udělejte to sami

Vyrábíme lepené a tvarované dřevo vlastními rukama

Anonim

Mnoho domácích řemeslníků by chtělo vědět, jak vyrobit lepené laminované dřevo vlastním rukama. Každý ví, že tento materiál je poměrně drahý. Kromě toho se často stává, že potřebujete pouze jedno dřevo, které může být prostě nerentabilní. Například mnoho majitelů soukromých domů je s tímto materiálem spokojeno, a to z velmi silných a trvanlivých nosných nosníků.

Vytváření takového dřeva vlastním rukama není příliš obtížné. Nejprve je třeba připravit nástroje. Budete potřebovat:

  • ruční pila;
  • měřící nástroje (pravítko a páska);
  • bruska;
  • dobré lepidlo na dřevo;
  • svorky;
  • aceton nebo jiné rozpouštědlo;
  • řezivo.

V případě, že chcete provést slepené dřevo vlastními rukama, musíte zajistit, aby všechny polotovary byly důkladně vysušeny. V opačném případě se hotový výrobek v průběhu času zkroutí.

Takže první věc, kterou musíte označit a řezat všechny součásti budoucího dřeva. Zároveň povolenky na dovolenou asi pět centimetrů. Vezměte několik polotovarů a položte je vedle sebe tak, aby každoroční kroužky a vlákna směřovaly v opačných směrech. Dále, aby bylo možné vyrobit vysoce kvalitní dřevo s vlastními rukama, musíte ho sestavit bez použití lepidla. Současně budete mít velkou příležitost opravit všechny možné nedostatky.

Povrchy, na které bude lepidlo použito v budoucnosti, musí být ošetřeny speciálními prostředky. Ale nejprve je musíte pečlivě leštět. Použijte brusič a brusný papír. Poté, když uděláte bar s vlastními rukama, musíte ho vyčistit prachem pomocí kartáče. Výsledný hladký a hladký povrch je ošetřen rozpouštědlem pro odmašťování. Pro tento účel lze použít aceton.

Aby se zabránilo hnilobě materiálu, celé dřevo, včetně povrchu, na kterém bude lepidlo aplikováno, se otírá antibakteriálním činidlem. Je to levné a lze je zakoupit v jakémkoli obchodním stavebním materiálu. Pokračující dělají dřevo vlastním rukama, zpracované části jsou důkladně vysušeny. Poté se na klouby aplikuje lepidlo. V této fázi je důležité dodržovat všechna doporučení, která mu byla dána v pokynech.

Všechny povrchy jsou úhledné, bez mezery, potažené lepidlem. Tímto způsobem se sestavuje hotové lepené dřevo. Po provedení této práce je výsledný materiál upevněn svorkami. Po uschnutí lepidla (doba je také uvedena v pokynech), lišta se podrobí finálnímu zpracování - řezání pomocí brusky nebo letadla, dokud nedosáhne krásného zjednodušeného tvaru charakteristického pro tovární výrobek.

Profily dřeva s vlastními rukama, které se dají ještě jednodušší. Musíte mít pravidelné dřevo a dát potřebný geometrický tvar pomocí všech dostupných nástrojů pro zpracování dřeva. Po dosažení požadovaného výsledku může být dřevo ošetřeno rovinou a brusným papírem tak důkladně, jak je to jen možné, až do té doby, dokud nebudou všechny povrchy dokonale hladké.

Konečným krokem při výrobě lepeného i profilovaného dřeva by mělo být ošetření speciálním nástrojem, který zvýší jeho odolnost proti ohni.