opravy

Leštěný beton: výhody a obecné vlastnosti

Anonim

Podlahy z leštěného betonu jsou dnes poměrně běžné a dobře známé. Mohou být vidět v obchodních centrech, velkých sálech a na letištích jak v Rusku, tak v zahraničí. Tato technologie podlah se ukázala být ekonomická a spolehlivá, přitahuje stále více pozornosti odborníků na výrobu podlah. Leštěný beton se v současné době stal samostatným prostorem pro stavební materiály, který získal dynamický vývoj. Zamyslíme se nad jejími výhodami, výrobní technologií, odrůdami a vyvracíme řadu mylných představ, které na ruském stavebním trhu existují, a vedou k iracionálním peněžním ztrátám.

Trochu historie leštěného betonu

Technologie přišla do naší země ze zahraničí. Ve třiceti pěti letech cvičil ve Spojených státech a dalších cizích zemích. V zahraničí není žádný objekt ve výstavbě dokončen bez vytvoření podlahy z takového materiálu. Leštěný beton je zde velmi oblíbený. Fotografie a další obrázky takových povlaků jsou působivé svou krásou.

Technologie se používá téměř všude bez ohledu na cíl budoucího objektu: beton (leštěný) je vhodný materiál pro místnosti s velkým množstvím lidí: nákupní komplexy, sklady, obchodní centra. To také našlo použití ve venkovských domech a bytech, kde se používá jako konečný nátěr a je pro domácí domácnosti dosud nový druh podlahy.

Rozvoj materiálů v Rusku

V současné době je v naší zemi již posílena technologie výroby leštěného betonu. Stává se stále více populární každý den. Samozřejmě, že při vývoji na domácím trhu došlo k určitým potížím. Jedním z hlavních důvodů, které dlouhodobě brání tvorbě leštěného betonu jako alternativa k jiným podlahovým krytinám, je jeho špatná kvalita. Po dlouhou dobu nebylo považováno za konečný materiál pro podlahu. Neexistují proto žádné rozsáhlé požadavky na jeho kvalitu, jako je pevnost, hustota a estetický vzhled. To zabránilo aktivní propagaci na domácím trhu takových materiálů, jako je beton. Leštěná podlaha je nyní aktivně používána. Nejde o návrhový základ, postoj k jeho kvalitativním charakteristikám se postupně mění.

Požadované vlastnosti

Beton na podlahu by měl mít nejprve značku síly minimálně B22.5, být dobře vibrovaný a mletý, mít jakékoliv plniva s výjimkou vápence. Důležitou podmínkou je doba, která uplynula od uložení betonové základny. Mělo by to být asi dvacet osm dní, ne méně.

Zbývající podmínky ovlivní především rychlost práce:

 • beton prochází vyrovnávacími operacemi k odstranění kapiček;
 • tyto povlaky mohou být obnoveny tak, aby byly hladce štěpeny nebo jeskyně;
 • staré betonové podlahy mohou být částečně obnoveny.

Takové operace však vyžadují dodatečné finanční náklady a volný čas. Pouze při dodržení uvedených vlastností můžete dosáhnout vysoce kvalitního materiálu, jako je leštěný beton. Podlaha, při dodržení všech požadavků, se bude lišit od ostatních obkladů v trvanlivosti a estetickém odvolání při nízkých peněžních výdajích. Samozřejmě mohou být použity alternativní materiály: dekorativní polymerní beton, který nevyžaduje deset centimetrový potěr nebo výztuž, pokud není touha provádět hodně mechanické práce. Ale pak se konečná cena takových podlah zvýší.

Časté chyby

Po získání betonové základny je třeba pokračovat v práci na leštění a broušení. A právě v této fázi je povoleno většina chyb. Podívejme se na ty hlavní.

 1. Mashing s "vrtulníky", aby lesk na beton. S touto metodou injektáže bude lesk přítomen, ale bude krátký av průběhu operace bude stále mizet.
 2. CO nebo GM broušení. Pomocí tohoto nástroje není možné dosáhnout požadované lesku. Provedla mnoho testů s použitím technologie, která ukázala, že povrch je získán pouze matný. Tyto brusky nemají dostatečnou rotační rychlost, aby získaly trvanlivý lesk a postrádají planetární mechanismus pro dosažení vysoce kvalitního povrchu.
 3. Leštěná "bruska". Jeho použití se nedoporučuje, protože výsledek bude špatný kvůli nedostatku dostatečné hmotnosti nástroje, schopnosti dodržovat obzor a jeho velmi nízkou produktivitu. "Bruska" se nejlépe používá k provádění pomocných prací na obvodu (je ideální pro leštění těžko dostupných míst).
 4. Naneste vrstvu laku, abyste získali lesk. Tato metoda byla použita v devadesátých letech, zahrnující obyčejné kamenné podlahy s voskem nebo lakem, které jim poskytly lesklý povrch. Použití laku mění celou podstatu materiálu: leštěný beton je s ním neslučitelný. Technologie její výroby předpokládá přirozený lesk dosažený řádným obráběním. Lakový povlak je navíc při použití rychle vymazán a veškerá estetická krása se zhoršuje.

