v kuchyni

Tyrkysová kuchyně v interiéru: přehled, zajímavé kombinace a recenze

Anonim

Mnoho domácích žen říká, že se nudí kuchyňkou neutrálních barev, že se chtějí dostat pryč od písku, šedé nebo béžové odstíny. Nabízíme originální řešení - použití tyrkysové barvy v interiéru vaší kuchyně. Ujišťujeme vás: získáte netriviální a stylový design.

Tyrkysová barva: názory psychologů

Z mnoha stávajících barev má tyrkysová spíše zajímavou psychologickou charakteristiku. Obdržel své jméno na počest polodrahokamů, který má modrou barvu se zeleným odstínem. V dávných dobách se věřilo, že tyrkysová má magické vlastnosti. Kromě toho je tento tón podobný barvě mořské vlny, ve které se prolínají odstíny vody a řas. V této kombinaci se dvě barvy - zelené a modré - sešly dohromady a jejich psychologická interpretace měla barvu tyrkysové.

Tyrkysová barva ve vnitřku kuchyně zmírňuje stres, únavu, napětí, aktivuje činnost mozku. Je symbolem duchovní čistoty. Ale pouze za předpokladu, že v tom zvítězí zelení. Určitě ne každý ví, že výuka Feng Shui zachází s touto barvou jako s symbolem luxusu, bohatstvím a, co je důležitější, s harmonií. Pracuje ve východním sektoru.

Odborníci z praxe Feng Shui říkají, že pokud namalujete zeď ve východní části kuchyně nebo přinejmenším přidáte výrazné tyrkysové doplňky, vaše finanční situace se zlepší a vy budete žít v souladu se sebou i se světem. Toto prohlášení je samozřejmě kontroverzní, ale každý může zkontrolovat, jak skutečně působí.

Kuchyně v tyrkysové barvě

Rád bych varoval fanoušky této barvy před nadměrným používáním. V interiéru, naplněném zeleně modrou barvou, bude nepříjemné a chladné. Pokusíme se zjistit, co může být zvýrazněno v tyrkysovém - nábytku, podlaze nebo stěnách. Nebo možná je lepší použít to bodově, přidávat jasné akcenty do interiéru?

Nábytek

Ve většině případů je v kuchyni tyrkysové barvy nábytek v těchto barvách. Harmonicky se hodí do všech stylových trendů - minimalismu, země, high-tech, středomořského stylu. Například v kuchyni, vyrobené ve stylu minimalismu, může být kuchyňská sada tyrkysové barvy lakonické podoby obklopena studeným rozsahem dalších interiérových předmětů. V kuchyni ve venkovském stylu takový nábytek v ideálním případě doplňuje jasný patchwork.

Stěny

Kuchyně v tyrkysových barvách vypadá skvěle na pozadí stěn pastelových odstínů. Patří mezi ně slonovinová, mléčná, světle žlutá, světle šedá, světle růžová, krémová. Tyrkysová kuchyně v interiéru nemusí být zařízena v takových barvách.

Tato barva je úspěšně použita pro dekorace na stěnu (bělení, tapety, panely). V tomto případě je sada nábytku lepší zvolit jiný rozsah. Nezapomeňte, že tyrkysová - barva je poměrně jasná, takže byste jí neměli dovolit, aby přebytečnost. Je lepší jej použít na jedné stěně, například nad pracovní plochou.

Paul

Kuchyně v tyrkysových barvách vypadá perfektně s dřevěnými podlahami v přírodních barvách. Můžete použít tmavý laminát. Ekologickou volbou lze považovat za použití kvalitních dlaždic. Majitelé prostorů v tomto případě by měli pro sebe určit, co je pro ně důležitější - krásu nebo praktičnost.

Strop

Pro takovou kuchyň je nejvhodnější sněhobarevný strop, který může být víceúrovňový. Bude zdůrazňovat hloubku tyrkysové. Pro dokončení můžete použít jakýkoliv moderní materiál. Například tyrkysová venkovská kuchyň naznačuje přítomnost omítnuté a malované bílé stropní barvy. Pokud dáváte přednost středomořskému stylu, je lepší udělat horní část sádrokartonu. Může to být vícestupňové s bodovým osvětlením. Obdivovatelé špičkových stylů nebo minimalismu se mohou rozhodnout pro bílé (matné nebo lesklé) stropní stropy s malými tyrkysovými akcenty.

