nábytek

Pohovka pro denní spánek: jak si vybrat, co hledat

Anonim

Ne vždy čtvereční metry domu umožňují, abyste do něj vkládali veškerý potřebný nábytek. Život však vyžaduje pohodlí. Proto, aby se ušetřilo místo, majitelé dostali pohovku na denní spánek. Jak správně zvolit tak důležitý prvek interiéru? Tuto otázku budeme brát v úvahu podrobněji.

Lidské blahobyt přímo závisí na zdravém spánku. Pokud je postel zvolena správně, majitelé budou pohodlní a příjemní na tomto gauči. K tomu musí mít nábytek určitou sadu vlastností.

Účel pohovky

Obvykle je vybrána pohovka pro následující funkce. V prvním případě se nábytek nachází v obývacím pokoji a kromě toho, že je používán ke každodennímu spánku, hosté nebo majitelé bytů často sedí na něm. V takovém případě jsou na plnění výrobku kladeny zvláštní požadavky.

Pokud plánujete umístit rozkládací pohovku pro spaní v místnosti, kde hosté nebudou přijímáni, a to je jenom spát na tom, měli byste věnovat zvláštní pozornost mechanismu produktu. Pokud je to obtížné uspořádat, a to vyžaduje značné úsilí, pak je model nepraktický a je nepravděpodobné, že byste se jimi hodili.

Pohovka určená pro každodenní spánek by se měla snadno vyklopit, jinak mechanizmus selže velmi brzy. Nezapomeňte, že bude nutné skládat a rozložit dvakrát denně.

Mechanismus rozvržení

Existují dva hlavní typy rozvržení, které má moderní pohovka pro denní spánek. Jak správně zvolit mechanismus? Před nákupem je nutné tyto informace seznámit.

První možnost zahrnuje rozložení postele rovnoběžně se zadní částí nábytku. V tomto případě je sedadlo poměrně dlouhé, bude se hodit pro mnoho hostů během přátelských setkání. Ale spát na tomto gauči nebude velmi pohodlné (úzké).

Druhá možnost zahrnuje uspořádání kolmo na zadní stranu. Sedět na takové pohovce nestačí, ale na zbytek je to víc než dost.

První typ zahrnuje spací gauč v eurobooku, knihu, kliknutí na tlačítko. Druhá verze obsahuje rozkládací postel, model pro zavádění.

Správná velikost

Správné rozměry by měly mít pohovku na denní spánek. Jak si vybrat nábytek podle velikosti místnosti a podmínek použití, pomůže odborné poradenství.

Doporučují přemýšlet o umístění nábytku v interiéru. Před nákupem musíte znát velikost modelu, který se vám líbí v obchodě. V místnosti se noviny zakrývají prostor, na kterém bude pohovka obsazena. Takže bude jednodušší posoudit rozměry nábytku v místnosti.

Na pohovku a široký průchod by měl být volný přístup. Je nemožné, aby opíral o jiné předměty v místnosti.

Pokud si člověk plánuje spát na pohovce, minimální šířka místa k sezení by měla být 120 cm, u dvou je tato hodnota nejméně 140 cm.

Pohovky pro spaní

Velikost pohovky není jediným kritériem při výběru. V závislosti na typu uspořádání jsou pro tyto účely vhodné některé z hlavních odrůd.

Klepnutím na klapku se při zvednutí sedadla změní pozice. Upevnění spony. Jméno tedy.

Eurobook je jednou z nejlepších možností spaní na pohovku. Je nutné pouze vytáhnout popruh a mechanismus snadno přepne pohovku do postele. Jedná se o robustní design.

U malých místností je ideální odrůda "akordeon". Po sestavení je velmi kompaktní. Rozměry pohovky tohoto typu při demontáži v šířce dosahují 180 cm.

Vánoční model je vhodný pro spaní. Název vysvětluje podobný způsob rozvržení. Ale pod nábytkem tohoto typu nelze uložit věci kvůli nohám.

Dvoulůžkové pohovky budou skvělé v poměrně prostorné místnosti. Dokonce i když je složen, dva dospělí volně spí na takovém nábytku.

Rámeček výrobků

Požádání, které pohovky na spaní budou trvat déle, je třeba vzít v úvahu strukturu rámu. Musí být dostatečně pevný, aby odolal každodennímu zatížení. Nejlepší ze všeho je vhodný buk, bříza nebo dub. Náklady na produkt v tomto případě však budou poměrně vysoké.

Rám z vícevrstvé překližky je levnější. Jsou to cenově dostupné, ale méně trvanlivé odrůdy. Pro spánek není vhodný rám z MDF, dřevotříska, to nebude trvat dlouho.

Plnicí materiál

Pohodlné pohovky pro spaní jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plniva. Od jeho odrůdy závisí na dlouhé životnosti produktu.

Existují dva hlavní typy materiálů: umělé a přírodní. Druhá z nich zahrnuje loupání, plst, latex. Tito jsou věřil být trvanlivější odrůdy. Výrobky ze syntetických plnidel jsou levnější. Jedná se o polyuretan, syntetickou zimu, polyuretanovou pěnu, pěnovou gumu. Při nákupu je třeba věnovat pozornost indikátoru tuhosti. Měkké odrůdy (pěnová pryž) se opotřebovávají rychleji. Ušetřete na materiálu nestojí za to.

Vlastnosti ortopedické pohovky

Pro zdravý spánek je důležité vybrat pohodlný typ nábytku. Kvalitní výrobky mají vnitřní pružinu. Taková výplň mají ortopedické pohovky pro spaní.

