konstrukce

Exteriér domu z panelů VULTURE: možnosti

Anonim

Venkovní úprava domu z panelů VULTURE je dnes představena sadou možností. Každý majitel takové budovy před zahájením obložení vnějších zdí myslí na to, jaký materiál si vybrat, aby získal spolehlivou, krásnou a levnou budovu.

Měli byste také přemýšlet o tom, zda budete sami pracovat nebo že využijete pomoc specialistů. V prvním případě byste měli zhodnotit své schopnosti, protože technologie by neměla být příliš komplikovaná. Jak ukazuje praxe, je obtížné provádět omítky.

Strukturální charakteristiky stěn panelů a technologie jejich obkladů

SIP panely jsou moderní stavební materiály, které jsou v širokém sortimentu a mají vícevrstvou konstrukci. Panely se používají při konstrukci kanadské technologie. Základem je orientovaná deska, která je umístěna na vnějších stranách a uvnitř je umístěna vrstva expandovaného polystyrenu. Nejedná se o jednoduché plnivo, ale plní roli zvukové a tepelné izolace. Abyste mohli rozhodnout, který materiál použijete pro vnější povrchovou úpravu domu z panelů CIP, měli byste se seznámit s několika možnostmi obložení.

Použijte siding

Vnější povrchové úpravy mohou být provedeny dřevěným, vinylovým nebo kovovým vlečkem. Tento materiál má formu obdélníkových desek, které jsou fixovány tak, aby se nahoře nacházelo několik následujících výrobků. Dokončení tohoto druhu je charakterizováno následujícími výhodami:

 • požární bezpečnost;
 • odolnost vůči negativním vlivům prostředí;
 • bezpečnost životního prostředí;
 • korozivzdorné;
 • nízké náklady;
 • Odolný proti UV záření;
 • snadná údržba;
 • široká škála barevných řešení;
 • nízká hmotnost;
 • možnost práce i v zimě.

Venkovní obklady mohou být volány nejen kvalitní, ale také cenově dostupné.

Blockhouse dekorace

Vnější dekorace domu panelů CIP může zahrnovat použití blokového domu. Tento materiál je dekorativní stěnové obložení ze dřeva se zaobleným průřezem desky. Objekt, lemovaný blokovým domem, vypadá jako dřevěná budova. Většina výrobců těchto obkladů nabízí klempíř, který je vyroben z masivního dřeva. Výroba blokového domu se provádí ve fázi řezání dřeva. Boční stěny jsou odstraněny ze 4 stran zaobleného dřeva, které se po dalších postupech změní na stěnový panel s odpovídajícím profilem.

Vnější výzdoba domu panelů CIP z bloku má následující výhody:

 • trvanlivost;
 • krátké termíny pro instalaci;
 • ekologická čistota;
 • síla;
 • schopnost provádět instalační práce samostatně;
 • estetické odvolání;
 • univerzálnost použití.

Instalace může být provedena co nejdříve. Veškerá práce je prováděna nezávisle, přitahování vysoce kvalifikovaných odborníků není nutné. Staveniště po dokončení práce vypadá atraktivně. Kromě toho může být dům použit nejen pro exteriér, ale i pro interiér.

Fasádové omítky

Ti, kteří se rozhodnou vytvořit vlastní výzdobu domu z panelů CIP, budou fotografie nejlepšími pomocníky. Dozvíte se, zda chcete použít omítku na obložení. Od starověku je tato metoda nejen ekonomická, ale i populární. K dnešnímu dni je omítka aplikována na stěny chalup, venkovských domů a venkovských domů.

Obyčejná cementová a písková omítka dokáže vyrovnat reliéf, ale vzhled stěn nebude zdaleka dokonalý. Proto se výstelka provádí pomocí dekoračních směsí. Snižují tepelnou vodivost fasádní konstrukce a chrání interiér před hlukem.

