v kuchyni

Jak zavěsit kuchyňské skříně na montážní liště: pokyny krok za krokem a odborné rady

Anonim

Kuchyňská souprava obvykle zahrnuje všechny druhy skříní (včetně skříní na stěnu), různé skříně, umyvadlo a další funkční panely a kanystry. A pokud uspořádání podlahových rozvaděčů a podstavců obvykle nevznikne, pak pokud jde o namontované prvky náhlavní soupravy, mnozí "upadnou do stuporů", protože nevědí, odkud začnou. Dříve, než zavěsíme kuchyňské skříně na montážní lištu, analyzujeme všechny odstíny takového upevnění a chyby, které se vyskytují během práce.

Jaké nástroje jsou potřeba?

První otázka, která je třeba řešit před zavěšením kuchyňských skříní na montážní liště: jsou k dispozici všechny potřebné nástroje a příslušenství? Takže pro práci budete potřebovat:

 • Šroubovák nebo šroubovák.
 • Děrovač.
 • Kladivo
 • Upevňovací prvky (šrouby, šrouby atd.).
 • Ruleta a pravítko.
 • Hmoždinky
 • Stropy.
 • Montážní lišta.

Tipy pro zavěšení skříní

Existuje několik pravidel, jak připojit kuchyňské skříně na liště.

 1. Výška stěnových skříní musí být taková, aby dospělí členové rodiny mohli volně vyzdvihnout položku na horním poli.
 2. Skříňky nesmí pokrývat ventilační otvory.
 3. Upevňovací prvky by měly být co nejdokonalejší, aby skříňky mohly odolat poměrně velké hmotnosti - jejich vlastním, jídelním a kuchyňským potřebám.

Způsoby zavěšení skříní

Mezi ně patří:

 • Na závěsech nebo jiném montážním materiálu.
 • Na montážní kolejnici.

První cesta je poměrně tradiční, díky čemuž naši rodiče pověsili stěnové skříně. Ale upevnění kuchyňských skříní na baru se neotevřelo tak dávno. Než se však dozvíme více o této metodě, pojďme se rozhodnout, proč je počáteční metoda přílohy špatná.

Nevýhody zapínání na smyčce

 • K dokonale rovnoměrnému zavěšení skříněk je nutné opatrně označit.
 • Toto příslušenství je poměrně nespolehlivé a nemůže vždy odolat velké hmotnosti.
 • Pod váhu dokonce i vlastní hmotnosti, skříně s tímto způsobem zavěšení velmi často vylomí místo, kde je závěs připojen k zadní stěně.
 • Samotné závěsné skříně jsou téměř nemožné.

Ale přínos takového připoutání je možná jen jedna - nízká cena.

Montáž montážní lišty

Než zavěste skříně na montážní lištu, musíte ji řádně nainstalovat a opravit.

První věc, kterou musíte věnovat pozornost, je výška hory. Standard je montážní výška kuchyňských skříní na stojanu v rozmezí 50-60 cm od vrcholu stolu dolní skříně. Bližší vzdálenost od pracovního povrchu stolku způsobí, že na něm bude obtížné pracovat. Obvykle žena tráví více času v kuchyni a je to tam, kde je hostitelka, takže výška by měla být především pro ni pohodlná. Vedle výšky regálů je třeba vzít v úvahu jejich hloubku, protože v hlubokých skříních bude výška vrchlíku mírně nižší než ve standardních hloubkách. Po zohlednění všech těchto hodnot můžete pokračovat přímo k instalaci kolejnice.

Na stěně s tužkou nebo značkou si všimněte výsledné výšky přílohy. V této výšce připevníte montážní lištu ke zdi k nástěnným skříňkám a označte všechny otvory, které budou muset být vyvrtány.

Je třeba říci, že standardní délka montážní kolejnice je dva metry. Pokud zavěsíte skříně v odstupu od sebe, musí být kolejnice rozřezána na kusy délky těchto skříní. Není třeba řezat kolejnice pro závěsné skříně.

Otvory pro montážní lišty pro kuchyňské skříně začínají dělat s extrémem. Poté lehce zajistěte kolejnici, nastavte úroveň na ní a přesně po ní vytvoříte otvor z druhého okraje. Dále musíte vyvrtat, abyste upínali díru ve středu a poté už vše zbývá. Poté je nutné do těchto otvorů vložit plastové hmoždinky a upevnit montážní lištu pro kuchyňské skříně na zeď pomocí šroubů nebo samořezných šroubů. Po skončení práce znovu zkontrolujte úroveň montáže kolejnice.

