opravy

Zdobení stěn pórobetonu v interiéru: projekt, plánování, výpočet fondů, výběr kvalitního materiálu, nápady designu a dekorace

Anonim

Tradiční stavební materiály (beton, cihla, dřevo) jsou postupně nahrazovány moderními stavebními materiály, s nimiž můžete rychle a snadno postavit budovu. Na stavebním trhu dnes získává rostoucí popularita pórobetonu. Pokud vnitřní design cihel a dřevěných domů nevyvolává žádné zvláštní problémy, pak konstrukce stěn z pórobetonu vyžaduje nějakou přípravu. Takže je třeba povrch vyčistit od prachu, vyrovnat ho na úrovni, zajistit vodotěsnost od základů. Upevňují plynobetonové bloky speciálním lepidlem, které neporušuje vlastnosti materiálu a stěnu, která je postavena.

Pórobetonové bloky jsou vyrobeny z cementu, vápna a písku, do něhož se přidává hliníková drť. Výsledná hmota se nalije do forem. Materiál je připraven po úplném vytvrzení směsi. Existuje mnoho řešení pro obložení stěn z pórobetonu. Můžete vybrat omítku, sádrokarton a malování. Který způsob výběru je na vás.

Výpočet hotovosti pro plánování projektu

K výpočtu nákladů na dokončovací práce lze použít dvěma způsoby. První stanoví účtování jednotlivých děl, druhá - rozdělení místnosti. Čtyř metrů čtverečních výzdoby interiéru stojí asi 3000 rublů. Chcete-li zjistit konečné náklady, musíte vypočítat plochu, kterou chcete dokončit. Chcete-li to provést, změřte výšku a délku každé zdi. Tyto hodnoty se násobí a pak se přidávají dohromady. To vám umožní zjistit náměstí místnosti, které by mělo být vynásobeno 3 000. To vám umožní získat přibližnou částku, kterou budete utrácet.

Projekty domů z pórobetonu jsou připraveny, ale můžete si objednat individuální. Výhody tohoto materiálu spočívají v tom, že umožňuje provádět jakékoliv nápady, provést jakoukoliv konfiguraci stěn, protože může být snadno řezán, dává požadovaný tvar.

Pokud jde o uspořádání v pórobetonu, je také možné v různých verzích. Pohodlně tento materiál má nízkou propustnost zvuku, takže můžete v blízkosti dětského pokoje vytvořit kuchyň. Hluk nebude mít vliv na dítě. Je důležité si uvědomit, že stěny pórobetonu vyžadují dokončení. Jeho typy budou popsány níže.

Nástěnné omítky

Dokončovací stěny pórobetonu uvnitř mohou být provedeny omítkou. Atmosféra v prostorách by měla zajišťovat určité procento vlhkosti a dekorativní materiály by neměly zasahovat do tohoto. Z tohoto hlediska je vynikající možností pro vnitřní dekoraci budov omítka na bázi sádry. Tento materiál je charakterizován ideální úrovní propustnosti páry.

Kompozice lze zakoupit jako suchá směs v pytlích, roztok je připraven podle přísných pokynů. Směs obsahuje nejen sádru, ale také perlitový písek a vápno. Kombinace těchto složek zvyšuje požární bezpečnost a zvukovou izolaci. Sádrová omítka neposkytuje předběžný základ. Důležitým rysem je, že nevyžaduje použití konečné vrstvy tmelu. Někteří spotřebitelé odmítnou takové řešení během opravy kvůli vysokým nákladům na směs.

Alternativou může být písková a cementová omítka, do které se v některých případech přidávají speciální přísady. Ale pokud dokončení stěn pórobetonu uvnitř místnosti provádět podle této technologie, pak někdy peeling může dojít - v důsledku vzhledu vlhkosti. Proto musí být povrch zpracováván několika materiály, které se používají v komplexu. Například omítka by měla být nanesena na omítnutou stěnu.

