konstrukce

Plot z profesionálního listu s vlastními rukama: krok za krokem popis, nápady a zpětná vazba

Anonim

Konstrukce obvodových konstrukcí v poslední době se stále častěji provádí pomocí vlnité lepenky. Tento materiál je oceněn svou dobrou silou, spolehlivostí, krásným vzhledem a nízkými náklady. Různé typy a barvy přitahují obrovský počet majitelů soukromých domů.

Velký požadavek na takové ploty přispěl k tomu, že existuje mnoho společností, které poskytují služby pro výrobu a montáž plotů. Instalace plotu za pomoci specialistů vás bude stát od 1 000 do 7 000 rublů (v závislosti na typu stavby a typu nadace).

Vše, co potřebujete, můžete provést sami. V takovém případě budete moci ušetřit. Chcete-li se dozvědět, jak vypočítat materiál a umístit plot z profesionálního listu vlastními silami, přečtěte si náš článek.

První fáze tvorby oplocení - design

Pokud jste se rozhodli sami sestavit plot, pak se nejprve zapojte do vytváření projektu pro budoucí strukturu. Za prvé, musíte se rozhodnout, co bude plot.

Může se skládat z několika částí nebo být kompletní plot. Od jeho vzhledu závisí množství požadovaného materiálu a jeho odrůd.

Za druhé, instalace plotu z profesionálního listu s vlastními rukama zahrnuje vytvoření výkresu. Na papír by měly být uvedeny následující údaje:

 1. Umístění ochranné konstrukce na zemi. Zde musíte přemýšlet všemi vchody a vchody dopravy. Zvažte také umístění budov a komunikací do domu.
 2. Velikost plotu. Zde je třeba vzít v úvahu rozměry přímých a obalových dílů.
 3. Celkový počet a umístění sloupců podpory.

Pokud na místě existují místa s významnými rozdíly na úrovni terénu, mělo by to být také vzato v úvahu. Veškeré informace se musí promítnout do samotného projektu.

Výběr materiálu listů

Pokud se rozhodnete nainstalovat plot z profesionálního listu vlastními silami, budete muset sami nakupovat všechny potřebné materiály. Na první pohled by to nemělo způsobovat potíže, ale při výběru listů musíte znát určité nuance.

Všechny profily pro ploty se liší podle následujících ukazatelů:

 • lineární rozměry;
 • výška vlny;
 • tloušťka plechu;
 • síla;
 • přítomnost ochranné vrstvy.

Kromě toho, že různí výrobci mají odlišnou velikost listu, má výrobek různé výšky vln. Čím vyšší je - tím menší trvanlivost výrobku. Tloušťka plechu přímo ovlivňuje spolehlivost budoucího oplocení.

Životnost kovové konstrukce závisí na stupni její ochrany před vnějšími faktory. Zkušení řemeslníci doporučují volbu pozinkovaných možností.

Při instalaci plotu z profilovaného plechu s vlastními rukama můžete použít dva typy výrobků: pro oplocení a zastřešení. K plotu sloužil tak dlouho, jak je to možné, ušetřit na získání materiálů by neměl být. Vyberte trvanlivé odrůdy s hřebenovou výškou 2, 1 cm a tloušťkou plechu 0, 5 až 1 mm.

Výběr materiálů pro uspořádání podpěrných podpěr a příčných příčných nosníků

Materiál pro vytváření pilířů si majitel zvolí podle svých finančních možností a preferencí chuti. Nainstalujte plot z profesionálního listu (s vlastními rukama a za pomoci odborníků) na stojanech následujících typů:

 • z cihel;
 • z přírodního kamene;
 • z kovových trubek různých úseků;
 • z protokolů;
 • z kovových profilů.

Nejčastěji používané kulaté trubice. Jejich průměr by měl být asi 6-10 cm. Tato možnost je nejvíce praktická a ekonomická.

Délka trubek závisí na požadované výšce plotu. Mějte na paměti, že stojan ve výši 30% výšky hluboko do země. To znamená, že pokud si koupíte trubku o délce 2 metry, výška plotu bude asi 1, 4 metru.

Pokud se rozhodnete postavit sekční plot s cihelnými pilíři, je nutné vypočítat šířku každého pilíře. Na základě těchto údajů je nutné vypočítat požadované množství cihel.

Chcete-li sestavit plot z profesionálního listu vlastními silami, je lepší zvolit kovové čtvercové trubky (s průřezem 2x2 a 4x2 cm) jako podélné zaostávání.

Optimální tloušťka kovu v trubce je 2 cm. Pokud zvolíte tenčí variantu, nemusí vydržet zátěž nárazů větru. U výrobků s tlustými stěnami (více než 2, 5 cm) je velmi obtížné šroubovat spojovací prvky.