Jsou schopny podporovat páteř v správné poloze. Z tohoto důvodu je pohodlné odpočívat na pohovce. Cena takových modelů je vyšší, ale stojí za to.

Pružinový blok může být závislý a nezávislý. V prvním případě jsou všechny prvky propojeny. Tento princip se používá v rozpočtových modelech. Ortopedické spací pohovky s nezávislou pružinovou jednotkou jsou pohodlnější. Každá položka je v samostatném případě. Z tohoto důvodu se podpora provádí bodově. Nechte tyto modely dražší, ale jsou nejpohodlnější ze všech.

Čalounický materiál

Spací pohovka by měla mít kvalitní čalounění materiálu. Náklady na výrobek závisí na tomto parametru 60%. Tkanina musí být odolná.

Je třeba zvážit, zda majitelé bytu mají děti nebo zvířata. V tomto případě je třeba především věnovat zvláštní pozornost environmentálnímu přínosu materiálu a barviv, které ho tvoří. Tkanina by měla být také snadno vyčištěna před nečistotami. Pokud jsou v domě zvířata, musí být materiál odolný proti poškrábání.

Kromě funkčnosti je třeba věnovat pozornost návrhu. Pohovka by měla být v souladu s interiérem. Materiál by měl být vybrán podle obecného stylu místnosti. Nemělo by vyniknout disharmonické místo. Barevná schéma by měla být zachována.

Třída odolnosti proti opotřebení

Dnes jsou vysoce kvalitní pohovky pro spaní pokryty různými materiály. Jejich kvalita je velmi odlišná. Abyste se neztratili v této odrůdě, měli byste věnovat pozornost určitým vlastnostem.

Pohovka je pokryta kůží, látkou nebo imitací kůží. Rozmanitost barev a textur je opravdu úžasná. Výrobci pro pohodlí spotřebitelů uvádějí hlavní charakteristiky v doprovodných dokumentech. Je třeba je řídit ve standardním označení.

Nejdůležitějším ukazatelem je třída odolnosti proti opotřebení. Je označena čísly od 0 do 8. Nejlehčí, jemné tkaniny patří do třídy nulové odolnosti proti opotřebení. Nesplňují požadavky kladené na pohovku na denní spánek.

Počínaje 5. kategorií jsou materiály charakterizovány jako odolné, opotřebitelné. Mohou být použity pro výrobu nábytku pro denní odpočinek.

Sedmá a osmá třída jsou vyhrazena pro pravou kůži. Čím dražší, lehčí je tkanina, tím tvrdší je, že se o ni stará. Je-li volba mezi koženkovou nebo tlustou látkou odolnou proti opotřebení, doporučuje se druhá volba. Dermatin různých typů se rychle pokryje prasklinami. Povlečení na těchto površích pokrývá ložní prádlo. Materiálové čalounění je pro podobné účely výhodné.

Kůže je vhodnějším hostem, reprezentativními druhy nábytku. Náklady na takovou pohovku jsou mnohem vyšší.

Několik odborných doporučení

Chcete-li vybrat nejlepší možnost pro spací nábytek, musíte poslouchat názor odborníků. Zkušení odborníci v této oblasti dávají řadu doporučení. Tyto tipy vám umožní koupit správnou pohovku pro denní spánek. Jak si vybrat nábytek, měli byste zvážit více.

Odborníci doporučují koupit výrobky s tuhou, která je přímo úměrná tělesné hmotnosti majitelů. Čím větší je váha, tím tvrdší bude plnička potřebovat.

Dřevo pro rám musí být dobře vysušené, nemají uzlů nebo vady, jinak by se nábytek při každém pohybu skřípal. Spaní na tomto gauči bude těžké.

Mechanismus uspořádání by měl fungovat snadno, aby nemusel vynaložit úsilí, jinak se vyskytnou potíže, zejména u slabších pohlaví. Mechanismus se také vyčerpává rychleji.

Další funkce jsou vybírány podle předvolby chutí majitelů. Pohodlně, pokud má pohovka spodní zásuvku pro uložení ložního prádla. Ale čím více přírůstků, tím dražší produkt.

Jak vybrat výrobce?

Chcete-li vybrat dobré sedací soupravy pro spaní, musíte věnovat pozornost výrobci. Je lepší, když je to domácí společnost. Mechanismus našich sedacích souprav je opravdu navržen pro každodenní skládání a rozkládání nábytku. Jsou silné a mají dlouhou životnost.

Zahraniční modely často nejsou určeny. Jedná se o odrůdy hosta. Výjimkou jsou pouze modely speciálně vyvinuté pro náš trh.

Abyste se při výběru nákupu nedopustili chyby, musíte si přečíst přiloženou dokumentaci. Vždy jsou vyznačeny vlastnosti produktu.

Po zvážení doporučení ohledně výběru pohovky pro spaní si každý může vybrat pro sebe nejlepší model předloženého typu nábytku. Na základě doporučení odborníků můžeme říci, že kvalita mechanismu, čalounictví, nestojí za záchranu. Z těchto parametrů závisí trvanlivost produktu.

Vzhledem k tomu, že zatížení na pohovce bude poměrně velké, musí tyto body věnovat zvláštní pozornost. Silné a robustní výrobky vyrábějí převážně pouze domácí výrobci. Proto při nákupu drahé, ale cizí pohovky byste neměli očekávat, že bude sloužit po mnoho let. Pouze domácí mechanismy, podle recenzí odborníků, jsou schopny uspokojit potřeby spotřebitelů a sloužit po dlouhou dobu.