nástrojů a zařízení

Jak vybrat litinový plynový kotel: recenze modelů a recenzí

Anonim

Trh s moderními topnými zařízeními nabízí plynové litinové kotle pro vytápění, které jsou docela používány v různých prostorách. Zařízení můžete nainstalovat do venkovské chatky, do obytné budovy a do dalších budov, které potřebují pohodlí a teplo v chladném počasí.

Který kotel zvolit?

Pokud chcete koupit litinový plynový kotel, musíte pochopit odrůdy tohoto zařízení. Je klasifikován podle několika kritérií, například podle místa instalace. Vzhledem k charakteristice rozvržení místnosti a velikosti oblasti můžete zvolit způsob instalace.

Podobné jednotky mohou být podlahové a zavěšené. Ty mají malou kapacitu, která nepřesahuje 35 kW. Namontované modely jsou však kompaktní, hospodárné a snadno se udržují. Pokud umístíte kotel na stěnu, pomůže to ušetřit použitelný prostor. Podlahový litinový plynový kotel může mít širší rozsah výkonu, tento parametr někdy dosahuje 2000 kW. Jednotky jsou masivní, ale také odolnější.

Volba by měla být provedena také na základě funkčnosti zařízení, která může být jednoduchá nebo dvojitá. První varianta vytápěcích jednotek je bez okruhu pro ohřev teplé vody. K takovýmto zařízením bude nutné připojit externí výměník tepla nebo kotel s automatizací. Ty mohou být vázány na automatizaci kotle. Ohřívání vody pomocí kotle je vhodné v případě, že tok horké vody je poměrně velký.

Je možné připojit deskový výměník tepla k jednomotorovým kotlům. Pokud jde o dvoukruhové modely, mohou být použity nejen pro vytápění, ale i pro přípravu teplé vody. Druhým obrysem je kotel, který je zabudován do konstrukce. Díky tomu cirkulační čerpadlo proudí a proudí voda do sběrného místa. Takový plynový topný plynový kotel je masivnější a má velkou velikost. Dvojvodičové jednotky jsou převážně venkovní.

Volba zařízení na principu trakce

Topné plynové kotle mohou pracovat na principu přírodního nebo nuceného tahu. V prvním případě kyslík vstupuje do pece z místnosti, kde je zařízení instalováno, zatímco produkty spalování jsou vypouštěny zvenku pomocí komína.

Takové jednotky jsou častěji využívány k vytápění soukromých domů, jejich výkon je malý a nepřesahuje 100 kW. Takové kotle jsou levné, zařízení je v provozu prakticky tiché a mezi další výhody by měla být přidělena stabilní provoz ve všech rozmezích s poklesem tlaku v potrubí na 10 mbar.

Pokud kotel pracuje na principu nucené trakce, konstrukce zajišťuje ventilátor, který zajišťuje vzduch a odstraňuje spaliny. Taková zařízení jsou hlučnější, proto vyžadují umístění v izolovaném prostoru. Nucené kotle mají vyšší kapacitu, která může přesáhnout 100 kW. Další výhodou je vysoká účinnost. Toto zařízení se používá pro velké domy a vytápění průmyslových prostor.

Výběr kotle podle typu hořáku

Dnešní litinový plynový kotel může mít jeden ze dvou hořáků. Má-li zařízení malou kapacitu, je vybaven jednostupňovým hořákem, který je charakteristický spolehlivostí a jednoduchostí. Použití složitějších hořáků v tomto případě není ekonomicky proveditelné. Pokud je jednotka používána na plnou kapacitu po omezenou dobu, může mít hladkou funkci ovládání hořáku, nazývanou modulace.

Model recenze: Protherm Bear KLZ

Pokud chcete instalovat plynový kotel s litinovým výměníkem tepla ve vašem domě, měli byste zvážit zařízení řady Protherm Bear KLZ, která má pohodlný ovládací panel. Díky tomu můžete nastavit nastavení v závislosti na požadované teplotě v místnostech. Uživatel má možnost sledovat indikátory tlaku.

Pomocí časovače můžete nastavit časové intervaly pro ohřev vody v kotli. Zařízení je dobře chráněno před mrazem, což mu umožňuje pracovat i při nízkých teplotách mimo okno. Čerpadlo je vybaveno funkcí zablokování, která zabraňuje rušení při spuštění, pokud byl kotel neaktivní déle než jeden den.

Recenze kotle Protherm Bear KLZ

Výše popsané podlahové plynové kotle s litinovým výměníkem tepla podle spotřebitelů jsou dobré, protože mají elektrické zapalování. To naznačuje, že uživatel nemusí pokaždé stisknout tlačítko, aby zapálil plamen. Proces se spustí automaticky a eliminuje zbytečný plyn.

V přístroji, jak zdůrazňují zákazníci, je režim zimo-léto, který umožňuje v případě potřeby vypnout topný okruh a naprogramovat přístroj pouze pro přívod teplé vody. Přístroj má podle spotřebitele dlouhou životnost, což bylo dosaženo díky ochranným funkcím. Jedná se o jeden, který eliminuje blokování čerpadla a tvorbu kondenzátu. Hořák v zařízení je vyroben z nerezové oceli, což také označuje trvanlivost.

Přehled a recenze kotlů Beretta Novella Avtonom

Pokud uvažujete o jednokotálových plynových litinových kotlích, měli byste věnovat pozornost zařízení Beretta Novella Avtonom, která je reprezentována modely s výkonem od 24 do 71, 1 kW. Tato zařízení mají podle zákazníků vynikající výkon. Mezi jejich výhody patří nezávislost na elektřině.

Můžete si zakoupit jednokruhový model Beretta Novella Avtonom 18 pro 58 059 rublů. Neprchavé plynové surové železné mědi jsou autonomní. Pro jejich zapojení není zapotřebí žádné připojení k síti. Piezoelektrické zapalování bude provedeno bez ohledu na to, zda je v domě elektřina. Konstrukce jsou přizpůsobeny pro použití v náročných podmínkách. Jejich účinnost dosahuje 90%.

Na závěr

Jako předpoklad pro provoz vytápěcích jednotek popsaných výše je plynové potrubí, kterým bude dodáván zemní plyn. Ten slouží jako palivo pro topný systém. Litinové plynové kotle se začaly vyrábět v polovině devatenáctého století. Od té doby až do současnosti úspěšně soutěží s ocelovými modely.

Litina je známá skutečností, že na základně kotle je charakteristická vyšší odolností proti korozi a vysokým teplotám než ocel. Povrch litiny je obvykle pokrytý suchou rzí, která působí jako skořápka a nedovoluje korozi uvnitř. Litina má také vyšší odolnost proti elektrochemické korozi.