zahradnictví

Poradenství novým zahradníkům: Jak péče o jahody na podzim

Anonim

Pokud jste šťastní majitel pozemku a máte k dispozici několik lůžek s bobulem, pravděpodobně jste se zamysleli nad tím, jak se na jeseň starat o jahody na podzim. Není tajemstvím, že zahradní jahody jsou spíše rozmarná kultura. Vyžaduje včasnou péči: oříznutí starých listů, zalévání, krmení, uvolňování, transplantaci a odstranění četných vousů.

Abyste získali trvale vysoký výnos z tohoto chutného bobulí, musíte vědět, jak péči o jahody na podzim, léto a jaro. Podzimní péče je však nejdůležitější. Je to způsob, jakým připravujete bobule pro zimování, že bude záviset další sklizeň. Hlavními etapami jsou včasné prořezávání starých listů, odstranění plevele ze zahradního lůžka, opětovné vysazování nových rostlin a zakrytí keřů na zimu.

Vzhledem k tomu, že pokládka bobulových pupenů nastává v létě, krmení jahod na podzim není nutné. Musíte však udržovat úrodnou vrstvu půdy. Není proto nadbytečné zavádět humus mezi rostliny, a proto je zapotřebí zabudovat do půdy o 2 cm. Toto opatření zabrání šedému hnilobě. Čerstvý hnůj, stejně jako nerozložený kompost, není vhodný.

Řezání jahod na podzim by mělo být provedeno v několika fázích. Za prvé, staré sušené listy a stonky jsou řezány okamžitě po sklizni. Takže se můžete vyhnout mnoha chorobám a reprodukci škůdců, kteří položili vajíčka na listy ve výšce léta. Než začnete pokrývat bobule zubů na zimu, měli byste opět chodit nůžky podél zahradní postele. Správné prořezávání je tehdy, když zůstane spousta mladých a středních listů, se všemi zarostlými listy a nežádoucími vousy odříznutými.

Po studiích, jak pečovat o jahody na podzim, měli byste se starat i o čistotu půdy. Pokud jsou plevele ponechány v zimě, většina z nich začne rychle růst na samém začátku jara. Kromě toho se zahradní škůdci rádi usazují na plevele. Tato fáze je jedním z nejvíce namáhavých. Koneckonců, na zahradě se dvěma a třemi roky starými rostlinami je velmi obtížné udržet čistotu půdy kvůli četným vousům a zarostlým výpustim.

Aby byly rostliny bezpečně v zimě, jsou chráněny před poklesem sněhu. Nejlepší krycí materiál je přirozený. Pure sláma, jedle větvičky jsou ideální pro ukotvení. Větve jehličnatých stromů nebudou pouze zavírat keře z pronikavého studeného větru, ale také by se vyděsit hlodavci, kteří se rozhodnou slavit na kořenech a odcházejí v hladových zimních dobách. Tradiční krycí materiály jako je lutrasil a spunbond jsou dobrou alternativou. Po těchto přípravách můžeme bezpečně očekávat, že jahody budou bezpečně zimovat a získávat sílu pro další růst.

Zahradníci se zkušenostmi, kteří vědí, jak pečovat o jahody na podzim, se v tomto období doporučuje starat se o aktualizaci postelí. Staré nemocné keře, které se vykopávají, a na jejich místo, kde se vyskytují nové zásuvky, s již dobře tvarovaným kořenovým systémem. Hustý knírek by měl mít tři listy, nejméně 5 kořenů o délce 6 cm nebo více. Pod sadbami je nutné použít organické látky nebo minerální hnojiva.

Pěstujte správně, sklízte bohatou sklizeň a vychutnejte si chutné, zdravé a voňavé bobule!