udělejte to sami

Jak vypít batoh: způsoby a doporučení

Anonim

Batoh je důležitým atributem školáků a studentů. Dospělí také používají takovou věc, protože to je velmi výhodné ve srovnání s taškami. Po čase se jakýkoli produkt znečišťuje. Proto je důležité vědět, jak umýt batoh. O nuancích tohoto postupu popsaných v článku.

Je povoleno praní?

Je možné umýt batoh v pračce? Někteří výrobci toto nedoporučují. Mnoho modelů má speciální vodotěsnou impregnaci, která se umývá s prádlem. Ochrana proti dešti a sněhu se ztratí, materiál změní svůj vzhled, ztratí původní hustotu.

Chcete-li zjistit, zda má být položka smazána, musíte se seznámit s obsahem štítku, který označuje možnosti péče. Je umístěn uvnitř batohu, obvykle ve velkém oddělení v jednom z postranních švů. Pokud to znamená, že umývání je povoleno, můžeme bezpečně jednat. Stačí dodržet teplotu a další doporučení. Pokud je mytí zakázáno, můžete prádlo vyschnout.

Frekvence mytí

Někteří to nedělají vůbec, zatímco jiní tento postup často provádějí. V první situaci se na batohu hromadí nečistota, která je časově obtížněji odstranitelná a ve druhém se objevuje rychlé opotřebení: materiál je odtržen, barvivo je vyčištěno a deformace je pozorována.

Při častém mytí dochází ke ztrátě vzhledu výrobku. Proto by se mělo jednat o znečištění. Je-li položka používána každý den, může být mytí prováděno každé 2-3 měsíce. A pokud je výrobek někdy používán, bude stačit 1-2 krát za rok.

Příprava

Jak umýt batoh na to, aniž byste musel věnovat spoustu času a úsilí? To vyžaduje správnou přípravu:

 1. Z produktu je nutné veškerý obsah vyjmout a pečlivě zkontrolovat všechny kapsy. Vlevo uvnitř věci komplikují proces péče.
 2. Musíte odpojit odnímatelné díly, uvolnit rukojeti, pásy, pokud je to možné, vyjmout tvrdý rám. Lehká věc je jednodušší smazat.
 3. Potřebujete vytáhnout výrobek. Pokud je to možné, podtlaku měkkou tryskou. Vnější prach lze odstranit štětcem.

Vzhledem k tomu, že obvyklé barvené praní nelze vyřešit, je třeba je předem odstranit. K tomu použijte takové odstraňovače skvrn jako "Vanish", "Selena Pyatnol", mýdlo "Antipyatin" a další. Mnoho produktů se na samotné znečištění aplikuje a nechá se 5-10 minut a pak se umyje.

Při výběru odstraňovače skvrn musíte věnovat pozornost tomu, na který materiál lze použít. Je nutné dodržovat pokyny pro použití a bezpečnostní doporučení: s mnoha způsoby je třeba použít rukavice. Nepoužívejte chlorové bělidlo: odstraní se barva a zůstávají bílé skvrny.

Odstraňování mastných skvrn a těžké nečistoty

Jak vypít kvalitu batohu? Je třeba odstranit mastné skvrny, pokud existují. Mnoho účinných metod je použito pro toto:

