zahradnictví

Nemoci okurek - jak zachránit plodiny?

Anonim

Okurky jsou velmi oblíbené u zahradníků. Jaké potěšení - vytrhnout silné plody a ochutnat jeho sladké křupavé tělo! Ale, jako každá jiná kultivovaná rostlina, okurky jsou náchylné k nemoci. Čím dříve je příčina onemocnění uznána, tím účinnější bude léčba choroby okurek, což znamená, že rostliny budou zachráněny a sklizeň nebude trpět.

Nejběžnější z rostlinných plodin lze identifikovat bílé hniloby plísňových chorob. Ovlivňuje to nejen okurky, ale také cibuli, rajčata, celer, zelí a jiné plodiny. Bílá hniloba se šíří po celé rostlině, pokrývá stonky, kořeny a listy s bílým myceliem. Rostlinná kultura suší, mizí a zemře. Šíření této nemoci přispívá k chladnému počasí s vysokou vlhkostí, špatně větraným skleníkem. K onemocnění okurek nevedla rostlina k smrti, musíte udělat následující. Je nutné udržovat v skleníku, kde se rostliny vysazují, optimální teplotu a vlhkost vzduchu a pravidelně organizovat vysávání. Skleníková půda by měla být dezinfikována. Pokud je rostlina již postižena onemocněním, je nutné její infikované části odstranit. Vodné roztoky močoviny, síranu zinečnatého a síranu měďnatého jsou vhodné pro krmení okurek.

Houbová onemocnění okurky nejsou omezena na bílou hnilobu. Anthracnóza patří také k takovým onemocněním rostlin. To je také nebezpečné pro rostlinu. Známky onemocnění jsou skvrny světlé hnědé barvy, které se objevují na listech a stoncích, stejně jako ulcerace sliznic na plodech okurky. Výsledkem je, že začínají hnitět, stávat se pokrčenými. Jako preventivní opatření je nutné zvolit osivo pro výsadbu pouze ze zdravého ovoce, jako dezinfekční prostředek používejte bělící prostředky ve skleníku. Zbytky rostlin, zejména ty, které mají chorobu okurek, musí být okamžitě zničeny. Je nutné sledovat rostliny postižené houbami během kvetení a při výběru sazenic pro výsadbu v zemi. Aby se zabránilo výskytu bakteriózy (úhlové špinění), výsadba by neměla být silná. Pro prevenci mohou být ošetřeni směsí Bordeaux, minerálními hnojivy obsahujícími draslík.

Kromě houbových onemocnění se také nacházejí okurky a virové choroby. Jedná se o obyčejnou mozaiku. V důsledku jejího vzhledu na listy rostlin se vyskytují skvrny světle zelené barvy. Eradikaci choroby okurek nebo její prevenci pomocí následujících opatření: pravidelná prohlídka rostliny a sledování příznaků jejího výskytu. Musíte dodržovat dodržování střídání oříznutí. Pro stříkání rostlin vhodný roztok zeleného hnojiva s popílkem z dřeva. Přísady musí být odebírány v poměru jednoho šálku k jednomu kbelíku roztoku. Nebezpečným onemocněním je kořenová hniloba, která může zničit rostlinu. Z opatření prevence lze uvést následující: zalévání okurek teplou vodou, mulčování ve skleníku půdy, odstranění postižených rostlinných prvků. Kořenová část okurky by měla být prášková s dřevěným uhlím.

Známá sazenice okurky, které mohou vést k úmrtí rostlin. Například, plísní. Vypadá to jako bílé květy na listí. Abychom tomu zabránili, je nutné regulovat tok vlhkosti na zeleninové plodiny, střídat rostliny, které se vysazují na jednom místě. Při dodržení těchto preventivních opatření můžete rostliny zachránit a zajistit vysoký výnos okurky.