nástrojů a zařízení

Kovové křídlové vrata: typy, fotografie, výroba a instalace

Anonim

Automatické kovové křídlové brány jsou velmi vhodné - můžete bezpečně vstoupit na místo nebo do garáže co nejbezpečněji. A ani nemusíte opustit auto - můžete otevřít vchod pomocí jednoduchého dálkového ovládání. Dále je možné v autě instalovat klíčenku s identifikačním číslem a vytvořit takový systém jako modely ukládání ("anti-theft").

Hlavní výhodou tohoto mechanismu je, že je možné ovládat vstup z dálky, což je velmi užitečné v nepříznivém počasí. Ale náklady na hotové výrobky jsou poměrně vysoké - bude mnohem levnější vybudovat automatickou bránu ze šrotu. Jedná se o rozpočet, který budeme dnes zvažovat.

Vlastnosti automatických bran

Okamžitě musíte věnovat pozornost tomu, jaké typy struktur lze v praxi realizovat. Není nutné jít hluboko do této otázky, studovat původní stavby, které se nacházejí v jediné kopii.

Budeme mluvit jen o bráně, která se v praxi široce používá, a toto:

 1. Garáž
 2. Swing.
 3. Vytahovací.

To je houpačka má bohatou historii, můžete je rozpoznat podle jejich charakteristických rysů - mají dva dveře, upevněné na bočních podpěrných pilířích pomocí smyček. Design brány je jednoduchý a spolehlivý, ale otevřít je potřebujete spoustu místa na samotném místě nebo venku.

Výhody a nevýhody konstrukcí výkyvů

Orální vzory jsou perfektní pro velmi úzkou cestu, protože mají vysokou spolehlivost. Existuje však nevýhoda - velmi vysoké požadavky na kvalitu instalace bočních podpěr. Pokud se ukáže, že jsou nedostatečně tuhé, pak se klapky nakloní. V důsledku toho se začnou špatně uzavírat, mohou dokonce uvíznout.

Instalace kovových křídlových bran by proto měla být provedena pouze na silné opěrce. Doporučujeme použít trubky s hrubými stěnami, které jsou obloženy cihly. Pro automatické otevírání tohoto typu brány potřebujete dva pohony, které budou pracovat synchronně. Vezměte prosím na vědomí, že všechny ostatní typy konstrukcí pracují pouze s jedním elektrickým pohonem.

Posuvné dveřní konstrukce

Pokud však nemáte zájem o výrobu kovových houpaček, věnujte pozornost posuvným konstrukcím. Jejich zvláštnost spočívá v tom, že celé plátno může být doslova skryto za plot. Existuje několik typů systémů válcování:

 1. Konzola - křídlo dveří je uloženo na válečcích, které jsou namontovány na betonovém podkladu. Tento podklad musí být odvozen od místa pro průchod automobilu. Nejspolehlivějšími systémy jsou brány se spodními válečkovými vozíky a horními vodítky.
 2. Výkresy kolejnic se vyznačují skutečností, že list leží na válečcích. Ty se pohybují podél vodítka, který je namontován přímo na vozovce. Takové konstrukce nejsou široce využívány, protože potřebují neustálou údržbu kolejnice a v rovné ploše.
 3. Závěsné konstrukce - nahoře je instalován vodicí prvek, křídlo se přesunuje na válcích. Takové návrhy jsou ideální pro místa, kde je třeba instalovat plátno o výšce nejméně dvou metrů. Vlastně použití takového designu s velkým výškovým rozdílem a u vchodu pro tramvaje, lokomotivy. Pokud na jedné straně není dostatek prostoru pro křídlo, proveďte návrh obou polovin.

Výhody a nevýhody posuvných vrat

Vezměte prosím na vědomí, že posuvné systémy jsou nejpraktičtější, protože nezávisí na tom, zda je místo těsně před vchodem. Mezi nevýhody těchto konstrukcí patří skutečnost, že je nezbytné vytvořit vysoce kvalitní základ. Konstrukce posuvné brány je mnohem složitější než houpačka.

