nástrojů a zařízení

Impact screwdriver: twist-twist, chci vám pomoci

Anonim

Mechanické a mechanické práce jsou normální, naléhavé a extrémní. Když přichází poslední zvrat, mistři zpravidla přísahají za to, co světlo stojí. Protože mluvíme o problému, který nelze vyřešit tak snadno, a můžete také zničit nástroj.


Příklady nejdou daleko. Závitové šrouby a šrouby s běžným šroubovákem nelze odšroubovat, aniž by došlo k odtrhnutí uzávěru nebo poškození pažby, a tím k poškození nástroje. Dalším "zneužívajícím" případem je odšroubování vysoce korodovaného ocelového šroubu z hliníkové části (a dvojice oceli a hliníku je známá svou "láskou" pro vzájemné lepení). Bylo by dobré zahřát šroub, ale ne každý detail může tak učinit ...
Nicméně, v arzenálu zámečníka existuje nástroj, který dokáže vyřešit výše uvedené problémy: rotační šroubovák. Jeho samotné jméno vysvětluje princip činnosti: transformaci šok-translačního pohybu do rotačního.
Již tento vzhled vzbuzuje respekt. Nárazový šroubovák má kovové pouzdro vyztužené slitinou lame vanadu a několikrát větší než jeho sestra a je navrženo tak, aby bylo zasaženo kladivem. Ve skutečnosti jsou rozměry pouzdra s kroužky zářezů provedeny tak, že během provozu můžete během provozu držet nepracující ruku.

Hlavním "hercem" je bit nebo tryska, na kterou dopadací šroubovák přenáší rotační energii. Trysky zpravidla přicházejí s tím v soupravě nebo jsou zakoupeny samostatně. Jsou to dva typy: s plochým bodnutím a křížem. Trysky jsou zasunuty do spojovací části čtvercového tvaru. Mohou být také pevné a koncové klíče. To vám umožňuje použít nástroj pro práci s šrouby a maticemi, což je obzvláště vhodné pro automobilovou mechaniku.
Aby byl nárazový šroubovák skutečně univerzální, musí mít funkci zpětného chodu. To je realizováno směrovým spínačem, který zajišťuje otáčení hlavy šroubováku s tryskou jak ve směru hodinových ručiček, tak proti ní. Funkce zpětného chodu vám umožňuje nejprve použít nástroj také pro trvalé utažení šroubu nebo jiných spojovacích prvků, a jednak tím, že působíte na připojení v režimu "twist-unscrew", můžete uvolnit nejvíce beznadějný šroub.
Neexistuje absolutně nic komplikovaného použití nárazového šroubováku. Stačí, abyste na ni nasadili správný směr otáčení, vezměte jej do nepracující ruky, vložte špičku trysky do šroubové / šroubové drážky (nebo položte klíč na hlavu šroubu) a namontujte šroubovák kladivem.

Aby se její tělo nemohlo sklouznout do dlaně, musí být v rukavici. Vyfukování v kombinaci s otáčením rozdrtí rzi na šroub. Jakmile je volný a otočí o několik stupňů, měli byste použít zpětnou funkci a udělat několik tahů. To by mělo dále zlehčit závit spojovacího prvku proti korozi. Následné převrácení ve většině případů nakonec zvraty přilepené šroubem nebo šroubem.
Nárazový šroubovák je již dlouho pevně předepisován v nástrojích velkých a malých dílen, na čerpacích stanicích motorových vozidel, v zámečnictví a v krabicích domácích řemeslníků. Nejsofistikovanější a nejkvalitnější designy, které byly vyrobeny téměř vždy v Německu, nemají žádné jiné recenze než vynikající.