v kuchyni

Plynový sporák s plynovou troubou - pro a proti

Anonim

Existují dva typy kamen: spolu s troubou a jako samostatné zařízení. Časy již prošly, když desky měly primitivní funkčnost a omezené použití. Moderní talíře dokáží udělat téměř vše: od růžového pečení ke kebabům. Navíc moderní desky mají odlišnou sadu funkcí, které mohou uspokojit jak profesionální kuchaře, tak i obyčejnou domácnost. Za prvé, pojďme se zabývat klasifikací.

Kromě toho, že sporák může obsahovat troubu nebo ne, jsou k dispozici pece a trouby různých typů: plynové a elektrické. Tedy Ukázalo se, že jsou možné možnosti:

- plynový sporák s plynovou troubou;

- plynový sporák s elektrickou troubou;

- elektrický sporák s elektrickou troubou.

Zvažte výhody využití plynu a elektřiny. Plyn je palivo, které má na rozdíl od elektřiny relativně nízké náklady. Skvělá možnost, pokud je dům připojen k centralizovanému přívodu plynu. Plynový sporák s plynovou troubou nevyžaduje další komunikaci (ve formě elektřiny), což značně zjednodušuje instalaci zařízení. Ohřev plynu je rychlejší, tj. vyžaduje méně času vaření. Pokud zvážíme nedostatky, jsou následující:

- je obtížné regulovat teplotu;

- otevřený oheň;

- zápach;

- složitost provozu.

Pokud nemůžete určit, co vám nejlépe vyhovuje: plynový sporák s plynovou troubou, elektrický sporák s elektrickými troubami nebo alternativní volba - plynový sporák a elektrická trouba, pak se musíte podívat na výhody a nevýhody elektrických spotřebičů. Výhody:

- dostupnost elektřiny;

- bezpečnost;

- přesnost nastavení požáru;

- snadná údržba;

- nucené větrání;

- další funkce softwaru.

Nevýhody zahrnují:

- cena;

- pomalá dynamika zahřívání.

Vedle přítomnosti nebo nepřítomnosti trouby je při výběru sporáku třeba dbát na rozměry, barvu, hloubku trouby, počet hořáků a jejich tvar, přítomnost různých provozních režimů a další funkce. U malých kuchyní je vhodný dvoupalový plynový sporák s troubou. Pro prostorné kuchyně může být dobrým řešením sporák se čtyřmi hořáky a samostatná trouba. Nakonec to vše přichází do vašeho interiéru - výběr barvy, velikosti a oddělitelnosti.

Takže co je plynový sporák s dobrou troubou? Pokud si vyberete ze dvou možností, nejlepší bude elektrická trouba. Vaření v troubě je často velmi delikátní proces kvůli vysoké teplotě a nízké vizualizaci procesu vaření. Režimy jemného ladění, samospoušť a vypnutí umožňují zjednodušit vaření. Plynové trouby mají také časovač, ale nemají automatické vypnutí.

Normální moderní plynový sporák s plynovou troubou má maximální regulaci plynu a elektrické zapalování. Někteří výrobci instalují na kamnach automatickou podporu proti požáru a nucenou ventilaci (pro troubu). Elektrická trouba může mít funkci grilu, který je několikrát větší než plynový gril. Kromě toho je při jemné regulaci požáru podstatnější nastavením teploty na číselníku a modální ovládání ohřívačů poskytuje více možností.

Na trhu existuje mnoho společností zabývajících se výrobou plynových sporáků s troubou. Představitelé, kteří dávají přednost zákazníkům, jsou AEG, Bosch, Kaiser. Samozřejmě nejsou to nejlevnější modely, ale mají vysokou spolehlivost a vynikající funkčnost.

Pokud právě stavíte kuchyň nebo přepracujete kuchyňský prostor, nejlepší bude samostatně trouba a varná deska. Zakoupením těchto zařízení odděleně získáte více funkčních a všestranných zařízení ve vaší oblasti.