Strom se nedoporučuje pro tento účel. To nakonec hnije a může poškodit materiál listu sám.

Množství zpoždění v každém úseku závisí na předpokládané výšce plotu. Je-li plot větší než 2 metry, pak pro spolehlivé upevnění plechů je nutné vytvořit 3 úrovně. Pro ploty pod 2 metry jsou dostatečné dvě příčné příčníky.

Trubky a zátky na trubky

Plot z vlnitých podlah s vlastními rukama (návrhové nápady, které lze vidět na fotografii v článku) jsou sestaveny pomocí speciálních držáků.

Šrouby se častěji používají jako spojovací prvky. Jejich zvláštnost spočívá v přítomnosti neoprenové podložky, která zajišťuje těsnou fixaci plechu na základně.

Délka šroubů závisí na masivnosti listů a může se pohybovat od 19 do 250 mm. Průměr upevňovacího prvku je přibližně 4, 0 až 6, 5 mm.

Umístění profilovaného plechu je možné pomocí nýtů a speciální pistole. V tomto případě je krajní část otvorů žádoucí malovat přes barvu. Kryt s ochrannou kompozicí potřebujete všechny nahé řezy a spoje. To chrání materiál před korozí.

Aby se zabránilo vniknutí vlhkosti do kovových podpěr, jsou pokryty dekorativními zátkami. Lze je použít pro tyto účely a řezat plastové lahve, nicméně vzhled plotu se poněkud zhorší.

Jak zjistit správné množství všech materiálů?

Stavba plotu z profesionálního listu se provádí rukama, aby se šetřily peníze, takže je velmi důležité zabránit zbytečným nákladům při nákupu materiálů.

Chcete-li určit požadovaný počet listů, musíme měřit délku plotu a rozdělit tento obrázek o šířku jednoho prvku plotu. Věnujte pozornost vzhledu plotu, materiálu brány a brány. Pokud je vstup vydán předem, pak jeho šířka by měla být odečtena od celkové délky plotu.

Přítomnost cihelných nebo kamenných sloupků ovlivňuje také výpočet počtu profilovaných plechů. Šířka každého sloupu musí být přidána a odečtena od délky plotu.

Doporučujeme přidávat asi 5% na získaný počet listů. Tato zásoba je použita v případě nepředvídaných okolností (zvláště důležité pro ty případy, kdy se poprvé provede instalace plotu z profesionálního listu vlastními rukama).

Počet podpěrných pilířů je určen podle typu plotu. U pevných konstrukcí je krok instalace svislého sloupce 2-3 metry (v závislosti na síle listu). V sekcích plotů počet sloupů závisí na počtu úseků.

Nyní budeme uvažovat, jak postavit plot z profesionálního listu s vlastními rukama a jaké fáze tohoto procesu zahrnuje.

Zařízení pro založení

Spolehlivým základem je záruka pevnosti a dlouhodobého provozu plotu. Je vybaven jak pro kovové pilíře, tak pro budoucí sloupy cihel.

Práce na uspořádání základu pro plot z profesionálního listu s vlastními rukama se provádí v následujícím pořadí:

 1. Místo pro práce je vyčištěno z odpadků a vysokých rostlin.
 2. Kopání jámy pod prvním pilířem. Jeho poloha je určena typem brány. Pokud jsou z profilovaného plechu, první sloup je instalován na místě plánovaného vstupu. Pokud je brána již stojící, je první sloupek instalován ve vzdálenosti 2-2, 5 m od okraje.
 3. Nádoby pod podpěrou kopají pomocí obyčejné lopaty. Můžete také využít zahradní vrtačku. S ním můžete mnohem jednodušší a rychlejší plot z profesionálního listu se svými vlastními rukama.
 4. Ze středu první jámy se měří požadovaná vzdálenost (rovnající se 1 rozpětí plotů). Druhá díra je vyhozena na cílovém místě. Tímto způsobem jsou všechny sloupy vyrovnány.

Při určování požadované hloubky jámy je žádoucí vytvořit malý okraj. Dno každé jámy by mělo být položeno štěrkem malého zlomku a pečlivě utlačeno.

Prošíváme plot z profesionálního listu vlastními rukama: začneme instalovat podpěrné pilíře

Montáž opěrných pilířů na plot může být provedena dvěma způsoby: použitím způsobu jízdy do půdy a použitím cementové malty.

V prvním případě je práce považována za namáhavější, protože je velmi obtížné přiřadit přímé místo.

