zahradnictví

Clematis Omoshiro: roste doma

Anonim

Clematis Omoshiro je obdařen unikátními krásnými květenstvími. Její okvětní lístky mohou mít bledě růžovou barvu, která postupně, blíž k okraji, změní odstín na bledý šeřík. V tomto článku se podíváme na fotografii Clematis Omoshiro, historii této květiny a základních požadavků na péči.

Historie původu

Jméno "Clematis" pochází ze starověkého řeckého slova "vine". To je způsobeno skutečností, že většina typů této rostliny jsou liany. Na druhé straně ruští pěstitelé květin dali jméno "clematis". Podle předpokladů získal Clematis Omoshiro toto jméno pro nepřechodné houštiny, které mohou být vytvořeny vinnou révou. Jak rostou, drží se na větvích keřů a stromů stromů, v důsledku čehož, když se projdete kolem nich, můžete spadnout a zlomit si nos. Druhá verze předpokládá, že pro získání takového jména přispěla zvláštní vůně vykopaných kořenů, která není pro lidský smysl příliš příjemná.

Dnes je clematis celá rodina, která zahrnuje asi 265 druhů a více než dva tisíce odrůd, z nichž každá má své vlastní rozdíly ve velikosti, tvaru a barvě květin.

Mezi pěstitelky květin v Evropě, začal Omoshiro získat popularitu kolem roku 1569. Skutečně rozšířená sláva přišla do rostliny po třiceti letech. Toto se stalo díky britskému G. Jacmanovi, který sestavil kompletní popis Clematis Omoshiro a ukázal na výstavě. Byla to hybridní rostlina s velkými květy. Třicet let po představení rodina čeledi čítala více než 190 druhů.

Květina přišla do Ruska na konci 19. století. Je pozoruhodné, že v té době patřil ke skleníkovým rostlinám, který není vhodný pro klima naší země. Nicméně, časem, Clematis Omoshiro byl stále více viděn na ušlechtilé panství rostoucí v otevřeném poli.

V roce 1896 Albert Regel ve své knize "Elegantní zahradnictví a umělecké zahrady" podrobně popsal způsoby používání klematis v zahradních předměstských oblastech. A časopis "Progresivní zahradnictví a zahradnictví" doporučil v roce 1912 zdobení těchto rostlin zahradními stromy a zdmi budov.

Clematis Omoshiro je velmi krásná kultura, která dokázala svojí přítomností vyzdobit letní chatu nebo nádvoří soukromé domácnosti a dát jí jedinečný estetický vzhled.

Výběr sedadel a přistání

Clematis Omoshiro je rostlina, která velmi miluje intenzivní osvětlení, a proto by měla být vysazena na slunečných místech. V nejvíce extrémním případě můžete zvednout místo, které bude mít paprsky slunce alespoň 2 hodiny denně.

Tato rostlina je velmi náročná na zem. Půda by měla být měkká a volná. Tyto podmínky budou ideální pro kořeny rostlin. Pro výsadbu klematis v těžké půdě je nutné koupit říční písek. Na místě přistání musí dopředu usnout. Pro obohacení rostlin základními živinami se používají organická hnojiva i minerální hnojiva.

Transplantace a péče

Nejlepší čas k transplantaci clematis Omoshiro je považován za duben. Tento proces lze provést v jakémkoli jiném měsíci, avšak nejpozději do konce srpna. Během transplantace je nutné vykopat otvor o hloubce nejvýše 40 centimetrů a naplnit zde písečné nebo kamenné oblázky. Poté je sadenice instalována vertikálně, naplněna půdou a zhutněna. Okamžitě po výsadbě musíte provést hojné zalévání klematis. Kromě toho by měla být kultura intenzivně napojena během následujícího týdne. To je nezbytné pro to, aby klíma vyklíčila. Oplodit rostlina by měla být nejméně 3-4 krát za sezónu. Je však přísně zakázáno provádět oblékání po skončení letního období.

Zavlažování

Hojnost vlhkosti je nutná pouze při vylodění, ale po zakořenění se nevyžaduje. Proto by měla být rostlina voda mírná. Mladí - jednou týdně a v letních suchách - jednou za 5 dní. Dospělé rostliny potřebují zalévat víc než jednou za deset dní.