Hlavní výhodou dekorativní omítky je atraktivní vzhled objektu. Tato úprava je dobrá, protože spotřebitel má možnost zvolit barvu ze široké škály. Mimo jiné si můžete vybrat jednu z mnoha textur. Vzhledem k možnosti exteriéru domů panelů CIP byste se měli podrobněji zabývat sádrovými směsmi před jejich použitím sami. Koneckonců, vyžadují vysokou kvalifikaci a zkušenosti. Ale pokud vyvíjíte nějaké úsilí, budete se s takovou prací vyrovnat sami. Pokud porovnáte omítku s jinými možnostmi obložení, první zajistí těsnost a paropropustnost fasády.

Používání kamenů

Vnější dekorace domů s panely SIP se často provádí z přírodního kamene. Používá se v kombinaci s jinými materiály. Přírodní kámen je široká škála materiálů, které se liší barvou, strukturou a konfigurací. Montáž se provádí na speciální lepidlo, které je podobné složení jako u lepení pokládky.

Výsledkem dokončovacích prací je, že stavební objekt získává následující vlastnosti:

 • snížená tepelná vodivost stěn;
 • estetické odvolání;
 • trvanlivost;
 • spolehlivost povrchu.

K výše uvedeným skutečnostem můžete dodat, že pravidelné kosmetické opravy na fasádu nebudou vyžadovány.

Použití flexibilního kamene

Dekorace domů z panelů CIP, jejichž fotografie můžete vidět v článku, lze provést s flexibilním kamenem. Tento materiál je relativně nový a je vyroben z akrylové pryskyřice nebo mramorových třísek. V důsledku toho je možné získat elastické desky, které se snadno instalují.

Takové fasády vypadají atraktivně. Materiál může být instalován samostatně, hlavní podmínkou je sledovat postup práce. Omištní stěny nepotřebují, můžete ihned pokračovat v instalačních pracích. Upevnění se provádí na kompozici lepidla na bázi cementu. Vzhledem k tomu, že přední plocha v továrně je chráněna speciálním filmem, není nutné klouby čistit. Po dokončení práce je ochranná vrstva odstraněna, proto můžeme předpokládat, že fasáda je připravena.

Vzhledem k možnosti dokončení domů z panelů CIP můžete zvolit přesně ohebný kámen. Díky tomu můžete pohodlně oříznout svahy a rohy okna. Pro tento účel se používají speciální doplňkové prvky, které jsou dodávány se zbytky dlaždic.

Omištní stěny panelů CIP

Exteriér domu CIP s omítkou můžete provádět vy. Za tímto účelem je fasáda předem připravená: musí být ošetřena hrubou omítkou. Po úplném vyschnutí vrstvy je třeba jej ošetřit tmelem a pak - s nátěrem. Pokud se ujistíte, že stěna je vrstva tmelu a základního nátěru, pak to minimalizuje náklady na drahé materiály. V dalším kroku musíte na snímku označit. Tato fáze je nutná, abychom na otevřených místech neviděli klouby z vrstev aplikovaných v různých časech.

Povrch by měl být rozdělen na samostatné části. Hrany drapáků by měly být umístěny na vnitřních rozích, svazích a okrajích sloupů. Aby bylo zajištěno, že okraje ramen jsou hladké, by se při aplikaci krycí vrstvy měly instalovat majáky.

Dokončovací práce by měly probíhat při teplotách od +5 do +30 ° C. Relativní vlhkost by měla být udržována na 70%. Omítání během nebo bezprostředně po sněhu nebo dešti není povoleno. Sluneční paprsky by neměly spadnout na povrch. Směs lze aplikovat ručně nebo mechanicky.

Závěr

Než budete obložení fasády panelů CIP, měli byste zvážit všechny možnosti. Alternativním řešením je profesionální list. Jeho vzhled není tak atraktivní, ale tento materiál je docela praktický. Je vhodný pro přístřešky nebo rekreační domy. Na panelu můžete položit více dlaždic a dlaždic. Vypadá to docela dobře, a také se liší v dlouhodobém provozu.