nástrojů a zařízení

Je možné obložit balkon vlastními rukama?

Anonim

Nyní, když pronajmeme dům do provozu, se mnoho firem pokouší předem glazovat fasádu tak, aby to bylo zdobeno ve stejném stylu. To nejen dává městu čistý vzhled, ale také chrání prostory před deštěm a nachlazením. Ale to nebylo vždycky tak, takže kupující bytu musel skleněný balkon se svými rukama. Vícebarevné rámy a různé povrchové úpravy přinášejí nesoulad, fasáda domu vypadá neuspořádaně. Tento problém stále znepokojuje mnoho majitelů. To je zvláště akutní ve starých domech, kde stěny nesplňují požadavky na teplo. Proto byste měli použít libovolnou možnost, která pomůže snížit tepelné ztráty.

Pokud se rozhodnete zahřát a bavit svůj balkon vlastním rukama, je lepší začít s zasklením. Chcete-li to udělat, můžete si objednat plastová okna nebo použít hliníkové zasklení z posuvných lodžií. Tato možnost je obzvláště vhodná, pokud velikost balkonu není příliš velká. Ale protože je v kazetách instalováno jedno sklo, je to "chladnější" volba. Další zajímavou možností je zasklení pomocí bezrámových konstrukcí. Listy nemají rám a mohou se pohybovat jedním směrem, téměř úplně uvolňující otvor. To je velmi výhodné, pokud okna přehlédnout záliv nebo park.

Kterákoli z těchto možností bude chránit byt před větrem a deštěm, ale to je někdy nestačí. Pro snížení tepelných ztrát je zapotřebí balkon s vlastními rukama. To však není vždy možné dělat samy o sobě. Nejčastěji je připevněna lodžie, protože je chráněna ze tří stran. Proto je snadnější glazovat a izolovat. Balkónové oplocení jsou někdy z kovových mříží. Takže musíte důkladně zahřát a jeho spodní část. Pokud se rozhodnete vážně přistupovat k problému izolace, měli byste přemýšlet o tom, jak obložit strop a stěny, co položit na podlaze. Pouze v tomto případě můžeme doufat, že zasklení balkonu přinese výsledky.

Nejlevnější možností je použití dřeva pro zasklení a opláštění. Ale je to také nejchladnější, i když se používá ohřívač, protože obvykle zasklení v tomto případě jde do jednoho skla. Pokud chcete nejen ohřát, ale také šit balkon s vlastními rukama, je lepší instalovat plastová okna. I když je to jednokomorová skleněná jednotka, je ještě mnohem teplejší než jen sklo. Na podlaze můžete položit desky, položit dlažbu nebo podlahové vytápění. Stěny jsou často opláštěná klapka, dlažba vrstvou jakékoliv izolace. Někdy za to používají plastové panely. Bohatá volba umožňuje jejich zbarvení a texturu, dokonce i s imitací pod stromem.

Nejtěžší je izolace stropu. Před jeho kůží dělat bednu, která je pak přichycena k materiálu. Po všech těchto pracích, kdy je balkón již chráněn ze všech stran, můžete použít dodatečný prvek pro teplo. Namontujte topnou baterii nebo nějaký elektrický spotřebič. Samozřejmě, pokud víte, jak držet nástroje ve vašich rukou, pak můžete udělat balkón se svými vlastními rukama a izolovat a pokrýt. Ale aby nedošlo ke zkažení fasády, je lepší pozvat pány nebo využít služeb společnosti. Tím se vyvarujete nedorozumění a nebudete muset opravit svou práci.