zahradnictví

Jak se vypořádat s plevely v zemi a porazit je

Anonim

Válka člověka proti plevelům nikdy nekončila úplným vítězstvím zahradníka. Toto je svědectvím o bohatě vysvětlených tématech v zahradních fórech, které vám poradují, jak se s burinou potýkají v zemi. Pokud zahradník ještě neztratil srdce a je odhodlán bojovat proti burinám až k hořkému konci - pak by měl brát v úvahu pravidla války a správně je aplikovat.
Nejprve, po přečtení všech druhů tipů s recepty nebo slyšeli hodně laskavých rad od přátel, známých, sousedů, nehrozíte, že je okamžitě změníte na praktické akce na zahradním lůžku.

O tom, proč se na chatě objevuje plevel, je možné říct, že ... pleveli sami. Každý z jejich druhů dává určitý důvod. Možná, že půda v oblasti má špatné mechanické složení, nebo je příliš kyselá, nebo tam je příliš mnoho vlhkosti. V každém případě jsou přijata opatření proti plevele, která brání jejich dalšímu rychlému šíření.
Trávníkové trávy mohou proniknout do vašeho pozemku třemi způsoby.
První cesta je zvenčí. Pobočky rostou volně v rozsáhlých oblastech "nekulturních" oblastí a jejich semena mohou být přenášena větrem, zvířecími vlasy a oblečením.
Druhá cesta je přes hnůj. Dokonce i po průchodu gastrointestinálním traktem hospodářských zvířat se semena plevelů nejen nezničí, ale zůstávají životaschopnými. Jeden kilogram hnojiva může v průměru obsahovat až 700 tisíc semen plevelů. Bylo zamyšleno mnoho způsobů, jak se zbavit plevelů v hnoji a nikdo ještě nebyl uznán za dostatečně účinný.

Třetí cestou jsou vaše špatná jednání. Například pokud po plenění hodíte plevele do hromady odpadků poblíž vaší vazby, pak ji změníte na ohnisko plevele. A pak budete hádat, jak se vypořádat s plevely v zemi.
Můžete pomoci agronomické metody, nazvané "mapa kontaminace". Pro jeho sestavení je nutné obejít celý plán s plánem výkresu a vyznačit na něm místa vývoje biologických skupin plevelů. Jsou to tři: mladistvý, kořenit a rhizomatózní. Každá skupina vypracovala vlastní metodická doporučení ohledně toho, jak se s burinou v zemi zabývat, ale je třeba je aplikovat sezónně a v kombinaci. V opačném případě rostliny škůdců rychle získávají ztracenou půdu.
Na jaře se provádí provokativní obrábění půdy - uvolnění a zhutnění povrchu. Poté se jednou a dva roky staré plevele, které jsou zničeny plevely, rychle a současně rostou. Proti takovým plevelům, jako je pšeničná tráva a prasnice, se provádí herbicidní ošetření.

V létě plevelů dochází k opravdové vyčerpávající válce: jsou neustále vyvražděny a prořezávány. Nuceni neustále trávit čas a energii při oživení, plevele tak oslabují, že už nejsou schopni aktivně se rozvíjet a růst.
Na podzim, předtím, než vaše stránky půjdou za zimování, zasáhne rána na kořenové a kořenové plevelení. Orba půdy se provádí mlýnem, zatímco plevele jsou rozřezány na mnoho kusů a zůstávají v půdě jako hnojiva. Pokud je oblast příliš ucpaná, pomáhá použití herbicidů. Pokrytí půdy krycím materiálem zabraňuje přístupu přežívajících plevelů světla a vzduchu; po nějaké době zemře plevel.
Sezónní boje s nimi musí být vedeny několik let - pokud skutečně víte, jak s buricemi vypořádat v zemi a nebudete přestat uprostřed. Pak se každý rok jejich pozice ztenčí. Konečně, pokud na vašem webu nejsou škůdci, můžete se s preventivními opatřeními spokojit.