udělejte to sami

Co je lepší: udělejte si to sami sebe nebo si koupíte ultrazvuk?

Anonim

Krtek je malé, chlupaté zvíře žijící v zemi. Samo o sobě je neškodné. Nejedí zeleninu a ovoce, nezničí rostliny. Proč je považován za škůdce zahrad a sadů? Jeho oblíbeným místem jsou červi. Plodnost země je přímo závislá na přítomnosti červů, které zpracovávají padlé listy a uvolňují půdu. Takže tam jsou celé kolonie krtků, které mají v této půdě dostatek jídla. Loví červy, zlomí kilometrové průchody, narušují rovnováhu půdy, jdou zdravé červy, což zhoršuje půdu.

Mole repeller dělat sami

Rok od roku se bojuje proti krtkům jako škůdcům domácích pozemků. Vynalezli mladičného odpalovače, lidé provedli poměrně málo úprav s vlastními rukama, které účinně fungují. Moles jsou téměř slepé povahy, jsou nahrazeny vynikajícím dotykem a horlivým sluchem. Zvířata cítí nejmenší vibrace

nejčastěji se brání nebezpečí a snaží se opustit místo, z něhož jsou vlny vibrací nebo ultrazvuk. Vzhledem k těmto vlastnostem zvířat lidé nevytvořili žádný účinný odpalovač s vlastními rukama ze šrotu. Proto jsou na kovovém sloupu zavěšeny různé předměty: prázdné plechovky, víčka, šrouby, nehty. Ze závanu větru se objekty houpají, potírají se proti pólu a vytvářejí kovový zvuk, který krtci berou na varování před nebezpečím. Banky nebo lahve ukryté v zemi pod úhlem, zachytit vítr hrdly, vibrovat a vyzařovat vyzváněcí tóny, které se přenášejí pod zem. Vytvořením potápěče s vlastními rukama lidé vzali v úvahu skutečnost, že krtci nemají rádi drsné zápachy: kouř, zejména síru, domácí odpad. Existuje mnoho krutých způsobů, jak se vypořádat s krtkama, ale je lepší mlčet o nich, když jsou více humánní. Například, výsadba některých druhů rostlin se závratnou vůní. Za tímto účelem můžete použít různé lilie - Grouse imperial. Lily žárovky mohou být zasazeny kolem obvodu místa do hloubky asi 20 cm.

Pokud nechcete vymýšlet něco, vymyslete, můžete jít do obchodu a zvolit připravené zařízení proti krtkům. Převážná většina kupujících, kteří si zakoupili můstku, má pozitivní zpětnou vazbu ohledně výkonu. Je snadné a jednoduché používat tato zařízení na webech. Jednou dělají krtky tím, že vytvářejí impulsy, vibrace nebo zvuk.

Moles zvedají nízkofrekvenční kmity v půdě a opouštějí zemi, kde jsou zařízení instalována. Pokud jsou oblasti velké, nebo existují překážky pro vlny, například pro založení domu, pak použití více zařízení bude mít větší efekt. Chybný je vibrační nebo ultrazvukový můstkový odpalovač, který je poháněn běžnými bateriemi. Příprava zařízení k provozu je jednoduchá: stačí vložit baterie a zapnout zařízení. Začne to zvuk nebo vibrace. Pracovní zařízení musí být zakryto nebo přilepené v zemi (uvedené v návodu). Doba provozu repellerů závisí na kvalitě baterií.