Je mnohem jednodušší instalovat plot z profesionálního listu se základem s vlastními rukama. Pro spolehlivé upevnění pilířů je třeba provést řadu prací:

 1. Připravte roztok. Používá směs cementu a štěrku. Složky se smíchají v poměru 1: 4. Cement by měl být vybrán označením M-400.
 2. Namontujte sloupky. Zpracované trubky odolné proti korozi musí být umístěny v příkopu přísně vertikálně. Správnost jejich instalace musí být kontrolována úrovní.
 3. Nalijte roztok. Před nalitím by měla být připravená směs dobře promíchána. To umožní, aby vzduch unikl z roztoku, což zajistí rovnoměrnost základů. Poté se jámy plní cementem.

Jako takový by plot měl stát asi měsíc. Po úplném nastavení řešení můžete začít s instalací příčných nosníků. Pokud plot není příliš masivní a vysoký, pak je doba k vytvrzení cementu 2-3 dny (v závislosti na hloubce základů).

Pokud potřebujete postavit plot vyrobený z cihel a profesionální list s vlastními rukama, pak musíte mezi stožáry nanést základovou lištu. Obvykle se zvedá 50 cm nad zemí. V budoucnu bude tento design čelit cihelně nebo dekorativnímu kameni.

Nadace je uspořádána následovně:

 1. Výkop je vykopán mezi pilíři. Jeho hloubka je 1/2 hloubky základů pro svislé podpěry.
 2. Koberec z překližky nebo široké desky je instalován uvnitř výkopu. Návrh je vypočítán tak, aby šířka podkladu přesně odpovídala šířce budoucích cihelných pilířů.
 3. Pokud je plot dostatečně masivní, měl by být základ vybrán. Chcete-li to provést, máte uvnitř jámy drát. Jeho konce by měly být upevněny ke sloupkům.
 4. Na dně příkopu položte polštář drceného kamene o tloušťce 20 cm.
 5. Vylitá cementová malta.

Nadace může být také na úrovni země a vyčnívající část může být provedena ve formě zdiva. Tyto možnosti jsou zvláště atraktivní, ale jsou časově náročnější a dražší. Plot z profilovaného plechu se skromným rozpočtem je vybudován nejjednodušší metodou.

V některých případech je povoleno instalovat sloupky přímo do země. Pokud potřebujete postavit malý a poměrně lehký plot, můžete to udělat bez založení. Kovové prvky musí být předem ošetřeny antikorozní hmotou a malovány.

Plot z profesionálního listu s vlastními rukama: krok za krokem instrukce o instalaci příčných lag

Když je základ zcela zmrzlý, pokračujte v instalaci protokolu. Správná fixace těchto prvků je zvláště důležitá, protože jsou základem pro upevnění listů.

Příčníkové lišty lze instalovat dvěma způsoby: svařováním a speciálními spojovacími prvky. Je-li k dispozici svařovací stroj, je nutné, aby se laťky jednoduše přivařily ke sloupům se širokým okrajem. Zkušení svářeči nemají s tím potíže. Budeme zvažovat, jak instalovat protokoly pro plot od profesionálního listu s vlastními rukama bez svařování.

K provedení takových prací musíte předem zakoupit velké šrouby s maticemi nebo speciálními konzolami ve tvaru "X". Při upevňování spojů a pilířů je třeba provést vrtání. Poté skrz díru je třeba projít šroubem a vytažením příčníku na sloupky pomocí matice.

Vezměte prosím na vědomí, že horní lhůta by měla být umístěna 20 cm pod nejvyšším bodem pilíře!

Montáž na konzolách není považována za méně spolehlivá. Tato metoda fixace zpoždění vám umožní rychle a přesně postavit plot. K tomu budete potřebovat silný šroubovák a střešní šrouby (velikost 5, 5 x 19 mm). Upevňovací prvky musí být upevněny na sloupech se šesti šrouby s gumovou kovovou podložkou.

Dále se do svorky upevňovacího prostředku zasune zpoždění a upevní se čtyřmi podobnými šrouby. Tímto způsobem jsou nainstalovány všechny příčníky rámu.

V této fázi musí být všechny kovové prvky ošetřeny antikorozní hmotou a malovány v barvě profesionálního listu. Útočníci nemohli samostatně rozebrat plot, je třeba pečlivě vyleštěné hlavy samořezných šroubů.

Konečná fáze instalace: instalace plechů

Instalace prvního listu začíná od brány. Prvky plotu by měly být umístěny tak, aby od podlahy k ploše byly minimálně 20 cm, čímž se zachová celistvost spodní části fólie po dlouhou dobu.