A plocha by měla být dostatečně široká - měla by být vzdálena nejméně pět metrů na jedné ze stran průchodu. Ale takové návrhy jsou velmi snadné k automatizaci, jsou spolehlivé a pohodlné. Co se týče garáží, je pro ně nejvhodnější použít sekční, roletové nebo sklopné mechanismy. Je však obtížné tyto systémy vyrábět za řemeslných podmínek, proto je nepovažujeme za materiál.

Typy pohonů pro automatizaci

Je zřejmé, že pro každý elektromotor se hřídel otáčí a potřebujeme translační pohyb pohonu. Pro provedení "konverze" můžete tyto struktury použít:

 1. Mechanismus kliky.
 2. Šnekový nebo šroubový převod.
 3. Ozubené kolo a kolejnice.
 4. Řetězová převodovka.

Tyto kinematické schémata se v průběhu let snadno staví a testují. Dokonce je můžete realizovat v garážových podmínkách s minimální sadou nástrojů.

Automatizace pro křídlové brány

Nyní zvážit, co je zapotřebí pro výrobu kovových houpaček nebo vedoucích do nádvoří. Chcete-li vytvořit takovou konstrukci, musíte nainstalovat pákové nebo lineární elektrické pohony. Lineární - tento mechanismus se šroubovacím nebo šnekovým ozubením pracuje vzhledem k tomu, že změna délky tyče. Podle principu fungování je páka velmi podobná lidské ruce.

Mají dvě krátké páky, které jsou spojeny pohyblivým závěsem. Takové návrhy jsou poměrně složité, takže nejčastěji v praxi používají pohony lineárního typu. Jsou snadno instalovatelné na dveřích křídlových bran a otevření můžete realizovat libovolným směrem. V případě, že plátna jsou zavěšena na cihelných pilířích, může být použita libovolná páka - v místě podpory nejsou tak náročné.

Pokud se rozhodnete vytvořit pohon sami, pak pro provedení otvírání ventilů můžete použít například akční členy pro antény. Pokud jde o návrhy páky, jsou vyrobeny na základě mechanismů regulátorů oken. Někteří řemeslníci položili elektromotor ze stírače a starý konektor pro řadu VAZ classic.

Pohyblivé listy: vlastnosti automatizace

Chcete-li vytvořit posuvnou bránu pohonu, můžete použít automatizaci v továrně. Obsahuje následující komponenty: přímý elektrický pohon, řídicí jednotka, snímače, ozubený řemen. Pokud chcete ušetřit peníze, pak najdete vhodný elektromotor a převodovku, řetězové kolečka a řetěz. Uvědomte si, že konstrukce pohonu se bude velmi rychle ubírat - koneckonců, vše je už po ruce. A teď se vraťme k výrobě křídlových vrstev.

Přípravné práce

Chcete-li vyrobit kovové křídlové dveře s integrovanými dveřmi, můžete si zakoupit tovární soupravu. Průmysl vyrábí řadu pohonů - lineární i pákový. A vy si můžete zvolit nejen typ pohonu, ale i pracovní napětí, sílu při otevírání. Mechanismy jsou velmi silné, zachovávají si výkon za jakýchkoli povětrnostních podmínek - jak na sněhu, tak i v dešti či teple.

Ale náklady na takové mechanismy, jak jste pochopili, je velmi vysoká - více než 20 tisíc rublů. Ale aby se ty nejvíce houpající brány staly bez obtíží. Chcete-li to provést, zvažte následující faktory:

 1. Místo, kde hodláte instalovat bránu.
 2. Způsob otevření ventilů - venku nebo dovnitř.
 3. Celkové rozměry ventilů.
 4. Typ a typ montáže stojanových podpěr.
 5. Metody zapojení měniče.
 6. Typ napájení (nainstalujte pouze síť nebo záložní baterii).
 7. Nezapomeňte věnovat pozornost konstrukčním prvkům zámku.

