zahradnictví

Violet Reflections of Spring: fotografie a popis odrůdy

Anonim

Violet je určitě jednou z nejoblíbenějších rostlin v interiéru. Odrůdy takových domácích květin vykazovaly jen obrovské množství. V případě potřeby můžete na okenních parapentech růst fialky lila, růžové, bílé. Ale zelené květy odrůdy této rostliny vypadají zvláště originální. Takové květiny obvykle nejsou příliš světlé, ale zároveň vypadají opravdu působivé. Jednou z těchto odrůd je Reflections of Spring. Tento druh se mimo jiné liší v původním tvaru květiny.

Reflexe jara: popis odrůdy

Tento fialový byl odstraněn poměrně nedávno. V každém případě se domácí milovníci vnitřních okrasných rostlin považují za novinku. V ruštině název fialky zní jako Reflection of Spring. Název odrůdy je přeložen jako "odraz jara".

Výstup této fialky je oválný, prošívaný. Příliš velká taková květina nevyrůstá. Rozměry pro fialky jsou standardní. Listy na odrazu jara se liší v ne příliš syté zelené barvě. Mají špičatou podobu.

Květiny

Na okenní liště nebo na poličce vypadá Violet Reflections of Spring velmi impozantní. V procesu vývoje, květy této odrůdy připomínají neotevřený pupen růží. Současně mají velmi krásný světle zelený odstín pro oči. Díky tomuto odstínu rostlina ospravedlňuje své "jarní" jméno.

Plně květy Reflections of Spring v budoucnu nikdy nebyly zveřejněny. Nakonec se začínají podobat malým hvězdičkám nebo přezrálým chmelovým chomáčkům. Díky této formě pupenů je fialová reflexe jara velmi oblíbená mezi fanoušky krytých květin. Fotografie této zajímavé odrůdy jsou uvedeny v článku. A čtenář si může všimnout, že rostlina je docela neobvyklá.

Odstíny květů této fialky se v průběhu času mění. Okvětní lístky této rostliny zůstávají mírně nazelenalé. Zároveň získávají také mírně modrošedý odstín. Zeleznaté květy Odrazu jara se zdají být kvůli velmi široce rozostřené hranici na každém okvětníku.

Biologické vlastnosti

Fialové Reflexe jara oceňují milovníky rostlinných rostlin nejen originální vzhled svých květin. Tato odrůda má ještě jednu důležitou výhodu. Fialky kvetou Reflection of Spring na velmi dlouhou dobu. Současně je na jednom takovém křoví mnoho pupenů. Po prořezání této rostliny zpravidla spočívá asi 1, 5 měsíce a potom znovu uvolní květové šipky.

Přes skutečnost, že tato rostlina pro Rusko je relativně nová, mnoho fanoušků krytých květin na specializovaných fórech popisuje paletu fialových odrazů jara. A myslí si, že péče o tuto kulturu je velmi jednoduchá. Většina fialkovodu na vědomí, že tato nádherná odrůda je skvělá pro pěstování, včetně začátečníků. Hojně se rozkvétá tato nádherná odrůda bude i s nešetrnou péčí.

Charakteristiky fialových odrazů jara zahrnují mimo jiné skutečnost, že v jednom takovém keři mohou být květiny lehčí nebo tmavší. Odrazek puchýřů Reflection of Spring závisí především na takových parametrech, jako je teplota vzduchu v místnosti a osvětlení.

Milovníci okrasných rostlin

Tato neobvyklá odrůda, stejně jako každá jiná zeleně kvetoucí, může být pro začátečníka dokonce poněkud nenápadná. Ovšem zkušení fialkovod ve specializovaných fórech ve většině případů skutečně obdivují. To je, že tato nádherná neobvyklá odrůda je upřednostňována především milovníky okrasných rostlin, kterým standardní květy lila, růžové nebo bílé už mají čas, aby se trochu znuděli.

Funkce péče

Takže jsme zjistili, jak vypadá Reflections of spring purple. Popis a fotografie umožňují posoudit tento druh, protože je samozřejmě jedním z nejzajímavějších. Navíc, podle názoru zkušeného fialkovod, a růst Reflection of Spring ve svém bytě nebude dělat velké úsilí. Květina je vlastně docela nenáročná a nenáročná. Samozřejmě je nutné pozorovat určité technologie při pěstování Reflections of Spring.