Příprava stěn

Sádrové stěny z pórobetonu uvnitř, s přihlédnutím k tomu, že pórobeton absorbuje vlhkost. Na stěně je třeba odstranit závady a zpracovat je pomocí hloubkového penetračního nátěru. Měl by být aplikován ve dvou vrstvách, přičemž každý den je určen k sušení. Termín závisí na teplotě a vlhkosti v prostorách, kde se provádějí stavební práce.

Sádrové stěny pórobetonu v interiéru se provádějí po nanesení lepidla na dlaždice. Tloušťka vrstvy by měla být asi 3 mm. Je nutné zajistit dodatečnou přilnavost dokončovacích materiálů pomocí mřížky s jemným oky. Musí být připevněna stisknutím do nevytvrzené vrstvy lepidla.

Dokončení stěn pórobetonu v interiéru v dalším kroku zahrnuje vytvoření reliéfního povrchu se zubovým hladítkem. Základna se pak nechá několik dní, pak se na ni aplikuje omítka nebo obyčejná omítka. Pokud připravíte stěny tímto způsobem, můžete na ně dokonce položit dlaždice. Vnitřní dekorace v místnosti se složitým mikroklimatem zahrnuje použití filmotvorného základního roztoku. Snižuje propustnost materiálů pro páry. Mezi tyto prostory patří koupelny, koupelny a kuchyně.

Výběr kvalitního materiálu: sádrokarton

Sádrokartonové stěny jsou nejčastěji vyrobeny z pórobetonu. Tato metoda je nejrychlejší. Navíc není doprovázeno procesy používajícími mokré směsi. Ale pro úspěšný výsledek je důležité vybrat správný materiál. Například, pokud mluvíme o místnosti s vlhkým klimatem, pak je třeba zvolit suchou stěnu odolnou proti vlhkosti, která je označena zkratkou GKLV. Takový materiál je dražší díky své síle a všestrannosti. Listy jsou obvykle označeny zelenou a modrou barvou. Při výrobě modifikovaných složek se přidávají do složek, takže vnitřní vrstvy neabsorbují vlhkost a povrch nevytváří houby a plísně.

Pokud chcete ušetřit peníze, dokončete stěny v pórobetonu pomocí běžných sádrokartonových desek. Je však vhodné, pokud bude místnost provozována za normálních podmínek. Takové listy by měly mít světle šedou barvu. Jsou vhodné pro vytváření objemových návrhů. Ale s vysokou vlhkostí v místnosti použití tohoto materiálu nemá smysl.

Pokud má místnost zvýšené požadavky na požární odolnost, věnujte pozornost zkratce GKLO. Tyto listy jsou šedé a červené. Cena je zde ještě vyšší než u sádrokartonových desek odolných proti vlhkosti. Neexistují prakticky žádné rozdíly v instalační technologii různých typů sádrokartonu.

Vraťme se k ohnivzdorné sádrokartonové desce. Zpracování ve fázi výroby takových plechů probíhá podle tradičních technologií. Flexibilita, kterou mají, je standardní pro jakoukoliv sádrokarton. Tento materiál však může odolat vyšším teplotám. Pro umístění stěn, které spolehlivě odolávají požáru a vlhkosti, je nutné zvolit materiál označený jako GKLVO. Takové desky se používají v průmyslových a veřejných budovách, vyznačují se značnou cenou, která je plně odůvodněna.

Použijte suchou stěnu

Tento stavební materiál je univerzální. Již dlouho je pevně založen v životě moderního člověka. Může být použita k ozdobení domů a jejich ozdobení stěnami uvnitř areálu bez omezení. K dnešnímu dni v prodeji lze nalézt dva typy sádrokartonu - strop a stěna. První se používá pro zamýšlený účel a tloušťka plechu nepřesahuje 9 mm. Pokud jde o materiál stěn, je mnohem silnější - 1, 2 cm.

Kromě toho existují ohnivzdorné, standardní, odolné proti vlhkosti a kombinované odrůdy sádrokartonu. Jejich použití závisí na druhu prostor. Například ohnivzdorné plechy mohou být namontovány v kotelně a v koupelnách a v kuchyních mohou být instalovány protiskluzové listy.

