nástrojů a zařízení

Jak ohýbat trubku bez ohýbače trubek?

Anonim

Pokud jste zahájili opravu, možná budete potřebovat potrubí. Ale ne vždy v tomto případě by měly být dokonale hladké. To vyvolává otázku, jak ohýbat trubku bez ohýbače trubek. Pokud jste obeznámeni s triky tohoto procesu, můžete vyřešit problém prostě.

Jak ohýbat trubku v pravém úhlu

Kov se chová jako poměrně odolný materiál, ale se zvláštním nárazem může být ohnut. K dnešnímu dni existuje několik způsobů řešení tohoto problému. První technologií je použití kolíků. Musíte však pamatovat na to, že taková metoda může způsobit poškození trubky nebo dokonce její poškození. Tím se můžete vyhnout vyplněním vnitřní dutiny suchým pískem. Na obou koncích by měly být instalovány zástrčky.

V dalším kroku může začít flexi. Chcete-li to provést, vykopněte zemnící kolíky. Používáte je jako páky. Pokud nejste přesvědčeni o svých schopnostech, nejdříve byste měli cvičit nepotřebné úseky potrubí. Pokud se setkáte s otázkou, jak ohýbat trubku bez ohýbače trubek, pak pomocí této technologie budete moci změnit tvar výrobku, jehož průměr se pohybuje od 16 do 20 mm. U trubek s působivějším průměrem není tato technika vhodná, protože proces bude poměrně komplikovaný. Je také důležité vzít v úvahu podkladový materiál. Například pro galvanizaci se doporučuje použít jiné metody.

Použití topné technologie

Před ohýbáním trubky bez ohýbačky trubek byste měli myslet na to, která technologie je pro to nejvhodnější. Možná by bylo skvělým řešením zahřívání. Tato metoda se běžně používá u ocelových a hliníkových potrubí. Pro tento postup je výrobek upevněn na svěráku, ale nejdříve by měl být naplněn a ohříván hořákem na místo, které chcete ohýbat. Teplota je poměrně jednoduchá: když se kus papíru blíží k trubce, měl by začít kouřit. Při použití ocelového polotovaru by při zahřátí mělo být červené. Pro bezpečí by mistr měl nosit rukavice.

Rovinná rovinná deska

Pokud se setkáte s tím, jak ohýbat trubku bez ohýbače trubek, můžete použít plochou rovnoběžnou desku. Tato technika zahrnuje fixaci produktu do klipu. Poté se můžete ohýbat a to by mělo být provedeno podél talíře. Tato technika je považována nejen za ekonomickou, ale i za jednoduchou. Abyste dosáhli pozitivního výsledku, měli byste použít několik desek, z nichž každá má odlišné zakřivení. Hlavní podmínkou je použití ocelových trubek. Délka výrobku by měla být docela působivá.

Použití kovové pružiny

Docela často si doma řemeslníci přemýšlí o tom, jak ohýbat trubku bez ohýbačky trubek doma. K tomu můžete použít kovovou pružinu. Tato technika je vynikající pro trubky z neželezných kovů, které se vyznačují dobrou tažností.

Pro zabránění deformace je použita pružina. Abyste dosáhli dobrého výsledku, měli byste zvážit velikost pružiny, která musí odpovídat vnitřnímu průměru kovové konstrukce. Tento požadavek je způsoben skutečností, že potrubí má být vloženo do dutiny. Poté se můžete ohýbat a zavést pružinu pomocí drátu pro zjednodušení procesu dalšího odsávání.

Master Board

Pokud potřebujete ohýbat profilovou trubku bez ohýbače trubek, může být namísto písku použita voda jako plnivo. Dutina potrubí je naplněna, poté je produkt z obou stran utěsněn zátkami. Voda by měla být zmražená a potom zahřátá. Tuto metodu však nelze použít pro pozinkované polotovary.

Profilové potrubí a jeho úprava

Tento typ kovu je velmi populární při stavbě skleníků a altánků na dvoře. Hlavním rysem stavebního materiálu je, že při ohýbání může být poškozen. Cesta z této situace může vyplňovat vnitřní dutinu jemným pískem nebo vodou. Tyto akce umožňují eliminovat možnost poškození trubky a dosáhnout vynikajícího výsledku. Tato technika je vhodná pro mosazné a duralové potrubí.

