nábytek

Mechanismus přeměny pohovky: typy

Anonim

V podmínkách malých bytů je velmi důležité ušetřit prostor a dostupnost požadovaného počtu lůžek. Čalouněný nábytek, který zdobí interiér během dne, pomáhá vyřešit tento problém a v noci se změní v pohodlný kout sedadel. Musíte zvolit mechanismus pro transformaci pohovky, která vám poskytne nejpohodlnější podmínky ve vašem pokoji.

Proč potřebujete skládací systém

Dobré je pro ty, kteří dovolují, aby oblast zvlášť uspořádala obývací pokoj a v jiných pokojích poskytla potřebný počet lůžek, ale ne každý má tuto příležitost. Nejčastěji jsou majitelé skromných oblastí nuceni kombinovat všechny zóny ve stejné místnosti. Velké množství nábytku značně zaplňuje prostor, je obtížné přiblížit se k některým věcem, k oknu nebo k balkonu.

V souvislosti s tímto stále populárnějším nábytkem s možností transformace. Řada zahrnuje nejen krásné sedací soupravy, které se snadno změní na pohodlnou postel, ale dokonce i čalouněný nábytek, který je jakýmsi dětským návrhářem, kdy mohou být různé varianty vytvořeny například ze samostatných modulů. Samostatné části se v případě potřeby pohybují i ​​v bytě do různých místností.

Čalouněný nábytek s možností přeměny může být použit nejen doma, ale i při organizaci kanceláří, pokud se předpokládá personál v noci. Obrovský výběr možností pro skládání umožňuje vybrat si model pro konkrétní místnost.

Takže transformační mechanismus pohovky pomůže ergonomicky vybavit nejen interiér obývacího pokoje, ale také například odpočívárny pro pracovníky směnky v každé organizaci.

Rozkládací pohovka: transformační mechanismy

Chcete-li získat pohodlné místo pro spaní z krásného prvku interiéru, stačí udělat pár jednoduchých pohybů, avšak systém se může výrazně lišit a může se skládat, rozkládat, posunovat nebo posuňovat. Nejoblíbenější možnosti jsou následující:

 • kniha a eurobook;
 • Francouzská postel;
 • rozkládací pohovka;
 • harmonika

Méně populární, ale stále použitelné typy transformací jsou následující:

 • delfín;
 • puma;
 • pantograf;
 • Americká skládací postel.

Každý model má své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody. Někteří se domnívají, že skříň na skladování prádla, jiní ne. U některých je postel velmi nízká, v jiných je vysoká. Existují univerzální systémy, které zahrnují každodenní použití a ty, které lze přeměnit pouze tehdy, když potřebujete ubytovat hosty. Neměla by být sestavena a sestavována průběžně, pokud mechanismus není určen pro takové zatížení. V každém případě prostě pochopte, jak přesně tato nebo tato volba funguje, uděláte správnou volbu.

Kniha

Tento systém byl znám od sovětských časů, a proto je považován za spolehlivý, protože byl testován více než deset let a podstatně se zlepšil. Mechanismus transformace knihy pohovky je nejběžnější a tradiční. V takovém případě je sedadlo zdviženo na cvaknutí, po kterém se zadní část snižuje. První část se pohybuje stejným směrem. Tak dostat plochý široký spací prostor. Moderní modely jsou nejčastěji vybaveny speciální krabicí pro uložení oděvů a je zde možnost nastavení úhlu opěradla. Může být instalován tak, aby bylo pohodlné být na gauči v poloze nakloněné, například pro pohodlné sledování televize. Jedinou nevýhodou takového pohovky je to, že nemůže být umístěn v blízkosti stěny. Pro skládání se vyžaduje prostor kolem něj a každý den k pohybu nábytku nemá smysl.

Eurobook

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších a nejspolehlivějších systémů. Tato pohovka je vybavena oddělením pro ložní prádlo a transformační mechanismus je tak jednoduchý, že i dítě to zvládne, takže se používá v dětských modelech. Eurobook může být umístěn v blízkosti stěny, protože při rozložení nevyžaduje zadní prostor další prostor.