Montáž kuchyňských skříní

Kuchyňské skříně jsou namontovány na montážní kolejnici pomocí ochranných oblouků. Abyste je mohli nainstalovat, musíte nejprve demontovat zadní dveře skříně a pevně připevnit závěsy k horním rohům skříně. Je třeba vyzkoušet na haly, aby háček, který se připevní k montážním lištám pro kuchyňské skříně, vyčnívá mírně směrem ven (asi čtyři milimetry).

Poté, co jste se ujistili, že je vše správně provedeno, použijte tenký vrták pro vytvoření díry v boční stěně skříně pro upevnění krytu. Pro vyztužení nemůžete ochranný kryt upevnit pomocí šroubů, ale pomocí šroubu a matice. Nevýhodou této metody je, že hlavy šroubů budou viditelné na bočních stěnách. Střešní okno je možné upevnit na koncových skříních šroubem a nesmí být umístěno do průchozího otvoru, ale na ostatních skříních je třeba provést šroubování. Nepošroubujte šrouby tak, aby se stěny skříně nepoškrábaly.

Během instalace si uvědomte, že jsou rozloženy na "pravé" a "levé".

Poté, co jsou stropy zajištěny, je nutné zadní stěnu skříní nasadit tenkými hřebíky, poté, co byly otvory pro háky řezány kovovými nůžkami nebo pilařskou pilou. Všichni, aby zavěsili kuchyňské skříně na montážní liště, musíte zavěsit na háčky.

Zdá se, že s obkladovými kuchyňskými skříněmi nejsou žádné zvláštní potíže, ale tyto práce mají své vlastní nuance. Zvažme je teď.

Příprava stěn

Než zavěste kuchyňské skříně na montážní kolejnici, musíte připravit stěny, na kterých budou viset. Co znamená příprava?

 • Prvním krokem je vyrovnání stěn tak, aby se později nevyskytovala a skříňky "nechodí" v různých směrech. Také s nerovnými stěnami v budoucnosti budou problémy s těsným uzavřením dveří skříněk.
 • Pokud je náhlavní souprava vybavena rohovými skříněmi, měly by být stěny (rohy) opatrně měřeny o 90 stupňů.
 • Dále je třeba dokončit veškeré elektrické práce spojené s instalací zásuvek, svítidel, spínačů a také s pokládkou vnitřních kabelů.
 • Dokončete všechny kosmetické práce při malování a tapetování stěn, na kterých budou instalovány stěnové skříně.
 • Pokud jste v kuchyni, položte "zástěru", než zavěsíte kuchyňské skříně na liště tak, že po dokončení práce bude horní řada dlaždic pod skříněmi.

Jak používat označení na stěnách?

90% úspěšné práce na závěsných skříních závisí na správném označování. Takže, jak perfektně zavěsit kuchyňskou skříňku na kolejnici? Potřebujete pouze důsledné a správné označení.

 1. Nainstalujte dolní skříň a změřte vzdálenost od skříně. Podle GOST by neměl být menší než 45 cm, v praxi - 50-60 centimetrů.
 2. Na těchto známkách nakreslete řádek nebo nakreslete nit, a to bez ohledu na úroveň.
 3. Již od této čáry změřte výšku skříní a také ji vytahujte nebo označte nití.
 4. Odjistěte od horního okraje požadovanou vzdálenost, na které jsou upevněny závěsy nebo jiné kování pro závěsné skříně, a označte otvory přibližně.
 5. Změřte šířku montážní desky a ujistěte se, že nevyčnívá nad horní část skříně.
 6. Připevněte lištu na horní čáru nebo těsně pod (v závislosti na měření) a označte umístění otvorů, jak je uvedeno výše.

Vlastnosti upevňovacích skříní na sádrokartonových stěnách

Bohužel, snaží se snížit náklady na stavbu, často používají sádrokarton pro vnitřní oddíly. Měli byste mluvit o tom, jak zavěsit kuchyňské skříně na montážní desce upevněné na sádrokartonové zdi, protože existují určité nuance.

Aby materiál odolal dostatečně velké hmotnosti závěsných skříní, je třeba nejprve zvolit správné spojovací prvky. Sádrokartonový plech je naplněn omítkovou náplní, která je velmi měkká a snadno se rozpadá. Šrouby v takové stěně se jednoduše nebudou držet, jak říkají odborníci, budou spíše "rozpadat" odtud.

