zahradnictví

Jak kultivovat půdu z phytophthory: rysy a doporučení

Anonim

Každý zahradník snu o získání nádherné sklizně. Často se však stává, že pár dní po výsadbě jsou rajčata pokryté hlízami, listy jsou hnědé a zvlněné. Všechny práce zbytečné! Hlavní příčina je skryta v pozdní blight. Nemoc může ohrozit výsadbu nejen ve skleníku, ale také v otevřené půdě.

Samotné spory mají v zemi šanci na přezdívku. Ukazuje se, že boj musí začít s dezinfekcí půdy. Otázka, jak zacházet s plantáží, bere téměř všechny zahradníky. Co je výhodnější koupit a jak kultivovat půdu z phytophtoras: chemikálie, bioresources nebo se obrátit na veřejné metody? Budeme se snažit zjistit, jak správně kultivovat půdu, aby se zachránila plodina rajčat z phytophthory.

Pozdní pach

Aby válka s nepřítelem měla úspěšný výsledek, je nutné ho osobně poznat. Z tohoto důvodu je důležité mít alespoň mělkou znalost této nemoci a jak pěstovat půdu z phytophthory. Ne tak dávno to bylo hodnoceno jako houba. Odborníci však zjistili, že jde o speciální kategorii bakterií myceliálních parazitů. Jejich zóna stanoviště je obilovinová, z toho důvodu je třeba čas od času ošetřovat jejich rostoucí oblasti.

Oomycety jsou přítomny hlavně ve fázi sporů. Jsou parazitické u nemocných rostlin a půdy. Jakmile teplota vzduchu stoupne o více než +25 stupňů, vyvíjí se intenzivně. Jejich budoucí generace jsou hodena do kapky vody. Spory mají navíc šanci pohybovat se vzduchem větrem a srážkami. Z tohoto důvodu je obtížné eliminovat přítomnost phytophthory u rajčat.

Zpravidla se choroba rajčete aktivuje v červenci a srpnu, pokud jsou denní teplotní klesání výraznější. Pokud je počasí suché, je vývoj phytophthory inhibován.

Nemoc ovlivňuje nejen rajčata, ale i jiné plodiny. Bakterie padnou na zem, kde mají všechny možnosti zůstat po dlouhou dobu, dokud nebudou vytvořeny vhodné podmínky. Studie nejsou schopny eliminovat mikrospóry ani na zbytcích rostlin ani v půdě.

Symptomatologie

Toto houbové onemocnění má specifické příznaky. Temná místa se objevují na listech, ovoci, rychle rostou, zničí plodinu a rostliny samotné. Temná místa se nepovažují za nic víc než kolonie houbovitých plísní. Za vhodných podmínek se rychle rozmnožuje a pak se přenese z postele na lůžko a ničí plodinu.

Pěstoun zeleniny by měl vědět, jak pěstovat půdu z phytophthory. Měly by být použity vhodné chemické látky, ničení dotčených rostlin bodovým bodem a kromě toho práce s půdou, což umožní příležitost zvýšit přirozenou ochranu rostlin.

Kořenové příčiny

Výskyt phytophthory v oblastech může vyvolat:

 • Půda s nadměrným vápnem podporuje reprodukci hub.
 • Většina obyvatelů dacha se bojí oxidace půdy, proto se snaží všudypřítomně vysypat vápníkem, což se stává nejčastější příčinou pozdní pachuti. Proto je důležité vědět, jak pěstovat půdu po phytophthora rajče na podzim.
 • Velmi hustá výsadba komplikuje větrání skleníků, přístup k rostlinám na otevřených místech. A kvůli existenci spór houb je mokré skleníkové prostředí dokonalé.
 • Náhlé teplotní výkyvy, které jsou relevantní až do konce letní sezóny, kdy během horkého počasí jsou často chladné noci. Během tohoto období zpravidla dochází k poklesu množství rosy, což se stává dodatečným zdrojem vlhkosti při tmavých hnilobách.
 • Vyčerpané rostliny zrání ztrácejí imunitu.
 • Nedostatek nezbytných složek (draslík, jod, mangan) výrazně zvyšuje možnost pozdního puchýře.

Proto před ošetřením půdy z phytophthory je nutné je nasytit mikročásticemi.

Populární metody

Vzhledem k tomu, že je téměř nemožné úplně zbavit phytophthory rajčat, musíte přemýšlet o preventivních opatřeních. Nejdříve odstraňte rostlinné fragmenty a za druhé dezinfikujte.

Co kultivovat půdu na podzim od phytophthory a jak? Existují 3 hlavní technologie:

 • agrotechnický;
 • biologický;
 • chemické

Pravidla zemědělského inženýrství

Vzhledem k tomu, že spory phytophtoras mají všechny šance žít několik let v půdě, musí dodržovat určitá pravidla a vědět, co po phytophtorii rajčete na podzim vědět:

 • Sledujte střídání plodin.
 • Nezastraďte rajčata v blízkosti brambor.
 • Pěstování rajčat by mělo být vzdálené, aby byl zajištěn přístup vzduchu. Polévání by mělo být hojné, ale není nutné přivést půdu do viskózního stavu - pro spory phytophthora jsou ideální podmínky. Preventivní agrotechnická opatření by měla být prováděna na podzim po sklizni rajčat.
 • Od podzimu, před pěstováním půdy z phytophtoras, je nutné vykopat hřebeny, kde rajčata rostla, metodou dumpingu. Kousek půdy se spóry bude na vrcholu. Je nutné vykopat a prohloubit lopatu na celý bajonet.
 • Na jaře, před výsadbou rajčat, může být půda nalita v horké vodě, přidáním manganistanu draselného. Pokud se ošetření provádí ve skleníku, pokryjte všechny výusty a dveře bez výjimky. Lůžka ve vzduchu pokrývají film.

