zahradnictví

Háčky na jablku: metody boje

Anonim

Jablečné stromy jsou často postiženy různým hmyzem. Pokud hovoříme o housenech, obvykle to jsou listovití, larvy jabloně, zimní můra nebo jablka.

Jak se vypořádat s mlynářskou můrou

Dospělé housenky tohoto hmyzu jsou namalovány bíle a mírně průsvitné. Je to nejčastější škůdce jablečného ovoce.

Můly ohromí zahradní stromy všude a jsou dobře známé všem letním obyvatelům. Nejčastěji housenky na jabloně - to je přesně tento typ škůdce. Můra přezimuje v kokonu pod volnou kůrou, pod stromem v půdě. Během kvetení jabloní se housenky začnou kuknout. Na konci tohoto období vyletí motýli. Během příštího měsíce položili na listy a ovoce hodně vajec.

První housenky na jabloně se objeví za dva týdny. Oni pronikají do ovoce a krmit se semeny a tkáněmi. Kurz, který je hnán housenkou housenky, je vždy uzavřen stehy spojenými pavučinou. Plody postižené tímto škůdcem dozrávají příliš brzy a spadnou.

Metody nakládání s mravenečními můrami spočívají především v ničení mrkve, čištění kůry stromu, zařízení zachycujících pásy a ošetření zvláštními přípravky.

Poslední událost by měla být zaměřena na to, aby bylo zajištěno, že housenky na jabloně budou zničeny předtím, než budou zavedeny do ovoce. Přibližně patnáct dní po rozkvětu je proto nutné ošetřit stromy 0, 3% roztokem léčiva karbofosu nebo 0, 2% roztoku chlorofosu. Na podzim pristvolny kruhy nutně potřebovat kopat.

Metody práce s letákem

Zelené housenky tohoto škůdce mají mírně nažloutlý odstín a jsou pokryty hnědými skvrnami, ze kterých rostou dlouhé chloupky. Distribuční rozsah listových červů je neobvykle široký. Jsou to nejen ve střední Asii. Tento typ škůdce zejména poškozuje pupeny a květy jabloně. Pokud si všimnete, že listy jsou na sobě navzájem spojeny, pak je tento strom napaden tímto škůdcem. Některé listy mohou být také zkroucené nebo svázané. V současné době je známo 26 druhů tohoto škůdce.

Boj proti housenkám listovců spočívá především v postříkání jablečných stromů přípravky jako Lepidocid a Bitoxibacillin. Dobrým řešením je 3% roztok nitrafenu. Kromě toho byste měli všechny poškozené listy přerušit. Je také třeba vyčistit a spálit všechny staré kůry.

Jak se zbavit zimní můry

Pokud zahradník

jsem viděl housenky na žlutozelené barvě jabloně, které jsou skryty v listí, upevněny pavouky, což znamená, že strom je zasažen zimní můrou. Motýličky, které nemají žádné křídla, vystupují z kukly v době pádu listů a položí vejce ve stromové koruně a plazí se po kufru. Způsoby potírání tohoto škůdce zahrnují především ošetření pomocí 0, 3% roztoku karbofosu nebo chlorofosu. Můžete také použít 3% roztok nitrofinu.

Boj proti jabloně

Housenky této škůdce opouštějí zimoviště v pozdním jaru a usadily se v listí, které tvořily doly. Jakmile kvetne jablko, začnou pohlcovat listy. Vrchy a okraje těchto vrcholů se v důsledku toho zbarví do hnědé a zemře. Abychom se zbavili této pohromy, je nutné aplikovat 0, 7% roztok chlorofosu.