konstrukce

Stříška ve dvoře soukromého domu z kovového profilu

Anonim

Ve stadiu plánování území v oblasti soukromého domu není vždy nutné budovat kapitálové struktury se zdmi a základy, protože to činí stavební práce dražší a řemeslníci musí utrácet více energie. Někdy to z ekonomického hlediska není vůbec přijatelné a v některých případech majitelé necítí potřebu uzavřeného prostoru. To je důvod, proč si můžete postavit kůlnu ve dvoře soukromého domu.

Materiál

K tomuto účelu se doporučuje použít kovový profil, který je prodáván z masivní oceli, tvarovaných trámů, válcovaných výrobků různých úseků, jakož i neprofilovaných plechů. Právě z těchto válcovacích prvků se vyrábějí oblouky, altány a vrcholy.

Obecně platí, že vrchlík je tuhá konstrukce, která má rám a podpěrné nohy. Chcete-li vytvořit jednoduchý systém, měli byste vytvořit šikmou střechu, jejíž úhel je omezen pouze velikostí střechy. Přístřešky baldachýn nejčastěji se vyrovnávají s podporou na hlavní budově. Pokud produkt správně naplánujete, můžete vyloučit hlavní systém odvodnění vody ze střechy. To je způsobeno skutečností, že samotná konstrukce bude hrát úlohu odtoku a stěny nebudou mokré. Stěny mohou být vyrobeny z jakéhokoliv dostupného materiálu, avšak kovový profil duté válcované oceli se projeví lépe. To je poměrně silné na ohybu, má zanedbatelnou váhu a také snadno dává do instalace. Střecha ve dvorech soukromého domu by byla skvělým řešením, pokud majitelé potřebují budovu jako kůlna nebo garáž. Materiály pro práci jsou levné, dostupné všude a jsou kompatibilní s technologií vlastní konstrukce.

Příprava nástrojů

Když je ve dvoře soukromého domu postaven baldachýn, jehož fotografie jsou uvedeny v článku, je třeba připravit nástroje, mezi něž patří:

  • úroveň budovy;
  • měřítko;
  • pilní pila;
  • šroubováky;
  • svařovací stroj;
  • pozinkované šrouby;
  • montážní rohy;
  • šrouby;
  • souprava klíčů;
  • vrták

Příprava místa

Pokud se rozhodnete postavit carport sami, pak se musíte rozhodnout o umístění budoucí stavby. Chcete-li to provést, doporučujeme zvolit plochou plochu, ve které není žádná technická komunikace. Pokud během výkopu dojde k poškození elektrického kabelu nebo vodovodního systému, stavba vrchlíku zmizí na pozadí. Kryt na dvoře soukromého domu by měl být postaven na předem vyrovnaném prostoru, jehož rozměry jsou vhodné pro budoucí stavbu. Nejatraktivnější budou vypadat železné trubky, které mají dostatečnou sílu. Prvky budou fungovat jako rám, jejich průměr může začít od 50 mm. Pokud jde o tloušťku stěny, měli byste vybrat výrobky, u kterých tento parametr začíná od 3, 5 mm. Můžete si koupit použité trubky, těsnost pro ně nehraje zvláštní roli. Kromě toho, pokud je kryt na dvoře soukromého domu vyroben z netěsných trubek, stavba bude levnější. Je důležité určit hmotnost střechy, včetně střechy. Takže pro otevřený baldachýn o rozměrech 6 x 3 m bude zapotřebí 8 svislých podpěr, pro které budou použity trubky o průměru 80 mm. Kopají po řadě na čtyřech stranách.

Pro porovnání

Pro každou dvojici trubek v půdě by měla být svařovaná farma z rohů. Přítomnost příčných výztuh je důležitá. Pokud se rozhodnete vybudovat kůlnu ve dvoře soukromého domu, fotku, je třeba studovat vzdálenost mezi farmami. Například pokud jsou dvě trubky 80 mm umístěné ve vzdálenosti 3 m od sebe, budou schopny odolat hmotnosti až 250 kg. To bude stačit pro nejsilnější střechu, včetně zohlednění zatížení sněhem.

