Další informace

Abyste věděli, jak správně vytvořit zdi, budou užitečné také následující informace:

  1. Při vrtání betonových stěn se často stává, že na pracovišti jsou výztužné prvky z oceli. To velmi komplikuje proces chromování. Abyste předešli výskytu takových situací, před použitím linií pro umístění budoucích kabelů je lepší provádět výzkum pomocí přenosného detektoru kovů.
  2. Při vrtání drážky musíte nosit ochranné brýle a masku nebo respirátor, aby se zabránilo vnikání prachu a malých částic do těla.
  3. Aby se snížila úroveň prachu při práci se zařízeními, můžete současně navlhčit oblast štěpení. To však komplikuje proces vytváření drážkování, protože vlhkost se zpomaluje a vrtání váží.
  4. Je také možné, že vzniká otázka, zda mohou být provedeny nosné stěny. Odpověď na to je obsažena ve stavebních předpisech, která uvádějí, že tyto práce jsou přísně zakázány. To je způsobeno skutečností, že nosné stěny jsou konstruovány s přihlédnutím ke všem zatížením, která může vzniknout během provozu budovy. V případě porušení celistvosti (zejména vrtání) může dojít k dalšímu zatížení, což bude mít za následek zničení konstrukce.

Správné provedení práce je klíčem k dosažení vysoce kvalitního výsledku, v tomto případě se nejlépe provádí holení stěn s předběžným výpočtem umístění energetických sítí. V tomto případě ovlivňuje výběr způsobu zpracování a vrtacího zařízení konečný výsledek.