kontrola škůdců

Jak se zbavit drátů v bramborách? Užitečné tipy

Anonim

Je to spousta zahradních vraků a provolochnik - jeden. Každý zahradník, jak se zbavit drátů v bramborách, tak okamžitě svítí štěstí. Dozvídáme se o nejdůležitějších způsobech boje v našem článku. Přečtěte si pozorně!

Wireworm. Vývojový cyklus

Nejprve musíte vědět, že tento škůdce má pětiletý vývojový cyklus. V prvním roce se objevují malé larvy a v příštích dvou letech se aktivně rozvíjejí a rozvíjejí. Poté (ve 4. ročníku) se změní na tzv. Klikvové brouky, které v 5. květnu svého vývoje v květnu položily vejce.

Wormworm - to jsou nezávislé larvy kliknutí, podobné červům. V délce dosahují 2 centimetry. Pokud se usadili ve vaší zahradě - nebojte se. Jak se zbavit drátů v bramborách? Můžete to zvládnout! Nyní vám to dokážeme.

Zrádný drát. Kontrolní opatření

  1. Mějte na paměti, že tento škůdce prostě miluje kyselou půdu a vlhké místa. Když to víme, není těžké uhodnout, že hlavním bojem proti tomuto parazitu je vápnění půdy. K tomu musíte pravidelně oplodnit půdu s popílkem, vápnem a křídou.

  2. Zkušení zahradníci začali už dávno používat tento hmyz. Rozptylovat ho na bramborových dírách a na místě během léta.
  3. Mohou být použity amonné formy speciálních minerálních hnojiv (síran amonný a minerální voda).
  4. Existuje docela zajímavý způsob, jak bojovat proti tomuto škůdci. Jak se zbavit drátů v bramborách? Klín zaklepte klín! Vezměte několik starých brambor, pak je opatrně odřízněte oči a namočte do jednoho insekticidního roztoku na jeden den. Poté tyto "pasti" brambor pocházejí na místech největšího hromadění parazitů. Nezapomeňte označit místo s tyčinky otrávenými brambory. Změňte návnadu každé dva dny! Tato metoda umožňuje sbírat larvy drátů během celé letní sezóny.
  5. Nezapomeňte provádět pravidelné plenění alespoň jednou týdně.
  6. Wireworms na bramborách nesnášejí luštěniny. Jsou pro něj úžasné. Rostlinné pásy z fazolí, hrách, fazolí a sójových bobů na bramborových lůžkách každých 1, 5 metru.
  7. Chcete-li zabránit vzniku nových parazitů ve vaší zahradě, udržujte čistotu. Nikdy neopouštějte brambory mezi lůžky. V opačném případě bude parazit vycházet do nepředstavitelných rozměrů, protože prostě miluje různé rostlinné trosky.
  8. Zde je další odpověď na otázku, jak se zbavit drátů v bramborách. Když zahájíte výsadbu brambor (a rajčat) - dezinfikujte drážky a otvory manganovým roztokem. Chcete-li to udělat, musíte udělat slabé řešení o objemu 10 litrů. To bude trvat nejméně 20 děr.

Takže v tomto článku jsme vám řekli o účinných způsobech, jak bojovat proti larvám klikatých brouků - drátěných červů. Nezapomeňte: pokud se vzdáte parazitu a nebudete bojovat proti němu, jeho počty se zvýší na nebývalé rozměry. Celá masa nerovných larv v zahradní ploše významně sníží kvalitu a množství plodiny (zejména brambor). Tento parazit přináší tolik ztrát, že se ho musíte zbavit bez ohledu na to, jak náročný může být tento proces. Tento sladký pocit je vítězství!