Příprava nástrojů

Dokončení stěn pórobetonu uvnitř, pokud máte v plánu použít sádrokarton, vyžaduje přípravu některých nástrojů. Budete potřebovat:

 • Děrovač.
 • Marker.
 • Tužka.
 • Nůž
 • Ruleta.
 • Šroubovák.
 • Konstrukční úroveň.
 • Šrouby.

Vrtačka může být nahrazena vrtákem. Nůž bude muset pracovat se sádrokartonem. Měli byste také připravit kovové nůžky. Samozavírací šrouby jsou potřebné pro upevnění plechů sadrokartonu. Bez těchto nástrojů bude práce s plátny obtížná.

Způsob práce

Dokončení stěny pórobetonu, pokud máte v plánu použít sádrokarton, začíná výpočty. Můžete tedy určit správné množství materiálů. Chcete-li to provést, změřte prostor místnosti a rozhodněte se o typu sádrokartonu, protože jste plánovali rámcovou schému. Ten bude hrát roli beden.

Sádrokarton se někdy lepí na připravený povrch, ale nejoblíbenější technologie je způsob, jakým jsou listy namontovány na dřevěném nebo kovovém rámu. Tento přístup umožňuje další ohřátí vnějších stěn. Při instalaci rámu se horizontální a vodorovné vodítka nejdříve montují podél obvodu stěny. Pak můžete pokračovat v instalaci vertikálních kolejnic na povrchu. Vzdálenost mezi nimi by měla být udržována v rozmezí od 50 do 60 cm.

Někteří mistři tvrdí, že je to dostačující pro upevnění listů, ale vše závisí na parametrech stěn. Pokud je výška stropu 2, 5 m, pak budou mít svislé vodítka dostatečné množství. Pokud jsou stropy vysoké (3 m a více), měly by být také instalovány horizontální vodítka. Zdobení stěn provzdušněné sádrokartonové desky zahrnuje upevnění kolejnic na stěnu pomocí hmoždinek.

Je důležité pamatovat na cirkulaci vzduchu v místnosti, takže rám musí poskytnout spojky s úchylem 5 cm ze zdi. Jakmile je rámeček připraven, můžete zahájit instalaci listů. Nainstaluji je na rám a neřezávám je do samostatných fragmentů. Upevnění k rámu se provádí v jasné sekvenci. K tomuto účelu se používají 25 mm samořezné šrouby. Je důležité zajistit, aby okraj listu ležel uprostřed kolejnice. V závěrečné fázi utěsnění spojů mezi deskami vám umožní vytvořit jediný povrch. Dokovací spoje jsou vyztuženy vyztužující páskou. Když vytvoříte rám, můžete zdi izolovat. K tomu je třeba umístit vhodný materiál (pěna, minerální vlna) do buněk.

Použití barvy

Vnitřní stěny domu z pórobetonu mohou zahrnovat použití barev a laků. Tato metoda je jedna z nejstarších. Před provedením těchto prací je nutné absolvovat školení. Stěna by měla být dokonale plochá. Za tímto účelem se používá bruska. Pokud tomu tak není, zarovnání se provádí pomocí plováku nebo brusného papíru. Taková příprava je nezbytná z důvodu, že barva nebude schopna skrýt vady stěny. Pokud ano, je třeba je odstranit lepidlem na dlaždice. Místa opravy jsou poté pořádně třením.

Barvení začíná po nanesení základního nátěru. Tím vytvoříte jednotnou vrstvu. Pro malování byste měli používat vodní kompozici, kterou lze pomocí barevné schémy snadno dosáhnout požadovaného odstínu. Barevnost musí začínat v dalekém rohu. Při práci je důležité zvážit některé jemnosti. Například stěna by měla být natřena v několika vrstvách, každá kolmá na předchozí. Nečekejte na úplné vyschnutí předchozí vrstvy.

Loft styl, rysy díla

Dekorace stěn pórobetonu v podkroví může být provedena s různými materiály. Jeden z nejoblíbenějších v tomto případě je cihla. Zednictví se nemusí vztahovat na všechny stěny. Kromě toho může být pouze napodobenina materiálu. Lze ji kombinovat s omítkou. Barva cihel může být odlišná - barva nebo přírodní červená.