Přístroj plotu z profesionálního listu se svými vlastními rukama zahrnuje následující práce:

 1. Pomocí vrtačky a šroubů je první list upevněn na rámu. Současně není možné silně utáhnout šrouby, jinak může dojít k poškození celistvosti pryžové části podložky. Upevnění na kulatiny by mělo být provedeno dolní vlnou. Krok upevnění je jedna vlna. Nemůžeme dovolit slabé fixační listy. Pokud šrouby vyskočí z listu, rychle to zkazí.
 2. Druhý list překrývá předchozí vrstvu přesně na jedné vlně. Listy jsou spojeny horní vlnou listu. Takže všichni plot na okraj.
 3. Pokud na konci plotu není možné instalovat pevný plech, může být řezán brusky na požadovanou velikost. Je velmi důležité zpracovat řez ochrannou kompozicí a povrstvit je smaltem.

Při tomto montážním procesu může být oplocení považováno za kompletní. Po dokončení musí být všechny sloupky pokryty čepičkami a horní část plotu by měla být ozdobena profilem ve tvaru U.

Pokud se veškerá práce provádí v souladu s výše uvedenými doporučeními, sestavená struktura bude sloužit po mnoho let. Během instalace plotu byste neměli používat levné materiály a šrouby. Neuvádějte počet spojovacích prostředků.

Recenze vlastníků takových plotů naznačují, že s nedostatečným množstvím šroubů se plechy začnou "hrát" silnými nárazy větru. Současně plot produkuje nepříjemné kovové zvuky. Kromě toho se špatně upevněné listy neustále otáčejí proti závitu šroubu, kvůli které rychle selhávají.

Integrované zařízení

Nezávisle dělat bránu a bránu profesionálního listu trochu obtížnější. Pro sílu otvíracích prvků plotu musíte vytvořit silný rám. Ve většině případů je pro jeho vytvoření použito svařování.

Základ pro bránu a bránu je sestaven ze čtvercových kovových trubek o průřezu 50 x 50 mm. Okraje prvků musí být řezány tak, aby jedna trubka mohla být instalována přísně kolmo na druhou.

Pro maximální pevnost rámu je třeba okraje každé trubky řezat pod úhlem 45 stupňů. To lze provést pomocí brusky.

Na dokonale rovinném povrchu musíte položit všechny části základny brány a zkontrolovat přesnost párování rohů potrubí. Pokud jsou všechny součásti nainstalovány správně, můžete zahájit svařování.

Nejprve jsou všechny prvky připojeny bodovou metodou. Poté se zkontroluje správnost návrhu. Všechny rohy jsou spojeny svarem.

V průběhu práce musíte udělat přestávku k ochlazení kovu a vzít jeho přirozenou podobu. V opačném případě může rámeček kosit!

Je-li brána dostatečně vysoká, mohou být pro spolehlivost svařeny diagonální příčníky. Poté jsou smyčky přivařeny k rámu a plechy jsou přišroubovány.

Bránu je možné sestavit mechanicky, avšak tato metoda je považována za méně spolehlivá a je častěji používána při montáži s rukama plotu z profilovaného plechu u chaty. V tomto případě je kolem obvodu brány profil sešroubován o průřezu 40x20 mm. Upevnění závěsů a upevnění samotné brány se provádí pomocí šroubů.

Po instalaci brány můžete začít dokončit plot (pokud existuje).

Shrnutí

Uvažovali jsme o klasické verzi, jak vytvořit plot z profesionálního listu se svými vlastními rukama. Tato technologie je nejoptimálnější a používá se nejčastěji.

Ploty tohoto druhu jsou dnes velmi populární, takže je pro jejich vytvoření již spousta nápadů.

Například podpůrné sloupy pro plot mohou být lemovány přírodními cihlami nebo pórobetonem. Často se můžete setkat a monolitické důvody. Tento způsob montáže pilířů využívá kovové rohy. Jsou základem sloupce ve stadiu jeho vzniku. K těmto prvkům jsou připojeny křížové klouby.

Pro ty, kteří se nechtějí chránit před vnějším světem pevným plotem, bude myšlenka vytvářet kovový plotový plot. Za tímto účelem se profesionální arch vyřízne na pásy o stejné šířce, které jsou upevněny na určitém odstupu. K dokončení sloupku se používá cihla nebo kámen.

Instalace profesionálního listu a zcela dřevěné základny je možná. Takový plot vypadá harmonicky vedle domů srubu. Chcete-li jej vytvořit, je rám vytvořen z tyče, do které je vložena kovová deska.

Bez ohledu na to, co si vyberete, bude plot od profesionálního listu sloužit vám mnoho let. Důkazem toho jsou drsné recenze vlastníků takových plotů a obrovská popularita těchto staveb v našich dnech.