opravy

Vůně odpadních vod v bytě: co dělat, kde si stěžovat? Čištění kanalizace

Anonim

Zápach může způsobit nesnesitelné bydlení i v nejpohodlnějším a nejmodernějším bytě. Nejproblematičtější je, že to nebude fungovat, aby ji zamaskovali osvěžovačmi vzduchu a různými příchutěmi. Bezpochyby bude krátkodobý efekt úspěšný, ale pak se zápach opět vrátí. Proto musíte hledat její příčinu a možné řešení problému. Pokusíme se zjistit, jak se zbavit vůně odpadních vod v bytě navždy, aby to nezasahovalo do vašeho pohodlí a pohody.

Vyhledejte příčinu

Podívejme se na to podrobněji. Mnoho lidí zažívá problém zápachu v jejich domovech. Chcete-li se zbavit toho, musíte zkontrolovat místo, odkud pochází. Může existovat několik potenciálních zón, protože moderní byty jsou vybaveny všemi nezbytnými systémy určenými pro likvidaci odpadu a lidského odpadu. Vzhled voštiny způsobený tím, že ve vodovodních potrubích je uvolňování různých vonných látek a plynů. Pokud jsou komunikační systémy řádně využívány a jsou v dobrém stavu, lidé necítí žádný zápach. V některých případech se však stává znatelným. Pokud je v bytě vůně odpadních vod, důvody mohou být následující:

 • průlom trubek v centrálním nebo bytovém vedení;
 • špatně připojený nebo vadný sifon;
 • chyby při instalaci kanalizace;
 • zanášení nebo vypouštění potrubí;
 • hydraulická závěrka selhala;
 • ventilace přestala reagovat na své funkce;
 • porušení základních pravidel fungování AGR, předepsaných v pokynech.

Každý případ je jedinečný. Proto předtím, než začnete eliminovat zápach odpadních vod v bytě, je velmi důležité nejprve určit důvod, pro který se objevil. Zároveň nemusíte ani najmout kvalifikované specialisty. Všechny práce jsou poměrně jednoduché, takže je můžete zvládnout sami. Hlavní metody pro řešení zápachu budou podrobněji popsány níže.

Špatné pokládání a spojení komunikace

Co o tom potřebujete vědět? Jedná se o jeden z nejčastějších důvodů pro zápach odpadních vod v bytě. To je způsobeno skutečností, že stavební firmy usilují o úsporu na budování domu jakýmikoli prostředky, a tak nakupují levné a nekvalitní materiály. Pokud je průřez trubek nesprávně zvolen, nebo pokud není dodržen požadovaný úhel sklonu, voda stéká, což způsobí, že se v obývacím pokoji začne objevovat výrazná vůně.

Co dělat, když jste se přestěhovali do nového bytu a čelili zápachu? Řešením problému bude dokončena pouze výměna celého komunikačního systému. Zároveň je lepší svěřit pokládce odborníkům tak, aby bylo vše v souladu se všemi stavebními předpisy a požadavky. Samozřejmě se můžete pokusit utěsnit všechny klouby a spoje těsnicím materiálem, ale to je neúčinné a nepovede k očekávanému výsledku.

Problémy ve všeobecném kanalizačním systému

Takže pojďme diskutovat o tom, co je způsobuje. Pokud je zápach spojen s problémy v obecné komunikaci domů, pak obyvatelé prvního patra trpí to nejvíce ze všeho. Nejčastěji se vyskytují problémy v suterénu. Mohou být následující:

 • mechanické poškození kanalizace;
 • zanášení potrubí s odpadem.

Takový případ je klasifikován jako stav nouze, takže se nedoporučuje problém vyřešit sám. Ale co když v bytu vůně odpadních vod? Kde si můžete podat stížnost nebo napsat petici? Obyvatelé musí podat žádost na bytový úřad, který by měl podrobně popsat podstatu problému. Na základě svých zaměstnanců bude správcovská společnost povinna dokončit opravy co nejdříve. Pokud trestní zákoník nepodnikne žádná opatření, podá se stížnost Federální službě ochrany spotřebitelských práv a kontrole lidských práv. Tento státní orgán má velké pravomoci a bude schopen ovlivnit sektor bydlení a veřejných služeb, aby splnil své závazky.

Porucha kabeláže bytu

Tento aspekt by měl mít zvláštní význam. Pokud je zápach odpadních vod v bytě pozorován pouze v blízkosti míst instalace instalatérských zařízení, pak je to pravděpodobně způsobeno přítomností netěsností nebo odtržení místních rozvodných potrubí. Bude velmi obtížné zjistit závady a trhlinky, zvláště pokud jsou trubky položeny skrytým způsobem nebo jsou umístěny v podlahových oblastech. Proto je lepší zavolat kvalifikovaného odborníka, který provede kompletní diagnostiku systému a provede opravy. Abyste nikdy nemuseli čelit tomuto problému, při instalaci kabeláže je nutné dodržovat následující pravidla:

 • koupit pouze kvalitní potrubí a armatury;
 • pečlivě vypočítat optimální průřez;
 • spoje musí být otevřené a umožňují volný přístup k potrubí;
 • na pracovních plochách by měla být zajištěna dobrá hydroizolace.

Všechny tyto tipy minimalizují vůni odpadních vod v bytě a v případě zápachu je můžete rychle eliminovat.

Špatná těsnost systému

Na co byste měli věnovat pozornost? Pokud je vůně viditelná na toaletě nebo ve varné zóně, možná problémem je porušení kvality připojení potrubí a sanitární techniky. Proveďte důkladnou vizuální kontrolu všech prvků systému, zkontrolujte rozměry mezer a také všechny praskliny zakryjte speciální nepromokavou těsnicí hmotou. Podle odborníků, ve většině případů, tato opatření pomáhají vyřešit problém zápachu v domě.

