zahradnictví

Jak přeložit palmový strom doma: pokyny krok za krokem

Anonim

V mnoha domech existují různé rostliny. Pravidelně musí být transplantovány, oplodněny. Každá rostlina má vlastní pravidla pro provádění těchto postupů. Mnoho domácích žen má zájem o správnou transplantaci palmy doma. Existuje několik odrůd této rostliny, které nemají kořen doma. Vnitřní palma je považována za náladový, takže je třeba dodržovat některá pravidla pro transplantaci.

Vyrůstá

Tato vnitřní rostlina může být nejen zakoupena v obchodě, neboť je snadno dostupná samostatně. Je nutné vzít kosti zralého ovoce a umístit jej vertikálně na průměrnou velikost keramického hrnečku.

Půda je vlhký písek a piliny. Po 4 měsících se objeví výhonek. Poté vzniká otázka: jak transplantovat palmu? Doma doma krok za krokem je snadné.

Co je potřeba?

Nejprve je třeba připravit půdu, která se skládá z:

 • Ze země.
 • Listová půda.
 • Rašelina
 • Z humoru.
 • Žlutý písek.

Složky jsou smíchány v poměru 2: 2: 4: 1: 2 s přidáním uhlí v malých množstvích. Toto složení zajišťuje normální vývoj zařízení.

Výběr nádoby

Aby palma rostla dobře, musíte si vybrat vhodnou nádobu. Měla by být nejen krásná, ale i několik ukazatelů:

 • Vyberte kontejner větší než předchozí průměr o 2-3 cm, aby se vešly zarostlé kořeny.
 • V dolní části by měly být díry.
 • Neměli byste si koupit hrnec s rezervou ve velikosti, protože existuje riziko zadržování vody a smrt květu.
 • U dospělých květů je skleněná nádoba vynikající volbou. Hrnkový materiál nemá vliv na růst palmy, takže to může být cokoli.

Transplantace

Palmy mají složitý kořenový systém. Jsou citliví. Obvykle pro transplantaci pomocí metody překládky. Zacházejte s rostlinou opatrně. Je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození zdravé tkáně.

Při provádění tohoto postupu musíte být opatrní, abyste zbytky rodiny nevytrhli z kořenů. Objeví se klíček podobný malé zelené tyči. To potvrzuje, že rostlina se vyvíjí správně.

Jak přeložit palmu doma tak, aby se vyvíjel správně? Chcete-li to provést, vyberte prostorný hrnci, jehož průměr by měl být 8-10 cm. Měl by být umístěn na osvětleném místě. Pokud dojde k slunečnímu světlu, umožní palmě růst a posílit.

Při transplantaci každoročně musíte vyprázdnit kořenový systém. V případě potřeby mohou být některé kořeny oříznuty tak, aby nepoškodily rostlinu. Také zlepšuje dodávky živin do listů a kufru. Po odříznutí kořenů jsou ošetřeny dezinfekčními komponenty - dřevěným uhlím nebo popílkem. Po vysušení musí být dlaň transplantována do většího hrnce.

Je nutné položit hlinitý dno na dno nádrže, aby se zabránilo silnému zvlhčení půdy. Poté musíte dlaň napít. Není-li možné je každodenně naplňovat vodou, mělo by to být provedeno každé 2 dny, přičemž se zohlední stav půdy a teplota. Odpoledne by měla být rostlina nastříkána, což způsobí silný déšť.

Transplantace neobvyklých typů palmových stromů

Udržuje rostlinu v dobrém stavu schopný transplantace. Je nezbytné pro jeho normální vývoj. Jak transplantovat palmu doma? Mělo by zvednout volnou zem bez hrud a tvrdých vrstev. Musí obsahovat živiny pro normální vývoj rostlin. Je žádoucí provést transplantaci v jarním období, kdy palma odpochodovala od zimy.

Jak transplantovat palmu dat doma? Tento postup se provádí podle standardní metody, jako u běžných rostlin. Je důležité zvolit vhodnou půdu, provádět údržbu, hnojit.

Po 5 letech nepotřebujete stříhat rostliny každý rok, takže postup je prováděn po několika letech. Před zakoupením hrnce musíte zkontrolovat kořenový systém palmy tak, aby se nádoba hodila. Mělo by se to hodit. Je třeba mít na paměti, že kořeny rostou v šířce a hloubce. Pokud máte pochybnosti o tom, jak transplantovat palmu doma, měli byste se zeptat specialisty, aby to udělal.

Péče

Je důležité vědět nejen, jak správně transplantovat palmu doma, ale také, jak pečovat. Kvůli vysychání rostliny se může vyskytnout mnoho škůdců, které byly nalezeny v půdě. Předcházení potížím bude dosaženo dezinfekcí půdy, která se provádí před transplantací.

Odborníci doporučují ohřívat směs půdy (1 kg) při vysoké teplotě v mikrovlnné troubě. Takže všechny zbytečné mikroorganismy zemřou. Palmy jsou strašidelné ponory, takže je třeba je dát na bezpečném místě. Pokud v hrnci není dobré odvodnění, dojde k stagnaci vody a hnilobě kořenového systému. Žloutnutí listů indikuje potřebu přesunu a krmení.

Aby se zabránilo úmrtí rostlin, musí být tento postup proveden v blízké budoucnosti. Sušení konců listů znamená nedostatek vlhkého vzduchu. Stříkání rostlin teplou vodou z rozprašovací nádoby pomůže odstranit tento problém. Listy můžete otřít hadříkem. U palmových stromů musí existovat přírodní podmínky a pak se budou dokonale vyvíjet.

Máte zájem o to, jak transplantovat palm tree dracaena doma? Tento postup je standardní. Je důležité dodržovat stejné zásady jako pro běžné dlaně. Rostliny mohou ublížit, takže pokud se objeví známky zhoršení, pak je musíte předvést specialistovi. Nedotýkejte se toho, protože některé nemoci vedou ke smrti palmových stromů.

Rostliny jsou často postiženy viry, které jsou běžné v místnosti. Abyste tomu zabránili, je třeba provádět každodenní kontrolu listů a během transplantace a kořenového systému. Jak transplantaci palmu jukaju doma? Postup se provádí stejným způsobem jako u běžné rostliny.

Pro zalévání byste měli zvolit vyčištěnou vodu. Teplota by měla být stejná jako teplota vzduchu. Používá-li se voda z vodovodu, musí být bráněna do 24 hodin. U všech typů palmových stromů je frekvence zavlažování odlišná. Voda by měla být použita tolik, že přebytek vytekl ven drenáží. Při nedostatečném množství vlhkosti se v zemi hromadí soli, a proto rostlina trpí.

Druhy palmových stromů

Mezi běžné druhy patří:

 • Rapis.
 • Chrysalidocarpus.
 • Fenicia
 • Howey.
 • Hamedorea.

Každý typ dlaně má znaky vývoje, transplantace, hnojiva. Pokud se řádně starají o rostliny, budou nejlepší výzdobou domu.

Chov

Propagace osiva je považována za obtížný proces. Tímto způsobem existuje malá šance na klíčení. Získané semena mohou ztratit své vlastnosti a nebudou klíčit. Před vysazením je nutné podat tvrdou skořápku, namočit ji do teplé vody po dobu 4 dnů. Když se objeví klíček, je transplantován do malého hrnce, takže rostlina je chráněna před nadměrným růstem kořenů.

Rozmnožování částí rostlin se nemusí vyskytovat u všech palmových stromů. Díky pečlivé péči a konstantnímu zalévání můžete řídit růst. Palma potěší své majitele, stejně jako čistí vzduch v místnosti.