udělejte to sami

Jak vyrobit birdhouse z lepenky s vlastními rukama: krok za krokem pokyny a fotografie

Anonim

Jak příjemné je s příchodem jara, abys poslouchal píseň ptáků a pozoroval, jak ptáci letí z větve do větve. Můžete je přilákat do vaší zahrady nebo do dvora budováním ptačího domu. Děti mohou být také připojeny k tvůrčímu procesu, a tak je učit, aby se postarali o malé a bezbranné stvoření. V článku se dozvídáme, jak vyrobit birdhouse z lepenky a opravit na správném místě.

Jednoduchá hnízda

Chcete-li vytvořit dekorativní hnízdící krabici z lepenky, budete potřebovat rukáv z toaletního papíru nebo papírových ručníků. Dokončený dům bude velmi malý a bude trvat pouze jednu sezónu nebo zůstane v podobě scenérie v místnosti. Nicméně výroba několika těchto ptačích domů bude vyžadovat minimální množství materiálů a úsilí.

Pokyn:

 1. V horní polovině kartonové trubky s kompasem nakreslete malý kruh.
 2. S pomocí duchovního nože vystřihněte díru.
 3. Na tlusté kartoně vykreslují kruh o stejném průměru jako rukáv, vyříznou a vloží je. To je spodní část birdhouse.
 4. Poté je trubka přilepena jasným papírem nebo látkou tak, aby dům přilákal ptáky.
 5. Kreslí půlkruh na barevném lepenkovém kartonu, řezou a lepí oba hrany dohromady. Výsledná střecha je přilepená k ptačí chovu.
 6. Poté jsou ve střeše provedeny dva otvory, kterými je šňůra sešroubována, zevnitř je svázán uzlem. Pod vchodem je přiložen kůň pro budoucího nájemce. Je vyroben ze zmrzlinových tyčinek nebo suchých větviček.

Schéma pro podavače ptáků

Často jsou děti požádány, aby takový dům pro ptáky, ve kterém můžete nalít jídlo. Jak vyrobit birdhouse z lepenky?

Pro výrobu krmírů ptáků budou potřebovat:

 • 2 listy papíru o střední hustotě A4;
 • klerický nůž;
 • lepidlo na lepenku;
 • jednoduchá tužka;
 • pravítko;
 • děrování;
 • rovný šroubovák.

Pokyn:

 1. Na začátek je schéma ptačích zvířat vytištěna na obyčejný papír. Ten je položen na karton, pomocí pravítka a šroubováku, který prochází každou čárou.
 2. Výsledné polotovary vyříznuté v plných čarách, zanechávající ty, které jsou označeny tečkovanou čarou, budou nadále tvořit podavač.
 3. Hotová část se aplikuje na druhou stranu lepenky, vymezuje a vytváří stejné ohyby.
 4. Nyní můžete začít slepením birdhouse. Za prvé, stěny dvou částí jsou vzájemně propojeny, pak spodní část a střecha.
 5. V horní části jsou vytvořeny dva otvory s děrovým děr. Za nimi prochází provaz, pro který bude podavač přerušen. Pokud vytvoříte díru v dolní části, můžete spojit dvě birdhouses dohromady.

Birdhouse: schéma

Chcete-li vytvořit birdhouse velké velikosti kartonu, potřebujete několik dílů z tohoto materiálu:

 1. Dva identické pentagony ve tvaru domu o rozměrech 13, 5 cm u základny a 19 cm po šířce střechy. V jednom kuse s papírovým nožem vystřihněte díru.
 2. Dva obdélníky o šířce 15, 5 cm a délce 29, 5 cm.
 3. Dvě stejné čtverce pro boční stěny o šířce 14 cm.