Bloky a jak je odstranit

Takže, v toaletě vůně odpadních vod, co dělat? Ve většině případů je způsobeno skutečností, že potrubí je během provozu zablokováno. Proto, abychom se zbavili milování, je nutné odstranit zablokování. To lze provést různými způsoby, ale nejčastější jsou následující:

 • s pomocí plunžru;
 • lano;
 • specializovaná hydraulická zařízení;
 • chemickými prostředky.

Při výběru metody je třeba vzít v úvahu povahu a stupeň složitosti ucpání, jakož i materiál, z něhož jsou trubky vyrobeny. Nejlepší je zvolit lepší způsoby, například pomocí kabelu. Aby se předešlo podobnému problému v budoucnu, doporučuje se pravidelně používat chemikálie pro domácnost určené k potlačení blokád.

Selhání sifonu

Pojďme se zabývat tímto aspektem podrobněji. Povinnou součástí moderní koupelny je umyvadlo. Připojuje se k sifonovému komunikačnímu systému, který z různých důvodů velmi často způsobuje zápach v místnosti. Kvůli konkrétnímu zakřivenému tvaru voda nikdy neopustí úplně a v důsledku stagnace jsou vytvořeny všechny podmínky pro činnost různých mikroorganismů. Neprůchodný zápach může proniknout do místnosti z následujících důvodů:

 • nesprávná montáž;
 • nedostatek ohýbacích zvlnění;
 • normální opotřebení zařízení;
 • sušení hydraulické clony;
 • zanesení sifonu

Používáte své sanitární zařízení dlouho a časem máte v koupelně vůni odpadních vod? Co dělat Vyčištění sifonu pomůže vyřešit problém. Celý proces se provádí následovně:

 1. Demontážní zařízení.
 2. Demontáž těsnicího kroužku.
 3. Odpojte potrubí.
 4. Demontáž sifonu.
 5. Vyčištění vlnité trubky z nahromaděné nečistoty.
 6. Sušení dílů.
 7. Sestavení sifonu.
 8. Instalace zařízení.

Celý proces je poměrně jednoduchý a nevyžaduje žádné speciální znalosti, takže se s ním může každý bez pomoci profesionála vyrovnat. Aby se zabránilo budoucímu zanesení sifonu a vzhledu nepříjemného zápachu, pomůže se pravidelně čistit kanalizační systém. K tomu použijte speciální chemikálie.

Problémy s hladinou vody ve vodním těsnění

Je zodpovědný za zabránění vstupu nepříjemných pachů do obývacího pokoje z obecného komunikačního systému, takže pokud začne pracovat nesprávně, pak se byt začne smradit. Například běžná situace je, když hydraulický ventil vyrazí z důvodu příliš vysokého tlaku v potrubí. Pokud máte s tímto zařízením problémy, je velmi snadné je vyřešit. Musíte pouze nainstalovat vakuový ventil.

Nesprávné fungování pračky

Tento spotřebič pro domácnost využívá mnoho rodin téměř každý den. Pokud se během provozu AGR nedodržují doporučení výrobce, mohou s ním vzniknout různé problémy, což vede k nepříjemnému pachu. Mezi nejčastější patří:

 • nesprávná instalace zařízení;
 • ucpaný odtokový filtr;
 • nájezd na vnitřní stěny bubnu.

Pokud se problém skutečně týká pračky, nejprve je třeba zkontrolovat těsnost odtokového kanálu do kanalizace. Doporučuje se také vyměnit filtr a vyčistit topné články a buben pomocí speciálních prostředků nebo kyseliny citrónové. Často se však stává, že během provozu zařízení dojde k úniku malých prvků a odpadků do kanalizace, což vede k jejich zanesení v průběhu času. Jak se tok vody potrubím snižuje a začne stagnovat, začne se v koupelně objevit zápach. Proto, pokud manipulace s SMA nepomohla, znamená to, že potřebujeme vyčistit kanalizační systém. To je poměrně problematický a časově náročný proces, takže nejlepší řešení by bylo zavolat specialistu.

Problémy s ventilačním systémem

Příčiny zápachu mohou být velmi odlišné. Jednou z nich je nesprávná ventilační práce. Někdy prostě postrádá trakci, aby se mohla vypořádat s jejími funkcemi. Abyste se ujistili, že systém pracuje, přiložte k ventilační mřížce běžný list A4. Pokud se na to nedrží, problém je skutečně spojen se slabým zatížením.

Takže jste našli příčinu zápachu odpadních vod v bytě. Co dělat Existuje několik způsobů, jak ji odstranit:

 1. Instalace přídavného ventilátoru, který vyvede vzduch z místnosti.
 2. Zavolejte odborníků k vyčištění systému.

Poté budete muset držet pouze opatření ke zlepšení vodotěsnosti v místnosti.

Závěr

V tomto článku bylo podrobně popsáno, jak odstranit zápach odpadních vod v bytě, když se vyskytuje v různých situacích. Diskutované problémy jsou však nejjednodušší. Ve skutečnosti důvody pro zápach mohou být mnohem víc a způsoby, jak je vyřešit, jsou mnohem komplikovanější. Pokud se tedy po všem vašem úsilí nepodaříte zbavit hnojivého orba, je lepší vyhledat pomoc kvalifikovaných odborníků, kteří nejen vědí, co mají dělat, ale mají k dispozici veškeré potřebné vybavení.