Chcete-li správně kombinovat barvy (a to bude nutné, pokud máte zájem o tyrkysovou kuchyň), musíte znát určitá pravidla pro kombinování dvou nebo několika odstínů.

Společné barvy

Je velmi obtížné vytvořit komfortní a útulný kuchyňský interiér pomocí pouze tyrkysové barvy. Tento chladný tón potřebuje společné barvy. Profesionální návrháři doporučují používat tyrkysové nebo na fasádách nábytku nebo při zdobení zdí. Nebo použijte stylové příslušenství určené barvy.

Již jsme řekli, že tyrkysová je fúze dvou barev, takže způsob, jak to bude vypadat, závisí na prostředí tohoto tónu. Může být plně považován za chameleon, který změní barvu podle toho, který stín je vedle něj. Pokud je modrá, tyrkysová získá modravý odstín. Totéž se stane, když vedle něj bude barva zelená. Nepochybně tato úžasná barva dobře funguje s jinými tóny. Níže uvádíme nejzajímavější kombinace.

Bílo-tyrkysová kuchyně

Tuto možnost lze bezpečně nazvat klasikou. Je uznávaným oblíbeným mezi dostupnými kombinacemi. Takový jasný kontrast je docela vhodný v kuchyni, zdobený v námořním stylu nebo ve stylu minimalismu, hi-tech. Interiér může být doplněn o modré a bílé pruhované ručníky nebo dekorativní polštáře na nábytek.

Šedo-tyrkysová kuchyně

V tomto případě není kontrast tak jasný jako v předchozí verzi. Šedo-tyrkysová kombinace přinese veselí a rafinovanou eleganci do interiéru místnosti. Tyrkysový nábytek vypadá obzvláště působivě na pozadí šedých stěn.

Brown-tyrkysová kuchyně

Taková tyrkysová kuchyně je vhodná pro ty, kteří upřednostňují příjemnou atmosféru, klid a pohodlí. Tato kombinace je docela běžná. Mohou to být fasády nábytku a hnědá podlaha. Je zcela přijatelné doplnit tyto dvě barvy, například žlutou barvu. Může být použita při výrobě kuchyňské zástěry. Kromě toho může být tyrkysová kuchyň doplněna krémovými nebo mléčnými odstíny, stejně jako jasnější barvy - oranžová, růžová, cihla.

Při výběru doprovodných barev nezapomeňte na umístění vaší kuchyně. Pokud jsou jeho okna obráceny na jih nebo na východ, jsou v interiéru přípustné poznámky. Pokud se okna nacházejí na severu, měla by se do místnosti přidat teplé tóny.

Použití tyrkysové barvy v různých stylech interiéru: klasické

Slavnost a chlad v interiérech palácových sálů vypadá velkolepě v designu kuchyně v tyrkysových tónech. Geometrické vzory, ozdoby a monogramy na povrchu nábytku a stěn vypadají velmi harmonicky. Podtrhnout klasický styl bronzu a zlacení, který lze aplikovat na kliky dveří. Je vhodný pro dekorativní předměty.

Country music

Jasné barvy jsou charakteristické pro většinu "vesnických" stylů. To vám umožní aktivně používat barvy tyrkysové. Čalouněný nábytek, závěsy, lampy mohou mít různé odstíny tyrkysové.

Moderní styly

Rafinované ošumělé elegantní, stručné moderní nebo okouzlující high-tech vám umožní používat tuto barvu. Pro chebbi chic se nejvíce bledá, jako spálený odstín tyrkysové. Moderní bude vyhovovat jasným barvám v kombinaci se žlutou, červenou, jasně zelenou barvou. Tyrkysová barva v kombinaci s kovem a chromem je ideální pro špičkovou kuchyni.

Recenze

Jak se ukázalo, dnes mnozí Rusové již opustili obvyklé pastelovy barvy v designu kuchyně. Podle majitelů, kteří zdobili místnost v tyrkysových barvách, nelitovali o své volbě. Bílá-tyrkysová kuchyně, podle recenzí, je obzvláště populární mezi Rusy. Jsou velmi elegantní, vytvářejí nádhernou náladu. Mnoho lidí si myslí, že kuchyně v šedo-tyrkysových barvách vypadá velmi stylově.