Pokud přemýšlíte o tom, jak ohýbat trubku bez ohýbačky trubek na baldachýn, pak můžete použít gumovou paličku. Používá se pro výrobky ve tvaru čtverce. Potrubí je instalováno na spolehlivých podpěrách a pak v chodu jde do nákupního střediska. Akce musí být čisté a hladké, aby se odstranila možnost poškození. Pokud je nutné dosáhnout velkého úhlu, pak pro usnadnění procesu je potřeba potrubí ohřívat na místě, kde by měl být ohnutý.

Metody ohýbání kovového plastu

Docela často, příměstské nemovitosti majitelé jsou přemýšleli, jak ohýbat trubku sami bez ohýbačky trubek. Pokud je k dispozici kovový plast, můžete použít vlastní sílu bez použití dostupných nástrojů. Výrobek je upnutý a jemně ohnutý. Současně je důležité vyloučit pravděpodobnost inflexe Je důležité dodržovat pravidla, která určují, že pro každý 2 cm obrobku může být úhel ohybu 15 °.

Pokud máte otázku o tom, jak ohýbat trubku bez ohýbače trubek pro skleníky, můžete použít kusy drátu, které vyplňují vnitřní dutinu. To umožňuje rovnoměrné a hladké ohyb v co nejkratším čase. Suchý jemný písek může být použit jako plnivo. Zasáhne dovnitř a okraje jsou uzavřeny zátkami. Poté musí být jeden konec výrobku upevněn, což zajistí spolehlivost a pevnost upevnění. Použijte plynový hořák nebo foukací zařízení, umístěte záhyb do záhybu. Materiál je zkontrolován na připravenost kusem papíru.

Metody ohýbání polypropylenových trubek

Pokud potřebujete změnit směr ohýbání polypropylenové trubky, můžete použít jeden ze dvou možných metod. První zahrnuje zahřívání záhybu. Za tímto účelem se běžně používá sušička budov. Optimální teplota ohřevu je 150 ° C. Ruce by měly být chráněny rukavicemi odolnými vůči vysokým teplotám.

V závěrečné fázi je výrobek ohnutý do požadovaného tvaru. Zesílená stěna by měla být umístěna na vnější straně ohybu. Jakmile se materiál ochladí, bude třeba zkontrolovat, zda nedošlo k trhlinám a prasklinám. Další způsob, jak ohýbat takovou trubku, je studený. Poloměr ohybu by však neměl být větší než 8 průměrů, jinak by se mohl výrobek zlomit.

Jak ohýbat plastovou trubku

Chcete-li ohýbat PVC trubku, musíte koupit dřevotřísku. Z nich můžete vytvořit rám, který potřebujete dát struktuře určitý tvar. Jakmile deska dosáhne požadovaného tvaru, měla by být leštěna, je lepší použít jemný brusný papír.

V dalším kroku je nutné pro plastový polotovar vytvořit silikonovou skořepinu. Upevní rám PVC v rámu. Kromě toho bude mít ochrannou roli od štěpení, mechanického poškození a poškrábání. Objekt se umístí do připraveného ochranného krytu a po zahřátí ohybu. Plast změkne a sedí na ráfku. Takové akce umožňují získat požadovaný tvar plastového polotovaru. Produkt je ponechán až do vychladnutí. 15 minut to bude stačit. Po odstranění potrubí PVC z rámu nechte ho vychladnout.

Odborná doporučení

Pokud se potýkáte s otázkou, jak ohýbat hliníkovou trubku bez ohýbače trubek, pak pro práci můžete použít brusku, s níž je třeba provést několik tenkých řezů v místě údajného ohybu. Výrobek je přednastavený na svěráku. Jakmile jsou řezy dokončeny, měly by být vyčištěny z čipů, teprve pak můžete začít ohýbat potrubí.

Někdy se výrobek musí ohýbat ve formě kruhu. Jakmile se kroužek uzavře, otvory jsou svařeny a některé pánové používají páječku. Aby bylo místo ohybu čisté, je dodatečně leštěno a potaženo ochranným prostředkem. To eliminuje koroze a předčasné selhání kloubu.

Závěr

Nezáleží na tom, jaký materiál je pod trubkou. Ideální ohýbání je obtížné dosáhnout. Ale pokud se poprvé seznámíte s teorií, můžete trubku ohýbat i bez ohýbače trubek.