 1. Čerstvé skvrny jsou posypány solí, škrobem nebo mastencem. Mají dobré absorpční vlastnosti. Prsty potřebují do vláken materiálu otřít malý nástroj a nechat 1-2 hodiny. Je-li komponenta absorbována, musíte přidat další. Potom můžete odstranit zbytky, opravit skvrnu.
 2. Pokud je znečištění suché, mělo by být lehce navlhčeno a aplikovat sůl nebo hořčičný prášek. Nejdůležitější je potřeba klesnout vodu, aby se získala suspenze. Je nutné nechat vyschnout a potom vyčistit a kartáčovat.
 3. Pokud je skvrna silná, aplikujte čpavek (1 polévková lžíce), který se zředí vodou (1 šálek) a aplikuje se na skvrnu pomocí bavlneného polštářku. Vše odešlo 2-3 hodiny. Pokud materiál vysuší, roztok by měl být opět navlhčen a poté promývat.
 4. Dokonalé odstranění skvrn od mastnoty z mycího prostředku. Používají se na nečistoty, počkejte 5-10 minut, vyčistěte štětcem a omývejte vodou. V případě potřeby může být událost opakována.
 5. Pro odstranění mastných a trvalých skvrn aplikujte mýdlo. Znečištěná místa se otírají suchým kusem a nechte 5 minut. To je také prováděno jiným způsobem: výrobek je navlhčen a důkladně promočen a po 2-3 hodinách promyt.

Jak odstranit inkoustové skvrny?

Čerstvá nečistota je snadněji odstranitelná a potřebujete mít staré. Je to efektivnější to dělat s alkoholem nebo vodkou:

 1. Bavlněné podložky by měly být navlhčeny alkoholem a aplikovány na kontaminaci. Pokud je starý, nechte 5 minut.
 2. Musíte se namočit bavlnou. Rozpustený inkoust zůstane na něm. Nečistěte skvrnu: pouze rozmazává silnější.
 3. Postup se opakuje. Během času se stopa úplně zmenší a zmizí.

Nepoužívejte "barevný alkohol" - tinktury nebo barevné kapaliny. Po odstranění inkoustu na materiálu bude rozvod, který bude muset být také odstraněn.

Guma, plastelína

Jak umýt batoh, pokud má stopy žvýkačky nebo jílu? Nejprve je nutné tyto znečišťující látky odstranit. Jen je nedělejte a neškrábejte. Účinek bude naopak: určitá část bude z batohu odstraněna, ale zbytek bude hluboko do vlákna a zůstane navždy. Nejjednodušší metodou je zmrazení:

 1. Výrobek musí být zabalen do plastového sáčku a umístěn v mrazáku několik hodin.
 2. Po zamrznutí se z materiálu snadno odstraní guma nebo hlína.
 3. Po hlínu zůstává tučná kontaminace, která může být odstraněna některým z výše uvedených metod.

Odstraňuje nepříjemný zápach

Obvykle při mytí odstraňuje nepříjemné pachy. Ale abyste se ujistili o výsledku, můžete ho namočit po dobu 15-20 minut v octovém roztoku: do vody (5-6 litrů) se přidá ocot (0, 5 šálků). Výrobek často po vyprání získává nepříjemný zápach. Pak tento postup pomůže.

Je-li výrobek čistý, ale má nepříjemný zápach, nelze ho umýt. Stačí, když umístíte do všech oddělení malý plátěný pytel se solí nebo tabletami aktivního uhlí, které jsou v lékárnách. Blesk musí být uzavřen a ponechán po dobu 1-2 dnů. Aktivní uhlí a sůl dokonale absorbují pachy.

Čištění prachu a nečistot

Pokud je uvnitř prach, malé úlomky, můžete něco přinést takto:

 1. Klepte na tělo rukama, aby se odpadky dostaly dole.
 2. Otevřené kapsy. Horní část hlavního oddělení musí být vypnutá.
 3. Pak se batoh otočí vzhůru nohama a zaklepá na něj.
 4. V případě potřeby je povoleno čištění vysavačem. Aby nedošlo k poškození podšívky, použije se měkká nástěnná tryska.
 5. Vnitřek utěrky navlhčete vlhkým hadříkem. U školních batohů je vhodné používat antibakteriální látky. Pečlivě manipulujte s švy.
 6. Jak vyčištění věci venku závisí na materiálu: pokud je vrchní část kůže nebo je vyrobena z textilií odolných proti vlhkosti, lze ji otřít vlhkým hadříkem nebo vyčistit rozprašovací pěnou prodávanou v produktech péče o obuv. Pro rychlé čištění přírodního materiálu, který je navlhčený, se používá pouze suché čištění s kartáčkem.
 7. Výrobek musí zůstat otevřený.
 8. Je-li to potřeba, lze povrchovou úpravu provést postřikem nebo krémem.
 9. Potřebujete otevřít okno nebo jít ven do vzduchu, rozstřikovací impregnační sprej s vodou odpuzujícím účinkem. Musíme počkat na odstranění zápachu. Tato léčba by se měla provádět několikrát ročně.