Jak zvládnout populární metodu?

Phytophthora není novou chorobou, naši předkové o tom věděli. Pak chemie neexistovala. Naši prarodiši přišli s vlastními způsoby, jak se vypořádat s rajčaty, kterou zahradníci stále používají. Není-li onemocnění příliš zlobí, budou účinné. Můžete použít oblíbené metody ve formě preventivních opatření.

Jeden litr fermentovaného kefíru se nalije do kbelíku s vodou. Stříkají se rajčaty a půdou kolem nich.

Jak pěstovat půdu na podzim od phytophthory rajčat stále? Srvátka může pomoci. Vezměte stejný počet séra a vody, postříkejte půdu a rostliny. Můžete přidat několik kapek tohoto antiseptika jako jódu.

Slámu nebo seno je třeba nalít s kbelíkem vody a přidat malou močovinu. Směs trvá až 5 dní. Voda kolem půdy kolem rajčat každých 10 dní.

K roztoku použijte 500 gramů popílku, 40 gramů domácího mýdla (namočte na strouhák), vložte do třílitrové nádoby a nalijte vodu. Již po rozpuštění mýdla se postříkají rajčata a zahradní lůžko. Řádky mohou být posypány popelovacím materiálem, půda předem navlhčena.

Dobré pro zpracování půdy a rajčat používat odstředěné mléko (zpět). V desetilitrovém zavlažování můžete nalít jeden litr odstředěného mléka, přidat jod (15 kapek). Přineste až 10 litrů a napojte půdu pod dvě rajčata.

Jaké jsou dobré lidové způsoby? Mezi léčbami není nutné pozastavit. Takové nástroje lze kombinovat, alternativní zpracování rajčat a půdy.

Biologické metody

Není-li onemocnění příliš nekontrolovatelné, je možné omezit biologické látky. Nejsou nebezpečné pro zemi, zvířata a lidi. Jak pěstovat půdu po phytophthora na podzim? Nejúčinnější jsou:

 • "Baikal EM-1";
 • "Baikal EM-5".

Před příchodem studené vody by měly být položeny na zem týden nebo dva před vykopáním půdy.

Další biologicky aktivní fungicidy:

 • "Baktofit" a "Trikhodermin";
 • Planzir a Alirin B;
 • "Fitosporin", "Fitocid M" a další.

Tyto látky se používají striktně podle instrukcí po vykopání půdy. Na začátku jara, okamžitě po tání sněhu, musí být postup opakován.

Jak zacházet s půdou po phytophthora fungicidů z rajčat? Požadované množství rozpusťte ve vodě a odstraňte do hloubky 10 cm.

"Fitosporin" se používá pro podzimní a jarní pěstování phytophthory. Do 10 litrů vody přidejte 6 ml léku. Toto řešení stačí na jeden čtverec. Můžete se opakovat během růstu rostlin.

Ve složení "Trichodermin" kontroverze a mycelium houby Trichoderma lignorum. Proto ubývají spory pozdějších puchýřků. Pro zalévání rostlin a půdy dostatečně 100 mililitrů na deset litrové nádoby s vodou.

Chemie na pomoc

Pokud agrotechnické metody, lidové prostředky a bio-látky nepomohly, musíte použít chemii. Za tímto účelem jsou vhodné látky s 3. nebo 4. třídou ohrožení. Před zpracováním chemických látek na rajčata musíte pečlivě přečíst příručku.

Jak zacházet s půdou z phytophthory na podzim? Půda po kopání v podzimním čase je ošetřena bordeauxskou kapalinou. Druhá operace se provádí na jaře.

Složení látky obsahuje síran měďnatý, dezinfikuje zem a vyplňuje potřebu stopových prvků. Bordeauxské látky jsou stříkané rajčaty a pěstují půdu. Rostliny lze stříkat každý rok, půda - jednou za pět let.

Můžete použít 4% oxychlorid mědi nebo 2% oxyhom.

Během transplantace rajčete jsou všechny jámy naplněné "Kvadris", "Bravo", "Doma". Každá chemikálie musí být používána přísně podle pravidel.

Pouze složitá opatření mohou půdu vyčistit z phytophthory. Nezapomeňte, že ošetření půdy by mělo probíhat pravidelně každý podzim a jaro.

Závěr

Nyní víte, co si na zahradě pěstovat půdu nakaženou pustinou. Je důležité předem dezinfikovat a kultivovat půdu, správně používat hnojiva a používat speciální prostředky k potírání této houby. Komplexní opatření přinesou dobrý výsledek.