Skládá se z péče o fialky této třídy, stejně jako o jakékoliv jiné:

  • při pravidelném zavlažování;
  • obvazy.

V místnosti s odrazem jara budete potřebovat udržovat určitou teplotu a poskytnout květině dobré světlo.

Kde na místo

Chcete-li nainstalovat nádobu s reflexemi jara na jižním nebo východním okně, zkušení milovníci keramiky se nedoporučují. V tomto případě budou fialky vyzdvihnout příliš mnoho letáků. V důsledku toho ztratí některé své dekorativní vlastnosti. Tato květina je obvykle umístěna na západním okně. V tomto případě listy obvykle vzrůstá trochu.

Můžete také umístit Reflections of Spring přímo na okno, ale na polici připevněnou vedle sebe. Tímto uspořádáním fialová odrůda vůbec nezvedne listy. Proto budou jeho neobvyklé květy jasně viditelné.

Rostoucí teplota

Doporučuje se instalovat nádobu s odrazem pružiny v místnosti, kde teplota vzduchu zůstává vždy na 18-25 ° C. Ohříváme tuto odrůdu, stejně jako všechny jiné, velmi těžce vydrží.

Při vyšších teplotách, květy Reflection of Spring v žádném případě nebudou příliš hojné. V zimě, v chladné místnosti (10-15 ° C), fialka této odrůdy samozřejmě nezemře. Za takových podmínek však bohužel pravděpodobně zpomalí růst. Proto v zimě, v případě poklesu teploty v místnosti, by měl být instalován elektrický ohřívač.

Který primer je nejvhodnější

Stejně jako všechny ostatní fialky, Reflections of Spring milují kyselou půdu. Půda pro tuto odrůdu může být samozřejmě zakoupena v specializovaném obchodě. Nákup půdy pro fialky však bohužel není často velmi kvalitní. Proto zkušení pěstitelé doporučují začátečníkům, aby stále připravovali půdu pro Reflection of Spring.

Velmi dobrá pro takové fialky fit, například, půdy, smíšené z následujících složek:

  • listová zem - 5 dílů;
  • rašelina - 3 díly;
  • dřevěné uhlí - 10% hmotnostních;
  • velký písečný písek - 1 díl.

Zavlažování

Chcete-li navlhčit půdu pod Reflection of Spring, samozřejmě se můžete jen dobře usadit (alespoň na jeden den) vařenou teplou vodou. Z výše uvedených odrůd se obvykle napouští pouze za horkého počasí - od +25 ° С. V tomto případě se voda nalévá výhradně v kořene, snaží se nepadnout na listy. V chladnějších dnech se hrnce s fialovou barvou jednoduše ponoří do vody po dobu jedné hodiny.

Zkušení milovníci domácích rostlin nedoporučují stříkání Reflections of Spring. Violety, včetně zelených květů, se tomuto postupu nelíbí. Tato odrůda však příliš dobře nesnáší nadměrný vzduch. Proto na polici vedle Reflecting of Spring nezapomeňte dát nějaký kontejner s vlhkou hlínou nebo pískem.

Krmení

Hnojení příliš často Odrazy jara nejsou nutné. Tato fialová je obvykle krmena pětkrát ročně. Současně na jaře a na podzim se kvete dvakrát oplodí pomocí minerální kompozice. V zimě se fialová krmí organickou hmotou. V létě odrazu jara obvykle nehonit. Během tohoto období je nutné přidat krmivo pouze v případě, že se rostlina z nějakého důvodu necítí dobře.

Jak se množit

Pro chov Odraz jara, léta a jara jsou považovány za nejpříznivější období. Pro rozmnožování této odrůdy z mateřského křoviska se v oblasti druhé řady vzít listí. Řezy se umístí do skla s teplým, ne příliš nasýteným vodným roztokem biostimulátoru.

Samozřejmě, jako každá jiná fialová, odrůda Reflections of Spring může být propagována s pomocí dětí. Výstupy 3-5 cm jsou vhodné pro transplantaci.

Namísto závěru

Takže jsme zjistili, jaké jsou fialové Reflections of Spring. Fotografie a popis této zajímavé kultury byly uvedeny výše v článku. Jak můžete vidět, tato odrůda je skutečně velkolepá a navíc neokázala. Ti fanoušci indoorových rostlin, kteří chtějí překvapit své známé s nějakou neobvyklou rostlinou, by si určitě měli koupit takovou fialku pro domácí sbírku.