nástrojů a zařízení

Dřevěná koruna - vlastnosti a výhody

Anonim

Nejrychlejší, přesnější a tichší způsob děrování otvorů na dřevěných plochách je dnes metoda vrtání otvorů. Pomocí konvenčního vrtáku a trysky (označované jako korunka na stromu) můžete získat co nejkratší dobu díru s velkým průměrem. Hloubka otvoru může být několik desítek milimetrů. Porovnáte-li výkon a rychlost běžných kroužkových vrtáků s hodnotami, které má koruna na stromu, budou získané údaje o 4 až 5krát vyšší než výkon prvních nástrojů.

Účel

Tyto prvky se používají pouze jako vrtačka pro průchozí otvory. Současně má obvod vyvrtaného otvoru na výstupu hladký a rovný povrch. Tento výsledek nelze dosáhnout pomocí standardních kroužkových nástrojů. Korunka na dřevo může být použita na různých typech strojních zařízení - soustružnické, vrtací a dokonce i frézovací stroje. Používají se také pro víceúčelové zpracování dřevěných povrchů.

Rozměry

Jeden z nejběžnějších průměrů, které má koruna na stromě, je 68 mm. Současně mají nástroje o šířce až 65 milimetrů stopku o průměru 19 milimetrů. Pokud je koruna na stromu větší než 65 milimetrů, bude mít stopka průměr 32 milimetrů. Pokud jde o zuby, jejich počet závisí přímo na typu a rozměrech použitého zařízení. Takže koruna na stromu (včetně 110 mm) může mít od 2 do 16 řezných kovových zubů.

Výhody použití

Takový nástroj jako koruna na stromu je schopen zpracovat a dělat díry o průměru více než 150 milimetrů a hloubce až 110 milimetrů. Navíc při jeho použití není zapotřebí většího výkonu mechanismu motoru, který pohání korunku. Tato charakteristika je dosažena díky nízkému řeznému odporu zařízení. Mezi hlavní výhody koruny stojí za zmínku také vysoká přesnost otvorů a kvalita povrchu. Po skončení práce nebudete muset dále zpracovávat součástku a odstranit všechny otřepy. Současně, před prací, není možné povrch předvrtat a znovu vyvrtat. Tak díky své úspěšné konstrukci vám koruna na stromě umožňuje práci v co nejkratším čase s vysokou úrovní kvality a přesnosti.

Snadné používání nástrojů

Kromě toho, že samotná koruna tlačí otvor po zpracování zpracovaného materiálu, během práce nedochází k vibracím z nástroje a nástroje. Díky tomu je tření korunky výrazně sníženo, což znamená, že na povrchu nedochází k vytváření tepla. Výsledkem je, že životnost tohoto nástroje ve srovnání s běžným vrtákem se zvyšuje o 3-4 krát.