A nezapomeňte, že vlastnosti materiálů použitých v návrhu, pokud záleží na všem, pak hodně.

Jak postavit stojany?

Kovové křídlové brány s integrovanou brankou by měly být instalovány na sloupcích, které jsou uloženy v zemi nejméně jeden metr. V opačném případě se pod váhovým zatížením ventilů začne posunovat ve svislé rovině. Způsob instalace podpory brány:

 1. Místo instalace sloupů je označeno.
 2. Dva jámy jsou vykopány: ne více než 50 cm v průměru, asi 1, 5 a 1, 5 metru.
 3. Houba je položena na dno (asi 20 cm na výšku). Voda a kondenzujte ji.
 4. Nainstalujte podpěru a zarovnejte ji ve svislé rovině.
 5. Mixujte cement značky M400 s pískem a vodou (poměr 1: 3: 3).
 6. Nalijte roztok do jám, abyste se zbavili vzduchu, udělejte bajonetu.

Je-li hmotnost stojanů poměrně velká, pak je třeba zařídit základy a vazby kovových stojanů.

Svařovací brána opouští

Veškeré svařovací práce musí být provedeny na plochém a čistém místě. Doporučuje se vytvořit jednoduchý skluz od dřevěných tyčí a lamel. Nezapomeňte, že kovové kovové dveře, které jsou zobrazeny v článku na fotografii, mohou být deformovány silou větru.

Proto je nutné, aby byl rám co nejpevnější. To je obzvláště nutné, pokud je rám opláštěn polykarbonátem nebo vlnitými podlahami. Nosný rám je vyroben pomocí této technologie:

 1. Odřízněte profil do požadovaných kusů.
 2. Nasaďte dolní příčný nosník na skluznici a přivařte boční stojany k němu v pravém úhlu.
 3. Namontujte horní příčník a zbývající součásti.
 4. Svařte závěsy.
 5. V případě potřeby fixujte profilovaný nebo polykarbonát.
 6. Vyčistěte všechny svarové švy.

Všechna malba by měla být provedena až po instalaci měniče.

Vytvoření jednoduchého disku

Při výrobě lehkých kovových otočných garážových vrat lze použít jednoduché ovladače, které rozšiřují anténu. Ale pokud je brána těžká, musíte použít vážnější pohon. Bude vyžadovat následující prvky:

 1. Dvě pohony stěrače.
 2. Dva šroubové zdviháky, které se používají u automobilů řady VAZ classic.
 3. Několik kusů trubek obdélníkových a čtvercových částí.
 4. Závitové šrouby (průměr 6 a délka 10 mm).

Samozřejmostí je dostupnost brusky, svařování, vrtačky a dalších nástrojů.

Proces výroby elektrických kovových otočných vrat pro garáž je následující:

 1. Odstraňte kovové ochranné kryty z obou zdířek, demontujte převodové stupně a rukojeti. Namontujte pojistku z podložek a přídržných kroužků. Zabrání se tak podélnému pohybu šroubu.
 2. Odstraňte podpěrnou plošinu ze zdířky.
 3. Demontujte pohon stěrače. Potřebujete pouze elektromotor s převodovkou.
 4. Vezměte kousek profilu 20 x 20 mm, délku nejvýše 8 cm, z něhož je třeba vytvořit spojku - upevněte jej na šroub.
 5. V tyči je nutno vytvořit otvor a řezat nit, na němž bude hřídel převodovky přišroubován.
 6. Namontujte soupravu pohonu brány na elektromotor.
 7. Malá ocelová deska (o rozměru 8 x 8 cm) by měla být přivařena k horní části a k ​​němu bude připojen elektromotor.
 8. Vyvrtejte otvory pro upevňovací prvky převodovky.
 9. Všechny části měniče jsou připojeny pomocí dlouhých matic a čepů.

Není to špatné, co se ukazuje v pohonu z oken automobilů Gazelle.