konstrukce

Německé domy: design a konstrukce

Anonim

Poloviční dřevěná architektura lze okamžitě rozpoznat. To je spojeno s domy Německa a Evropy. Často střecha v těchto budovách je pokrytá střechou z kachlových ploch. K dnešnímu dni se tento kanonický typ obytných budov používá jako designová elegance. Na druhou stranu je to symbol německé kvality. Ale ve skutečnosti v Německu jsou zachovány stavby XV-XVI století, které jsou stále využívány. Proto mnoho lidí tvrdí, že domy na německé technologii mají větší životnost.

Historie německých domů

Ve skutečnosti se objevují slavné německé domy, jejichž fotografie jsou fascinující. Konstrukce budov, ve kterých je hlavním materiálem strom, jsou charakteristické jak pro zalesněné oblasti, tak pro pobřežní oblasti. V zemích Baltského a Severního moře (Německo, Dánsko, Velká Británie, Holandsko atd.) Bylo mnoho kvalifikovaných tesařů, kteří postavili kvalitní plavidla. Tito mistři věděli, jak postavit spolehlivou stavbu ze dřeva, a tak postupovali do stavby a zařízení.

Pro stavbu prvních domů byly pilíře vedeny do země a na nich byly položeny spojovací nosníky, na něž byly položeny krokve, po kterém postupovaly ke stavbě střechy. Samozřejmě, po 15 letech se srovnávací pilíře rychle zhnuly. Postupně se začaly instalovat na prototyp kamenného podkladu - obrovské balvany byly předem vykopány do země. Životnost sloupů, a tedy zařízení, se zvýšila desetinásobně. Ale bylo nutné kompenzovat vazbu na zem s množstvím příčných svahů, tahů, tahů a kravat.

Pro zkušené tesaře takové spojení nebylo problémem. Byly prováděny námořními metodami a technikami. Dnes jsou všechna spojení nahrazena jednoduššími, pomocí ocelových spojovacích prostředků (kotvy, šrouby, konzoly, závitové tyče).

Návrhové prvky

Ve skutečnosti je německý dům speciální rám vyrobený z prvků velkého a středního průřezu, s náplní sinusů vnějšího teplotního obrysu. Zbývající prvky konstrukce (střecha, základy, příčky, stěny) mohou být vyrobeny stejným způsobem jako u jiných domů.

Robustní rám není pro zkušené tesaře problém. Plnění sinusů je však obtížné. Koneckonců na tom záviselo kvalita stěn a následně i osud celé struktury. V té době byly dutiny naplněny samanovým nebo adobe materiálem. Tento materiál se používá na všech kontinentech. Dnes se také stává populární, používá se v ekologických konstrukcích.

Ve trámech byly vyříznuty drážky, do nichž byla vložena párová nebo tkaná mřížka tyčí. Na něj byla aplikována šavle. Listový materiál pro exteriér budovy nebyl v té době vynalezen a použití desek pro tento účel bylo příliš nákladné. Budovy byly proto omítnuty, ale nejprve nebylo možné aplikovat řešení na dřevěné trámy.

Stěny tedy zůstaly s viditelnými trámy, které se později staly vizitkou německých domů.

Charakteristický rys půdorysného domu

Mnoho starých německých domů má jednu jedinečnou vlastnost. Podíváte-li se pozorně, můžete vidět, že každé nové podlaží domu visí nad předchozím. Na první pohled to vypadá neobvykle. Vysvětlení tohoto návrhu je poměrně jednoduché. V pobřežních oblastech často prší a srážky, tekoucí po stěnách, voda spadla na dolních podlažích. Jejich stěny jsou velmi mokré. Horní patra rychle vysušila kvůli větru a slunci. Nižší vlhkost by mohla hnilobu a to je nepřijatelné. Proto se horní patra přenášejí dopředu.

Tato vlastnost konstrukce se stala neefektivní při vynáleze vysoce kvalitních hydroizolačních materiálů ve stavebnictví. Moderní fasády, základy, stěny a dřevo jsou chráněny před mrazem a vlhkostí. Proto moderní německé domy mají zcela ploché stěny.

Změny se také týkaly střešního materiálu, protože vzhledem k hmotnosti, kterou bylo možné vyjímat, nebylo možné ani průhlednost ani o půl metru. Dnes se používají světelné tabulky, které mohou odvádět vodu ze stěny na metr nebo dokonce více.

Kanadská technologie nebo německá?

Staré německé domy mohou být bezpečně nazývány základem veškeré technologie rámových konstrukcí. V moderních konstrukcích na technologii rámců se téměř všechno opakuje. V systémech nejsou žádné příčné nosníky, podpěry, svahy. Dnes odborníci používají pouze jinou tloušťku materiálu (moderní paprsky se staly trochu tenčí). Mnoho lidí věří, že technologie konstrukce rámu je kanadská, ale hotové struktury jsou často nazývány jak finskými, tak německými. A to je pravda, protože podle této technologie byly budovy postaveny před objevem Ameriky.

Dnes v obytných budovách je obtížné vidět staré evropské domy, protože mají charakteristickou výhodu - opláštění vysoce kvalitním archovým materiálem a dokončení budovy venku. Struktura byla vylepšena a příroda zvítězila, protože spotřeba dřeva byla výrazně snížena.

Stará metoda bydlení a moderní materiály

Díky opláštění pevného plechu OSB je design ještě silnější, tvrdší a spolehlivější. Nyní není nutné používat v počáteční fázi silné nosníky a stojany. Vnější povrch a listový materiál spolehlivě chrání dřevěný rám před negativními účinky prostředí: spáleniny, povětrnostním vlivům, zmrazením. Díky této ochraně se životnost konstrukce výrazně zvýšila.

Pevný německý dům má vizitku - viditelné nosníky struktury. Dnes jsou používány pouze pro dekorativní účely. Samozřejmě, že stěny hlíny a hlíny jsou v minulosti a prostor je vyplněn vysoce kvalitní a ekologickou izolací. Dnes je také používán jako plnivo a sláma.

Předtím bylo dokončení sinusů problémem a dnes tento proces trvá tolik, jako vnitřní stěny. Díky použití moderních fasádních výplní je tento proces snadný a jednoduchý.

Kostra konstrukce zůstala modelem spolehlivosti celé struktury. Kovové prvky pomohly urychlit a zjednodušit instalaci německého domu.

Závěr

Německý dům je vysoce kvalitní spolehlivá konstrukce. Jeho konstrukce prakticky nemá žádné rozdíly od ostatních domů. Nezapomeňte, že rozhodnete se stavět takový dům, můžete realizovat svůj sen a žít v domě v evropském stylu.