Francouzská postel

Jedná se o systém, pomocí kterého skládací lůžko skryté tam bude odvíjeno od vnitřního prostoru konstrukce. V tomto případě musíte nejprve vyjmout polštáře ze sedadla. Mechanismus přeměny pohovky je velmi jednoduchý. Neexistují však žádné zásuvky pro uložení prádla a matrace je poměrně tenká, což nevyhovuje mnoha. Tato možnost je vhodnější jako host, neboť je méně spolehlivá, neboť je rámový systém na kloubech.

Rozložte pohovku

V tomto případě se pomocí speciálního popruhu posune dopředu blok se sedlem, což je matrace složená o polovinu později. Spánek se zdvojnásobí. Některé modely mají spodní část zad, což poskytuje ještě více volného místa. Neexistuje kontejner pro věci, a samotný spací prostor je poměrně nízký.

Akordeon

Lůžko v této variantě je stejné a vysoké. Transformační mechanismy pohovky a harmoniky se velmi snadno skládají. Zde sedadlo stoupá na cvak a složená dvojitá záda se táhne k typu akordeonu. Univerzálnost této možnosti díky možnosti použití odnímatelných krytek.

Dolphin Sofa: Transformační mechanismus

Používá se zpravidla v rohovém nábytku, který ho doplňuje o šířku, čímž vytváří plnohodnotný prostor pro spaní. Pod sedadlem se rozkládá blok, který se zvedá a tvoří lůžko. Tento povrch je hladký a samotný systém je spolehlivý a konstruovaný pro nepřetržité používání.

Puma

Mechanismus přeměny gauče je toto: zde se přední část zvedá, hladce se vytáhne a instaluje na zastávkách. Na prázdném prostoru se zvedne druhá polovina spícího prostoru. K tomu jsou odstraněny zadní polštáře a sedadla jsou vytažena dopředu.

Pantograf

Různé od evroknizhki způsob, jak prodloužit sedadlo. Neexistují žádná videa, která by mohla opustit značky na podlaze nebo bránit transformaci pohovky, neustále se držící na okraji koberce. Takový systém je často nazýván chůzí. Nemá žádné zranitelné pohyblivé části, takže mechanismus je považován za spolehlivý.

Americká skládací postel

Tato volba se nazývá také "sedafleks". Jedná se o zdokonalený design francouzského modelu. Zde se standardním lehkým kovovým rámem můžete použít poměrně pohodlnou tlustou matraci. Tyto pohovky jsou spolehlivé, takže jsou zakoupeny pro každodenní použití.

Univerzální volba

Výběr čalouněného nábytku, nyní spotřebitelé stále více věnovat pozornost rohové pohovky. S nimi můžete užitečně použít prostory v místnosti, které jsou obvykle prázdné. Tyto modely mají nejen prostornou prádelnu, umožňují vám postavit konferenční stolek, audio systém nebo dokonce i bar, ale poskytují také možnost uspořádat přistýlku. Transformační mechanismy rohových sedacích souprav jsou nejčastěji následující:

 • delfín;
 • eurobook;
 • roll-out.

Vzhledem k tomu, že nábytek je často modulární, může být pohodlně umístěn v libovolné místnosti ve tvaru písmene "G", "P", rovnostranné postavy.

Co si vybrat

Orientace v sortimentu pohovky není snadná, vzhledem k tomu, že kromě transformačních mechanismů je třeba zvolit čalouněný materiál, výplň, design. Stále existují různé formy, styly a účely, a také je nutné poskytnout určitý počet míst na složené pohovce. Rozhodně pochopte, co je lepší - náročný úkol. Chcete-li je nejlépe vyřešit, měli byste odpovědět na následující otázky:

 1. Jak často vyložíte stavbu: denně nebo pouze pro hosty jednou za měsíc?
 2. Kde se bude rozkládací pohovka nacházet a jakou oblast můžete pod ní pojmout v sestavené a rozložené podobě?
 3. Potřebujete prádelní prostor?

Po analýze odpovědí pro každou položku budete schopni zjistit, jaký typ pohovky a jak ji můžete změnit na postel. Volba je určena specifickými potřebami spotřebitele, takže neexistují žádné všeobecné rady.

Takže jste se dozvěděli, jaký může být mechanismus transformace pohovky v různých modelech. Trh čalouněného nábytku má velký rozsah Při plánování nákupu správně analyzujte své prostory a vyberte si takový nábytek, který bude vypadat nejen krásně, ale bude také pohodlný a funkční.