zahradnictví

Pěstování okrasných keřů: Hydrangea Grandiflora paniculata

Anonim

Hortensia Grandiflora paniculata přišla k nám z Japonska a Číny a je keř (někdy malý strom), který dosahuje pět metrů výšky. Rostlina má hustou korunu tvořenou vejčitými nebo eliptickými listy, jejichž velikost dosahuje 12 cm. Květiny medu jsou v paniclech podélného tvaru. Pokud jsou plodné, mají bílou barvu a malé rozměry. Neúrodné květy jsou výrazně větší a vyznačují se přítomností čtyř bílých okvětních plátků, které se nakonec zbarví růžově.

Hortensia paniculata Grandiflora, jejíž fotka je umístěna na vrcholu, začíná kvitnout a přinášet ovoce ve věku přibližně čtyř let. Tento proces obvykle začíná v polovině června a trvá do konce října. Plody rostliny dozrávají zpravidla počátkem podzimu a jsou to krabice, jejíž délka dosahuje 3 mm a trhliny v horní části. Pokud jde o semena, jsou velmi malé a početné.

Přistání

Keře jako je Hydrangea Grandiflora paniculata jsou velmi náročné na složení půdy. Před vysazením je nutné pro ni připravit speciální půdní směs, která zahrnuje rašelinu, terčovou půdu, písek a humus. Podíl by měl být 2: 2: 1: 1. Kromě toho by měl být do otvoru v otvoru přidán trochu síranu draselného, ​​superfosfátu a močoviny. Poté se rostlina nemůže krmit dva roky. Nezapomeňte, že tento typ hortenzie netoleruje vápno. Dalším znakem keřů v počátečním stádiu jeho vývoje je to, že mladé rostliny by měly být chráněny před působením větru a poledního slunce. Kořenový límec musí zůstat ponechán na půdě.

Péče

Pro takové rostliny, jako je hortenzie paniculata, péče Grandiflora není příliš obtížná. Bush je milující na vlhkost, proto vyžaduje až dvě kbelíky vody za týden (v deštivém čase se tato frekvence stává méně častá). Pro lepší vývoj je nutné neustále uvolňovat půdu do hloubky 10 cm. Poté je třeba provést mulčování s pěti centimetrovou vrstvou zeminy. Na jaře je ostružiník grandiflora paniculata ostružena. V závislosti na velikosti a věku se obvykle odehrává šest až dvanáct výhonků, z nichž každá musí být zkrácena o 2-5 pupenů. Staré rostliny se obecně doporučují, aby řezaly pod základnou. Pokud jde o krmení, je žádoucí vyrobit čtyřikrát. V počátečním stádiu vegetačního období a během vývoje se pro tento účel používá směs Riga s mikroelementy. Zbývající dvě obvazy se provádějí v létě. Pro ně je používán slabý roztok draslíku manganu, který slouží k posílení výhonků.

Příprava na zimu

Příprava keřů pro zimování začíná odstraněním vybledlých květenství na podzim. Navzdory skutečnosti, že vodní nádrž Grandiflora paniculata je zcela odolná vůči mrazu, musí být kruh kmene pokryt. Je-li rostlina mladá, je to na úkor rašeliny a suchých listů. Tloušťka vrstvy by měla být nejméně 10 cm. Přibližně po dvou až třech letech po výsadbě můžeme použít izolační pás, který se v několika vrstvách obalel kolem kufru. Čím starší je rostlina, tím větší je její odolnost proti mrazu.