opravy

Izolace podlah: možnosti

Anonim

Komfort bydlení ve venkovském domě nebo v běžném městském bytě závisí na teplo místnosti. Zde hraje důležitou roli teplota podlahy. Ohřev podlahy lze provádět samostatně. Je nutné zvolit pouze optimální materiál a izolační technologii. Je třeba se podívat na funkční vlastnosti:

  • Trvanlivost a tepelná vodivost.
  • Bezpečnost životního prostředí a požární bezpečnost.
  • Poměrně nízká hmotnost.
  • Odolnost proti vlhkosti a trvanlivost.
  • Rychlost práce.

Dnes má stavební trh širokou škálu domácí a zahraniční izolace. Zvažte několik možností.

Izolace podlahy: minerální vlna a pěna

Izolace dřevěných podlah je obvykle provedena minerální vlnou nebo pěnou. Tyto materiály jsou dobře snášeny mechanickým namáháním, mají tepelnou izolaci. Ohřev dřevěné podlahy začíná položením hydroizolačního filmu. Poté se optimální tloušťka izolace vybírá v závislosti na tloušťce zpoždění. Tepelná izolace podlahové pěny se objevuje s malými mezery, které se pak zpěnou pěnou. Minerální vlna je položena v jednotné vrstvě. Na vrchu vlny je třeba položit hydroizolační fólii. Bude vás chránit před prachem ze skleněných vláken.

Ohřívání přízemí s dvojitou podlahou

Tato metoda je považována za tradiční. Ohřev podlahy je způsoben dvěma vrstvami. První je sestavena z desek, které jsou drážkované na nosnících. Zde by neměl být vzdušný prostor. Druhou vrstvou je laminát, linoleum se zahříváním nebo dokonce kobercem. Výhodou této metody je, že takové povlaky se snadno udržují a mají vysokou tepelnou izolaci.

Ohřívání podlahové desky

Pokud nemůže být podlahová podlaha zdvižena do důstojné výšky, bude DVP vhodný jako ohřívač, což je dobrý tepelný izolátor. Na vrcholu této základny můžete bezpečně položit téměř jakýkoli vrchní nátěr. Výjimkou budou keramické dlaždice a tenké linoleum.

Ohřívání přízemí s expandovanou hlínou

Technologie izolace z hliníku je jednou z cenově nejvýhodnějších, ale měla by být provedena ve fázi výstavby nebo při velkých opravách, protože základna z expandované hlíny zesiluje podklad.

Roztažená hlína se používá jako podklad a přísada do betonového potěru. Mezi roztaženou hlínou a potěrem se položí pletivo a do betonového roztoku se přidá mikrovlákno. To poskytuje pevnost: povrch nebude trhlý.

Teplé podlahy

Nové - vyhřívané podlahy. Tento systém zahrnuje topení, připojovací kabely, regulátor teploty.

Ohřev podlahy je topný kabel, který je položen v betonové podlaze a je připojen k síti. Po zapnutí se podlaha ohřeje a začne vyzařovat teplo.

Instalace začíná zakrytím podlahové krytiny vrstvou tepelně izolačního materiálu, na kterém je umístěna hliníková fólie, která odráží tepelné záření. Kabel je opatrně položen, podlaha je vyplněna malou vrstvou betonu. Z výše uvedeného můžete položit linoleum, parkety, dlaždice, koberec a další materiály.