Jak se umýt školní batoh, turistický nebo jiný? Dům lze použít jako stroj, ruční nebo chemické čištění. Každý typ procedury má své vlastní jemnosti, které jsou popsány níže.

Obrábění

Jak umýt batoh v pračce? Tato metoda je ideální pro měkké výrobky, které nemají kovové nebo plastové rámy, stejně jako ortopedické obložení:

 1. Je třeba zavřít zipy, knoflíky, suchý zip. To je nutné k ochraně proti deformacím, deformacím.
 2. Poté je předmět umístěn do mycího pytle, aby se zachoval vzhled kovových a plastových tvarovek. Pokud je odpojen jakýkoli prvek, například nálepka nebo ozdobná část, bude uvnitř sáčku, a proto nebude schopen upchat vypouštěcí hadici.
 3. Na psacím stroji je nastaven režim, který je určen výrobcem na štítku. Pokud se ztratí, můžete si vybrat jemné praní. Pokud je batoh denim nebo polyester, pak by voda neměla být větší než 40 stupňů. Nepoužívejte otáčení.
 4. Je třeba používat tekuté prací prostředky. V chladné vodě se rozpouštějí rychleji, snáze se omýjí a nezanechávají skvrny. Pokud se používá prášek, měl by být přijat méně, než doporučuje výrobce.
 5. Vyžaduje další oplachování.

Tato instrukce platí také v případě, že máte zájem o to, jak umýt batoh v automatické pračce.

Manuální metoda

Ve srovnání se strojem je ruční mytí považováno za opatrnější. Proto je tato metoda vhodná pro všechny výrobky, které lze umýt. Používá se v péči o turistické, rámové batohy. Jak umýt batoh ručně? Práce se dělají takto:

 1. V koupelně potřebujete teplou vodu - přibližně 10 cm na výšku pro úplné ponoření produktu.
 2. Na to lze použít různé prostředky, ale je lepší vybrat kapaliny. Pro turistické produkty existují speciální čisticí prostředky.
 3. Batoh je ponořen do vody.
 4. Kartáč, houba nebo dlaň používejte prací prostředek a trochu si trochu protřete. V případě silné kontaminace nechte 20 - 30 minut nasáknout. Můžete prodloužit dobu na 2 hodiny, ale ne více, protože voda negativně ovlivňuje různé materiály.
 5. Batoh musí být pečlivě umyt. Silná nečistota se odstraňuje štětcem nebo houbou.
 6. Věci je třeba opláchnout pod tekoucí vodou.

Aby bylo možné produkt chránit před vlhkostí, následné použití vyžaduje dodatečnou úpravu vodou impregnovanou impregnaci. Ve vaně je třeba čerpat vodu (6 litrů), po které se přidá 50 ml činidla. Produkt je umístěn po dobu 10 minut a poté opláchnut studenou vodou.

Použití mýdlové pěny

Jak umýt kožený batoh? Mýdlová pěna se používá pro tyto účely:

 1. V nádobě zředěný prací prostředek a pečlivě porazit.
 2. Sponge zachytí pěnu a vložte batoh.
 3. Je nutné vyčistit silné znečištění.
 4. Použijte houbu k vyplachování čisté vody a odstraňte zbytky pěny.

Abyste batoh vyčistili z nečistot, není nutné šetřit. Odstranit skvrny, léčit produkt a zbavit se nepříjemných pachů může být doma.