Zvažte postup správného leštění betonu, jakož i nástroj, který je pro něj používán.

Jak lakovat beton?

Především je třeba provést přípravné práce na studiu ošetřované oblasti za nepřítomnost cizích těles a výztuže, provést měření síly značky, analyzovat přítomnost čipů, trhliny, různé rozdíly s jejich další korekcí.

Pro provedení práce doporučujeme zapojit specialisty do renovace pokojů. Ale získání leštěného betonu vlastním rukama je také možné s dostatečným úsilím a pozorností. Co je leštěný beton? Pro tento účel je nejlepší použít vysoce profesionální vybavení - brusky, které mají planetární mechanismus práce.

Umožňují provádět veškeré přípravné práce a základní leštění povrchů. Všechna mletí se obvykle vyskytují v suchém režimu bez použití vody. Proto potřebujeme také průmyslový vysavač, který odstraňuje jemný prach. Pro dobré zpracování obvodu povrchových a těžko přístupných míst je lepší použít speciální lemovací stroje nebo "brusky".

Kromě mechanické práce k získání kvalitního povrchu betonu je potřeba použít speciální chemické sloučeniny, které mu umožní "prach" a posílení. Jedním z nejlepších typů takové chemie na domácím trhu je Ultralit.

Stupně tvorby leštěné betonové podlahy

Za prvé, aby bylo dosaženo ideálního betonového povrchu, je nutné provést jeho vyrovnání a hrubé broušení. Účelem těchto akcí je odstranění velkých nesrovnalostí. Druhá etapa zahrnuje práci na obnově výmolů a dutin. Jejich výsledek by měl být rovnoměrný plochý povrch. Zde je prach a vytvrzení.

Třetí etapou je konečné broušení nebo leštění. Odstraní se mikroskroj. A konečně jsou prováděny finální lešticí práce, které se také nazývají jemné leštění. Jejich cílem je proces karamelizace povrchu, kterým získává stálý lesk.

Nakonec je možné zpracovávat beton leštěné různými chemikáliemi, aby bylo možné dodat další vlastnosti, například protiskluzové. Je důležité si uvědomit, že hlavním parametrem při získávání takového betonu bude vždy objem spotřebního materiálu, jeho hmotnost a rychlost výroby konečného výrobku. A správná kombinace indikátorů vytvoří nádherné "zrcadlo" z obyčejné podlahy. Nicméně, beton, leštěný a lesklý, může být použit nejen pro podlahu. Používá se také při vytváření dalších povrchů.

Výroba betonových desek. Přípravná fáze.

Stolní deska - nutný atribut při uspořádání každého bytu. A může být vyrobena ručně betonem, který musí být následně vyleštěn, aby získal estetický vzhled. Zvažte technologii výroby desek s "mramorovaným".

Pro práci potřebujete pouze bruska s planetovým mechanismem práce a trysky pro velké, jemné zrno a zamsh, stejně jako šroubovák. Za prvé, musíte sestavit dřevěný bednění pro budoucí stolek. Je velmi důležité zvolit pro něj stabilní a pevný rám. Chcete-li to provést, můžete použít obvyklé tyče padesát až padesát milimetrů. Chcete-li zkontrolovat sílu konstrukce budovy na triky - rám musí odolat vaší hmotnosti.

Hlavní fáze práce - výroba a leštění betonu

Chcete-li získat konkrétní řešení, musíte je zásobit na kbelíku z cementu a vody. Smícháme komponenty a pak přidáme do hmoty pár kbelíků z písku a tolika kbelíků sutin. Připravený roztok by měl být pomalu nasypán do rámu do požadované výšky a ponechán po dobu 10 dnů k ztuhnutí. Povrch musí být vyhlazen, takže nejsou žádné nepravidelnosti. Po uplynutí požadovaného času je bednění pečlivě odstraněno - začíná práce na dokončování a leštění betonu. Již byly popsány dříve, a proto se o nich nebudeme podrobně zabývat. Je třeba poznamenat, že leštění je nejprve vyrobeno tryskou pro velké zrno, potom jemně zrnité a po semišu s přidáním impregnace. Po provedení všech potřebných prací získáte vynikající leštěnou betonovou desku.

Na závěr

Konečně je třeba poznamenat, jaké vlastnosti má leštěný beton (povrch) mít, a to by mělo být vždy zapamatováno:

 • neměla by prachu;
 • povrch není filmový materiál;
 • má atraktivní vzhled díky stálému lesku;
 • liší se v životnosti a jednoduchosti provozu;
 • snadno obnovit.

Tuzemský trh se již přizpůsobil technologii betonových nátěrů. A nyní se můžete setkat s dostatečným počtem pánů v této oblasti, kteří jsou připraveni nabídnout své služby.