Montáž

Pokud nevíte, jak postupně vytvářet birdhouse z lepenky, postupujte podle pokynů:

 1. Po přípravě dílů pokračujte v jejich lepení. Přední stěny jsou přilepeny k bočním stěnám a pak k zadní stěně. Aby se dům po prvních deštích nerozpadl, je třeba jej nanést netkanou látkou.
 2. Podle rozměru každé části domu vyřízněte kusy netkané textilie s přípustnou hmotností 0, 5 cm pro lepší zadržení kloubů.
 3. Vkládání birdhouse začíná po stranách s přídavkem na zadní a přední část konstrukce. Po zaschnutí flizelinu lepidla na přední a zadní stěny.

Jak zdobit?

Jak udělat birdhouse z lepenky, uvažovali jsme. Jak zdobit? K domu přitahované ptáky a zdobené dvůr, je třeba zdobit.

To lze provést takto:

 1. Nejdříve je namalováno, pro tento účel jsou vhodné akrylové barvy nebo barevné schémata zředěné vodou. Kousek houby se ponoří do barvícího prostředku a lehkým tlakem, který namaluje přes birdhouse. Když barva vysuší, pokračujte do další fáze dekorace.
 2. Vyřezávejte hustý papír nebo plst: květiny, mraky, tráva, ptáci, motýli a další podrobnosti, podle fantazie. Začněte od přední části domu, lepidlo dekorativní prvky. Vytvoření birdhouse je lepší svěřit dítěti, možná chce něco kreslit na svých vlastních nebo samolepících nálepkách.
 3. Nakonec postupujte ke konstrukci střechy. Na druhou stranu je nalepena jakoukoli hustou látkou, koženkou nebo látkovou látkou. Hotová část je složená v polovině a přilepená k domu. Na obvodu je načrtnut birdhouse, detail je vyřezán z lepenky a přilepený ke spodní části konstrukce.

Umístění a montáž

Pokud budete požádáni o vytvoření ptačího domu z mateřské školy z lepenky, pak se učitel pravděpodobně rozhodne zavěsit dům na ulici, aby děti sledovaly ptáky.

Odborníci doporučují lokalizovat birdhouses ve výši jednoho domu na 20 čtverečních metrů. metrů Pokud plánujete umístit produkt na vlastní pozemek, pak je třeba mít na paměti, že hojnost ovocných stromů a zeleniny může přilákat ptáky, které v budoucnu značně zkazí sklizeň. Vzdálenost mezi stromy s hnízdícími krabicemi by měla být nejméně 15 metrů.

V lesní oblasti jsou ptačí stáda fixovány ve vzdálenosti 2, 5-3, 5 m od země. Pokud je hnízda instalována v přeplněné ploše, kde jsou lidé narušeni ptáky, například skupinou pěších dětí, pak výška by měla být nejméně 4, 5 metry.

Mimo jiné je důležité zvážit směr umístění domu ve vztahu k východu a západu slunce, stejně jako kardinálních bodů. Například, pokud je ptačí dům umístěn v otevřeném prostoru a směřuje na jih, přehřívá se, v tomto případě je lepší umístit jej do koruny stromu. Rovněž se nedoporučuje umístit dům, otočením ve směru větru. Kromě studené vody se do díry vlije voda. K ochraně proti dešti je lepší instalovat ho pod střechu, proti zdi budovy nebo hluboko ve větvích stromu.

Pokud je birdhouse vybavena speciální upevňovací lištou, může být namontována na jakékoliv konstrukci (hřebík, tyč atd.) Pomocí hřebíků nebo šroubů. Ve všech ostatních případech jsou flexibilní svorky perfektní. Takže dům je zavěšený na větve, mříže, okenní mříž. Při připevnění domu na kmen stromu je důležité mít na paměti, že rostlina roste a zahušťuje a svorka ji může přemoci a narušit normální vývoj. Není-li birdhouse přiláká ptáky, musí být přesunuta na jiné místo.

Podívali jsme se na to, jak vytvořit hnízdící krabici s vlastními rukama z kartonu a kde se dá umístit. Při vytváření domu nezapomeňte, že většinu práce může dítě svěřit - jeho zájem o přírodu se jen zvýší.