konstrukce

PVC kanalizační trubky: užitečný vynález

Anonim

Pro instalaci kanalizačních potrubí v minulém století se používalo několik typů potrubí. Obvykle se jednalo o betonové nebo litinové trubky, keramika byla mnohem méně často používána. V současné době jsou obzvláště oblíbené kanalizační trubky z PVC. Co je to s tímto materiálem a jak s ním pracovat?

PVC kanalizační trubky: výhody použití

Polyvinylchlorid je polymer, který se běžně používá při opravách a konstrukcích. Tento materiál se vyznačuje úžasnými fyzickými a technickými vlastnostmi a minimem nedostatků. Takovéto rozšířené používání výrobků z této látky je způsobeno tím, že je neškodné pro lidské zdraví. Při ohřátí materiál nevyzařuje škodlivé plyny, není hořlavý, ale obecně je s potěšením pracovat s ním. Mezi vývojáři jsou potrubní kanály PVC velmi žádané, které mají do značné míry lisované výrobky z tradičních materiálů. To je způsobeno řadou výhod:

- vysoký stupeň pevnosti a dostatečně dlouhá životnost;

- nízká hmotnost, což usnadňuje jejich nakládání a instalaci;

- připojení je velmi jednoduchý proces, který nevyžaduje nákup žádného zvláštního vybavení;

- vysoký stupeň odolnosti vůči vlivu agresivního prostředí, ultrafialového záření a teploty;

- vynikající propustnost a samočistící schopnost;

- Kanálová trubka z PVC (o průměru 150 mm) se zanedbává mnohem méně často než podobná litinová trubka.

Další výhodou může být skutečnost, že po jejich instalaci není vyžadováno žádné barvení nebo jakýkoli jiný způsob ochrany před vlivem různých vnějších faktorů. Přítomnost atomů chloru v kompozici přispívá k samozhášení v případě požáru, což vám umožní rychle odstranit oheň.

PVC kanalizační trubky: odrůdy

Průmysl vyrábí několik skupin takových výrobků. Můžete volat tyto typy:

- zaměřila se na vytváření vnitřních systémů;

- určené k použití mimo budovy a stavby;

- zaměřené na použití v tlakových kanalizacích.

Funkce instalace

První fáze práce vyžaduje přípravu podrobného projektu. Chcete-li to provést, počítat počet kolíků, které by měly být nainstalovány. Toto číslo je určeno počítáním bodů vypouštění vody. Typicky toto číslo zahrnuje kuchyňský dřez, sprchu nebo vanu, WC, umyvadlo v koupelně, pračku a myčku. Každý odtokový bod vyžaduje použití šikmé odpaliště. V tomto případě je nevhodné používat přímo, protože to může nepříznivě ovlivnit rychlost pohybu vod. Poté se měří délka trubek, pro kterou můžete použít pásku.

Připojení prvků je provedeno v zásuvce. Pokud používáte PVC kanalizační potrubí o průměru 250 mm, musí být všechny odpaliště příslušného průměru.