konstrukce

Basaltové vlákno: vlastnosti a praktická aplikace

Anonim

Řešení problému tepelné izolace budov je obzvláště důležité po zvýšení nákladů na vytápění. Hlavním úkolem je snížit spotřebu energie uložené na vytápění ulice. V důsledku toho se výrazně zvýšila poptávka po ohřívačích, při jejichž výrobě se používá čedičová vlákna.

Výroba

Na rozdíl od mnoha moderních polymerních materiálů se při výrobě ohřívače používají pouze přírodní suroviny. Základem výrobní technologie se stala vlastnost čedičových hornin hnědého původu, které se zvětšují a stávají se viskózním stavem.

Při vystavení horninové teplotě asi 1700 ° C dochází k výše uvedeným procesům. Výsledkem je, že pomocí speciálního zařízení se získá tenká čedičová vlákna, ze které se později vytvoří vrstva izolace. Chcete-li vytvořit rovnoměrnou vrstvu ve složení, přidejte chemické přísady a přírodní pojidla. Další prvky neodbourávají vlastnosti, které má čedičová vlákna. Izolace po finálním zpracování získává jedinečné vlastnosti, které se staly důvodem pro její použití při tepelné izolaci budov.

Charakteristiky

V důsledku výroby čedičových vláken se stává účinným izolačním materiálem. Výhody jeho použití jsou založeny na jedinečných technických vlastnostech. Díky němu je oblast použití materiálu v současné době poměrně široká - od izolace fasád budov až po stavbu lodí.

Hlavní parametry izolace čedičových vláken jsou následující:

  • Požární bezpečnost. Materiál nespaluje a tento proces nepodporuje.
  • Nízká tepelná vodivost. To bylo možné díky mnoha uzavřeným pórám.
  • Bezpečnost pro lidi. Materiál nevykazuje toxické výpary při vystavení vysokým teplotám nebo vlhkosti.
  • To není základ pro růst houby nebo plísně. To je důležité vzít v úvahu při montáži ohřívače.
  • Odolnost vůči mnoha chemikáliím.

Společně uvedené vlastnosti umožňují použití izolace čedičů v mnoha technických a stavebních oblastech.

Aplikace

Basalt vlákno bylo původně vyvinuto jako účinný tepelný izolátor v průmyslové výrobě. Později se oblast její aplikace výrazně rozšířila. V současné době se čedičová izolace stala nepostradatelnou součástí tepelné izolace fasád budov, a to jak vnitřních, tak i vnějších stěn.

Navíc se používá k výrobě nových, účinných nerezových komínů. Ve svém designu zateplená čedičová tepelná izolace zabraňuje tvorbě vlhkosti uvnitř trubky.

Pro zachování integrity ocelových konstrukcí se používají obzvlášť husté modely izolace. Zachovávají nejen požadovanou úroveň teploty, ale také zlepšují proces odstraňování přebytečné vlhkosti.

Montáž

Jak nainstalovat čedičové vlákno? K tomu je třeba analyzovat oblast izolace, a zejména - materiál pro výrobu stěn. Pokud existuje možnost proniknutí vlhkosti, provede se před instalací čedičového vlákna postup hydroizolace.

Potom můžete pokračovat v samotné práci. Pro izolaci fasád budov se používají desky z čedičové izolace, které lze upevnit pomocí speciálních "deštníků". Po dokončení instalace je povrch pokryt vrstvou hydroizolace a dekorativním materiálem.

Je třeba poznamenat, že náklady na izolaci bazaltu vzhledem k jiným typům tepelné izolace jsou vysoké. Ale jedinečné vlastnosti a absolutní bezpečnost pro lidské zdraví se stávají rozhodujícími faktory při výběru.