opravy

Panel z cihelné stěny pro interiérové ​​dekorace. Vnější cihlové stěnové panely

Anonim

Přírodní materiály byly zpočátku na špičce popularity. Náklady však pro průměrného spotřebitele nejsou vždy k dispozici. Na tomto základě začali výrobci vyrábět umělé protějšky, které se ve vzhledu nelišily od svých prototypů. Výrazným příkladem takového postupu byla stěnová deska pod cihel. Co to je? Obdélníkový design s aplikovaným dekorativním ornamentem, který pravděpodobně simuluje klasické zdivo.

Tento materiál má hlavní výhodu - přijatelnou cenu, ale ne všechny jeho výhody. Široká nabídka barevného designu, reliéfní struktury a řady forem činí v současnosti nejoblíbenější. Stojí za zmínku, že stěnové panely pod cihly (viz foto v článku) se snadno instalují. Můžete jej použít jako dokončovací materiál na téměř jakémkoli povrchu, protože hmotnost výrobku je poměrně malá. A to vám umožní výrazně rozšířit jeho rozsah.

Typy panelů

Tento výrobek je vyroben z různých materiálů, v závislosti na tom může být rozdělen do dvou typů:

 1. PVC panely. Během výroby se používá polyvinylchlorid (moderní umělý materiál) a změkčovadla. Obvykle jsou v počátečních fázích panelu bílé. Nejprve je výrobek opatřen strukturou texturovaného zdiva, po kterém je namalován speciální technologií.
 2. MDF stěnové panely pro cihly se liší kvalitou od prvního typu. Jsou mnohem silnější a spolehlivější. Vyrobeno z dřevěných štěpků, lisovaných pod vysokým tlakem. Díky vysokým teplotám dosahuje materiál vynikající technické vlastnosti.

Tyto panely mají zpravidla pravoúhlý tvar, jejich plocha je 3 až 8 metrů čtverečních. m. Materiál je řezán jednoduše pomocí pilového pásu nebo skládačky.

Má panely MDF

Pokud porovnáme umělé materiály, považujeme MDF za nejvyšší kvalitu. Často se často používá k vytváření vnějších stěnových panelů pod cihly. Je odolný vůči náhlým změnám teploty, vysoké vlhkosti, dostatečně silnému, nebojí se mechanického poškození. Právě díky těmto vlastnostem je možné je použít i pro obklady fasád a balkónů. Nicméně to neznamená, že tyto panely nelze použít uvnitř. Tato možnost je nejvhodnější pro dokončení kuchyně, chodby a dokonce i koupelny.

Díky jasnému tisku ve formě cihel můžete vytvořit kontrastní přízvuk. Stěnové panely jsou dokonale kombinovány s jinými typy dokončovacích materiálů, například dekorativní omítky, tapety, barvy. Instalace je rychlá a snadná, během instalace se můžete zcela vyhnout tvorbě prachu a nečistot.

Obsahuje PVC panely

Polyvinylchlorid má vynikající technické vlastnosti. Především je to zvuková a tepelná izolace. Plášťové stěny s takovým materiálem mohou zapomenout na cizí zvuky přicházející z ulice. PVC panely nereagují na teplotní výkyvy, což jim umožní použít pro venkovní dekoraci. Nemění vzhled pod přímým slunečním světlem. Odborníci tvrdí, že polyvinylchlorid neškodí lidskému zdraví, takže nedávno byl tento stěnový panel široce používán jako cihla pro interiérovou výzdobu. Je to dost snadné na to, aby se staral o svůj povrch, který je promýván všemi nealkoholickými prostředky. Z tohoto důvodu mnoho z nich používá PVC panely v kuchyni, kde neustále hromadí nečistoty a maziva.

Velký výběr barev umožňuje významně změnit vnitřní prostor.

Výhody stěnových panelů

Při studiu tohoto materiálu nemůžete mlčet o jeho zásluhách.

 1. Především je to instalace. Taková práce může být provedena nezávisle bez zvláštních znalostí a dovedností. Stačí pouze studovat technologii a směle pracovat.
 2. Stěnový panel pod cihlovou malou hmotností, proto je s ním zakrytý jakýkoliv podklad.
 3. Upevnění nevyžaduje další práci na přípravě povrchu a jeho vyrovnání, což vám umožní ušetřit značné množství.
 4. Dlouhá doba provozu (více než 10 let). Po celou dobu používání se na přední straně panelů nezobrazují praskliny, štěpky a další vady. Rovněž není nutné systematicky aktualizovat vzhled.
 5. Všestrannost. Ideální do každého interiéru, zatímco mohou být použity pro vnější a vnitřní obložení.
 6. Částečná rekonstrukce umožňuje bez poškození hlavního povrchu vyměnit poškozené listy.

Zvažte nevýhody panelů stěn

Okamžitě stojí za zmínku, že stěnové panely pod cihly mají téměř žádné nevýhody. A ty, které jsou, podstatně nižší než zásluhy.

Takže, jaké jsou nevýhody stěnových panelů?

 1. Nízká požární odolnost. V žádném případě se doporučuje vystavit tento materiál tepelnému zpracování, zejména otevřenému plameni.
 2. Pokud je to možné, vyvarujte se velmi vážného poškození, někdy se mohou vytvářet charakteristické zářezy, zejména PVC panely.

Rozsah

Jak již bylo uvedeno výše, panel z cihelné stěny lze použít jak pro interiér, tak pro exteriér. Tento materiál je ideální pro opláštění neglazovaných balkónů nebo lodžií, stejně jako altánů nebo teras. Panely vypadají zcela ekologicky na fasádách budov, ale ne nutně rezidenční. Často se používají pro administrativní a obchodní budovy.

Samozřejmě, že tento produkt vypadá skvěle na stěnách. Díky originálnímu designu se používají v interiérech zdobených různými stylistickými směry. Ale to není konec jejich rozsahu. Lehká hmotnost umožňuje použití panelů pro zdobení stropů a vytváření neobvyklých kompozic.

Náklady na stěnové panely

Několik faktorů ovlivňuje tvorbu cen:

 1. Materiál, ze kterého je stěnový panel vyroben z cihel, například MDF, bude mnohem dražší než polyvinylchlorid.
 2. Výrobce. Známá ochranná známka mají tendenci k nadhodnocování nákladů v důsledku propagace značek.
 3. Technické specifikace. Ve stejných vzorcích se cena může lišit v závislosti na tloušťce listu.
 4. Aplikace ornamentu, zejména barevné provedení a složitost vzoru.
 5. Kvalita použitých barev, pomocí kterých byla zdobena přední část.

Pro srovnání nabízíme několik možností pro stanovení ceny stěnových panelů:

 • Výroba Rusko - 780 rublů, tloušťka 4 mm.
 • Výroba Malajsie - 400 rublů na 1 čtvereční. metr
 • Výroba USA - list o rozloze 3 metrech čtverečních. m s tloušťkou 6 mm bude stát asi 2000 rublů.