nástrojů a zařízení

Hydraulický zdvih - variace, princip provozu a cena

Anonim

Hydraulický zvedák - zařízení, které se nachází téměř v každé dílně a opravuje auto. Pomocí této instalace můžete rychle a efektivně provádět údržbu vozidla. Kromě toho je zde také hydraulický výtah, používaný pro obecní účely a ve výstavbě. Nejčastěji je umístěn na podvozku a vzrůstá od 2 do 5 osob (v závislosti na typu a konstrukci zařízení). Co přesně odlišuje hydraulické výtahy a jak jsou uspořádány, můžete se dozvědět z níže uvedeného článku.

Co jsou to?

Jakýkoliv hydraulický zdvih je charakterizován jako zdvihací zařízení, jehož plošina se pohybuje pomocí speciálního elektrohydraulického pohonu. Druhá se skládá z čerpadla, které pumpuje pracovní tekutinu, a hydraulického válce, kde ve skutečnosti tato tekutina končí. Toto zařízení funguje velmi hladce, což vám umožní zvednout plošinu bez jakýchkoli škubnutí. Rychlost mechanismu je poměrně vysoká.

Odrůdy

V současnosti jsou rozlišeny následující typy zařízení:

  • 2-rack.
  • 4-rack
  • Nůžky pro nůžky

Takže zjistěte, co je každý z těchto mechanismů.

Dvojitý sloupec

Tato zařízení lze vidět u autoservisů. Dvoustopový hydraulický výtah kombinuje vlastnosti jako nízká cena, vysoký výkon, spolehlivost a nenáročná údržba. Navíc je toto zařízení charakterizováno rozsáhlou sadou funkcí.

Hlavním mechanismem provozu tohoto zdvihu je hydraulický válec, který je nejčastěji namontován v jedné ze stojanů a poháněn elektromotorem. To však není všechno. Dražší možnosti jsou vybaveny několika válci instalovanými v každém z regálů. Tento design má vysokou únosnost a všechny jednotky, které se podílejí na zvedání nákladu, jsou velmi spolehlivé a produktivní.

Čtyři rackové zařízení

Tento hydraulický zvedák je také zapojen do automobilového servisu. Nicméně, pokud je první typ nejčastěji využíván pro zvedání osobních automobilů, čtyřstupňový mechanismus, díky své zvýšené účinnosti a nosnosti, se používá k zvedání dlouhotrvajících vozidel, nákladních automobilů, autobusů a těžkých jeepů. Navzdory vynikajícím technickým charakteristikám má hydraulický vlek se čtyřmi posty také nevýhody, které se týkají zejména velikosti a nákladů, což dnes neumožňuje použití na všech čerpacích stanicích.

Hydraulické nůžkové zvedání

Jedná se o nejvíce praktický a funkční mechanismus pro zvedání zboží. Jeho vysoká cena je více než kompenzovaná vynikající nosností, kompaktností a širokou škálou funkcí. Nejčastěji se používá k přizpůsobení úhlu kol (vyrovnání kol) na vozidlech.

Kolik stojí hydraulický vlek?

Cena těchto zařízení závisí na typu, ke kterému patří, a může se pohybovat od 50 do 220 tisíc rublů.