Pokud nechcete zatěžovat stěny a vytvářet zatížení na podlaze v místnosti, použijte imitace cihel pomocí panelů pro výzdobu interiéru. Jsou instalovány na stejném rámu jako u sádrokartonu. Módní a odvážné řešení v popsaném stylu je černý matný odstín zdiva. Může to být jedna stěna nebo dokonce její část. Na tomto pozadí budou měděné a zlaté doplňky vypadat výhodně.

S ohledem na možnosti dokončení stěn pórobetonu můžete věnovat pozornost betonu nebo jeho imitaci. Ale jednoduchý šedý beton není spojen s teplem a domácím komfortem. V dovedných rukách může tento materiál výrazně změnit svůj vzhled a způsobit nadšené výkřiky.

Samotný beton může vypadat jinak. Je charakterizován tmavými a světlými odstíny, stejně jako různými textury. Není nutné zakrýt stěny čistým betonem. Může to být dlaždice z imitace betonu, která je položena na pórobetonu připraveném podle výše popsané technologie.

Vnitřní stěny domu tohoto moderního a praktického materiálu mohou být ozdobeny dřevem. Aby se zabránilo tomu, že stěny připomínají chalupu, je třeba dřevo kombinovat s jinými materiály, které jsou specifické pro loft. Stěny mohou být zdobeny vertikálními prkny, které vizuálně zvedají strop. Dřevo se dobře míchá s cihly, zvláště s červenou. V bytě můžete použít imitace.

Dokončovací stěny pórobetonu uvnitř jsou často prováděny s použitím kovu. Lze jej naplánovat jako součást projektu. Tento materiál se nedoporučuje zapojit, protože to může vést k tomu, že půjdete do high-tech. Je lepší dekorovat část stěn kovovými předměty:

 • Nosníky.
 • Trubky.
 • Rammy

Dostatečné použití kovu vám umožní získat diskrétní lesk. Sádrové stěny pórobetonu uvnitř ve stylu podkroví mohou být vynikajícím řešením. Tento povrch slouží jako rovina. Stěny jsou neutrální, stínují nebo zdůrazňují texturní místa, ve kterých můžete použít stylový povrch. Doporučuje se vybrat studené a světlé odstíny, které dělají práci lépe než ostatní.

Dřevo na stěnách

Jednou z nejlepších možností pro zdobení stěn je dřevo. Interiéry s jeho použitím vypadají útulně a zdravě. Můžete použít plynové silikátové bloky, které napodobují profilovaný profil nebo blokový dům. Chcete-li ušetřit, je lepší použít možnosti rozpočtu, jako je řezivo ze smrku a borovice. Takové lehké dřevo vypadá poměrně jednoduše, ale velmi esteticky příjemné, plní vzduch příjemnou vůní. Taková povrchová úprava však poskytuje ochranu před vysycháním a hnilobou i uvnitř. Lamely budou proto potřeba namočit v antiseptiku a potahovat lakem nebo lakem. V tomto případě však již nemůžete počítat s vůní lesa v místnosti.

Interiérová dekorace stěn pórobetonu bez omítky je pro mnohé vhodnější, protože taková práce není doprovázena potřebou připravit řešení. Nejlevnější je eurolinka, která ve výrobní fázi prochází fází ochrany před negativními dopady. Takový materiál lze použít pro vnitřní pokovování bez nátěru barvami a laky. Tato úprava je dobrá, protože je podobná vlastnostem pórobetonu. Dřevěné a buňkové bloky mají póry, které umožňují průchod vzduchu a vyrovnání s izolací domu. Pokud se mezi pokožkou a stěnami vytvoří vrstva, získáte dodatečnou izolaci stěn.

Na závěr

Stěny jsou vyrobeny z pórobetonu v interiéru s sadrovými deskami dosud často. Tento materiál vám umožní pracovat v krátké době a okamžitě spustit místnost. Můžete použít omítku, která vám umožní získat vzorovaný nebo dokonale rovný povrch. Navíc můžete použít dekorativní nebo vyrovnávací hmoty.