nástrojů a zařízení

Co je potrubí, jaký je jeho účel?

Anonim

V našem životě existují objekty, s nimiž se setkáváme, ne-li denně, pak v každém případě poměrně často. Ne vždy však víme, jak jsou nazývány. Jedním z těchto položek je vsuvka. V našich domovech najdeme to alespoň v koupelně, v kuchyni a na toaletě.

Co je potrubí

Jedná se o krátkou část potrubí spojující jakoukoli konstrukci s nádrží nebo potrubím. Tím je zajištěno odstranění kapaliny, páry, odpadní vody a plynu.

V závislosti na typu připojení jsou trysky rozděleny na kompenzační, přírubové, závitové nebo soketované. Ale přechodové stavy mají jeden důležitý rys.

Co je to přechodové potrubí? To je ten, jehož oba konce mají jiný tvar a velikost. Bez ohledu na typ jsou však všechny trysky spojeny svařováním, nýtováním, válcováním nebo šroubováním.

Z čeho jsou vyrobeny? Vše závisí na oblasti další aplikace. Měřící zařízení nebo potrubní armatury jsou zpravidla vybaveny litinovými nebo pozinkovanými tryskami. Pro montáž a opravu domovní instalace se nejčastěji používají potrubí z polypropylenu.

Proč je potřeba

Nyní, když víte, co je potrubí, zvažte jeho účel podrobněji. Zde, stejně jako u výrobního materiálu, má rozhodující význam určitý model.

Například kanalizační potrubí z litiny se používá k odstranění fekálních a domácích odpadních vod z průmyslových a obytných budov.

Účel trysky v mycích a myčkách nádobí - připojení odtoků, distribuce přívodu vody a odvodnění.

Expanzní trubky z polypropylenu - jeden z nejoblíbenějších dnes - se používají k instalaci a opravám klempířských, domácích kanalizací a potrubí budov.

Rozsah

Trysky jsou velmi populární, takže není snadné uvést všechny jejich aplikace. Instalatérství bytových a průmyslových budov, ropovody a plynovody, městská kanalizace, větrací systémy, instalatérské práce, domácí spotřebiče, měřicí přístroje - to je neúplný seznam oblastí, kde se používají různé typy trubek.

Měli bychom také zmínit auta. Dokonce i nováček řidič ví o významu nepřerušeného přívodu oleje, chladicí kapaliny a brzdových kapalin. Za všechno to prostě odpovězte a mnoho spojení. Co je potrubí auta? Jedná se o flexibilní silnou hadici, přes kterou se tekutina přenáší z jedné jednotky na druhou.

Moderní život je opravdu těžké si představit bez spojení, tak široký je jejich rozsah.