Spojovací prvek použitý při práci se sádrokartonovými stěnami je fosfátovaný samořezný šroub s velkým roztečí závitu. Fosfátovaná by měla být způsobena skutečností, že plnivo umístěné uvnitř sádrokartonových desek je silným oxidačním činidlem a takový povlak chrání šroub před korozí.

Tak, jak pověsit kuchyňské skříně na montážní kolejnici při práci se sádrokartonem?

Metoda číslo 1: na dřevěném nosníku

V případech, kdy instalujete sádrokartonové příčky sami, můžete předem označit vaši budoucí kuchyň a položit dřevěnou tyč na místě montážní lišty před dokončením dokončovacích prací. Zvolte lištu průměrné šířky, přibližně 8-10 centimetrů, abyste později mohli trochu nastavit výšku skříní. Trám se položí v intervalech mezi svislým vodicím profilem na šířku rovnou šířce kuchyňské jednotky a je připevněn k hlavní stěně místnosti. Poté zvolte upevňovací prvky skříňky tak, aby jejich délka byla dostatečná pro průsvitné sádrokartonové desky a upevnění dřevěné tyče. Tato metoda je obvykle zvolena v případech, kdy jsou hlavní stěny vyrovnány sadrokartonovými deskami.

Metoda číslo 2: na sádrokartonu

Pokud dřevo nemůžete položit předem, pak upevnění kuchyňských skříní na lištu může být provedeno přímo na sádrokartonu. V tomto případě nezapomeňte použít speciální šrouby a otočte je do lišty v šachovnicovém vzoru nejméně každých pět až osm centimetrů. Je žádoucí otáčet nejvíce extrémní šrouby, nikoliv do samotného materiálu, ale do kloubů sádrokartonových desek, které se snaží vstoupit do kovového svislého vedení. Tímto způsobem je lepší nechat zavěsit ne jediné skříně, ale řadu skříní tak, že kolejnice může držet tolik šroubů, jak je to možné.

Metoda číslo 3: bodová montáž

Třetí metoda je vhodnější pro upevnění jednotlivých skříní. V těchto případech je lepší nechat železnici používat, ale skříňku fixovat starým "staromódním" způsobem - pomocí bodového držáku. V tomto provedení je nutné použít plastové nebo kovové (s ochranou proti korozi) hmoždinkami.

Metoda číslo 4: kotva

Dalším způsobem, jak zavěsit skříň na montážní kolejnici, pokud máte sádrokartonovou stěnu, je použít roztažitelný kotvící prostředek. Tento způsob instalace je ideální pro kuchyňské skříně, protože může odolat poměrně velké hmotnosti (asi 35 kilogramů). Kotevní spojovací prostředky vhodné pro haly s montážní lištou a bez ní. Je poměrně obtížné ho roztrhat, jen když je to s velkým kusem suché zdi. Mělo by se říci, že je v kuchyni, že je lepší používat kovové spojovací prvky, protože komerčně dostupné plasty stále nejsou tak spolehlivé a vydrží menší závaží.

Nekonvenční způsob montáže na sádrokarton

Mělo by být ihned objasněno, že ačkoli takové metody jsou poměrně vzácné, objevují se také, neboť bohužel neexistuje možnost fixovat kabiny tradičním způsobem.

 • Předobjednávka podlahového chromového rámu, ke kterému byly následně připevněny skříně. Může to být docela zajímavé porazit v kuchyni, netrvá tolik prostoru a vypadá krásně a moderní. Hlavní podmínkou je, že musí být poměrně těžká, aby podpořila váhu skříní.
 • Závěsné skříně ze stropu. Metody mohou být různé - a to jak pomocí mobilních kabelů, tak i řetězů, a na chromovaných trubkách s pevným upevněním. Docela moderní a progresivní způsob instalace kuchyňské soupravy, zejména v různých rovinách.

Závěr

Stejně jako každá jiná práce, upevnění nástěnných skříní nevyžaduje spěch a nedbalost. Nebuďte líní, abyste vše pečlivě změřili a označovali. Před naplněním polic s kuchyňským náčiním se ujistěte, že jsou správně uchyceny a že budou podporovat plánovanou hmotnost. Nikdy neprovádějte takovou práci "podle oka", použijte požadovanou úroveň. Snažte se ušetřit na materiálech, vybrat pouze kvalitní spojovací materiál. A co je nejdůležitější: Nebojte se dělat toto dílo sami, protože teď víte všechny jemnosti tohoto obtížného úkolu, což znamená, že uděláte vše správně a snadno s tímto úkolem.