Vytvoření rámce

Baldachýn ve dvoře soukromého domu foto vlnité umožňuje instalace svislých podpěr, což je nejdůležitější etapa v práci. Kvalitní kůlna bude fungovat pouze v případě, že jsou podpěry přísně vertikální. Je důležité si uvědomit, že horní konce by měly být na stejné úrovni. Pokud se rozhodnete pro použití třímetrových podpěr, budete muset použít potrubí, jejichž délka se pohybuje od 3, 4 do 3, 5 m. Otvory jsou vykopány o hloubku 60 cm a šířka musí být zdvojnásobena, aby bylo možné vyplnit dostatečné množství betonového roztoku. Před instalací potrubí by měla být na horní konec svařena perforovaná nebo pevná příruba z ocelových plechů nebo kruhů. Příruby budou vhodné pro svařování na farmě pro střechu. Na dně připravených otvorů se nalije štěrk a písek, každá vrstva by měla mít tloušťku 6 cm. Trubky jsou upevněny v dírách pomocí velkých kamenů, pro spolehlivost mohou být opěrné podpěry zesíleny svařováním a tvořeny mezi nimi tyče.

Pokud se rozhodnete vytvořit kůlnu ve dvoře soukromého domu z kovových profilů, pak v dalším kroku vyplňte dutý prostor mezi trubkami a stěnami betonovým roztokem, který je připraven z cementu M-300 nebo vyšší. K přísadám je třeba přidávat štěrk a písek a po nalití malty zůstává struktura několik dní, dokud se beton vytvrdí. Během této doby získají vertikální podpěry potřebnou pevnost.

Montáž farmy

Pokud se rozhodnete postavit kůlnu na dvoře soukromého domu z vlnité podlahy, pak je dalším krokem instalace střechy. Pro každou dvojici vertikálně instalovaných trubek je svařena příčka a musí být použita výztuž a úhly. Tento prvek by měl mít tvar rovnoramenného trojúhelníku a jeho krátké strany by měly být vytvořeny z úhlů. Tyče nebo tvarovky by měly být aplikovány na příčné výztuhy a dlouhé strany. Na těch místech, kde se na potrubí spočívají vazníky, je nutné zajistit rohové plošiny. Farmy jsou přivařeny na zemi, umožní to dosáhnout identity velikostí. Po dokončení této práce použijte lešení nebo stabilní schodišťový stojan, pomocí něhož velitel zdvihá vazníky a nainstaluje je na koncích sloupů. Nejprve jsou prvky připevněny svařováním a po instalaci může být poloha vazníku kompletně opravena.

Montáž střechy

Když je na dvorku soukromého domu postavený baldachýn, doporučuje se předem zvážit fotku tohoto designu, což vám umožní pochopit, jakou technologii se používá při stavbě střechy. Mezi trojúhelníkovými vazníky na vnitřní straně střechy je nutné posílit metodu svařování pomocí 4 výztužných tyčí, které se budou rozkládat po celé délce krytu. V příští fázi přechází master do instalace lávky a následně upevní profesionální podlahu na střechu. Pokud má budova stěny, jsou zvednuty ze země a přeneseny na střechu. Stěny budou umístěny mezi podpěry, ale mnohem rychleji je vyrobit z vlnité lepenky, která bude zpevněna na pevné bedně. Je důležité si uvědomit, že plechové plechy, na rozdíl od stěn břitu a cihlových příček, vyžadují vysoce kvalitní izolaci.

Vytvoření dřevěného krytu: přípravné práce

Pokud se rozhodnete udělat kůlnu ve dvoře soukromého domu, po dokončení výstavby můžete pořídit fotografii vlastním rukama. Předběžně doporučujeme je v článku uvažovat. Možná nám to umožní pochopit, který návrh je nejlepší použít. Chcete-li například vytvořit dřevěnou kůlnu, musíte si vybrat místo, které upřednostňuje prostor před branou, podél zahrady nebo zahrady, stejně jako v blízkosti garáže. Tento přístup umožní použít baldachýn nejen pro auto, ale i pro skladování vybavení, stejně jako zahradní nářadí.

Konstrukce rámu

Dřevěné žaluzie, stejně jako kov, poskytují svislé sloupky. Za tímto účelem se používají nosníky, po jejichž instalaci jsou instalovány protilehlé podélné nosníky. Úhel těchto prvků, který bude položen v drážkách horních konců podpěr, nesmí být větší než 3%. Vrchlík na nádvoří soukromého dřevěného domu, jehož fotografie je uveden v článku, by měl mít krokveřský systém. Nosníky jsou položeny na podpěry a jsou namontovány na podélných nosnících. Vzdálenost mezi nimi by měla být 70 cm. Je třeba ustoupit od okraje asi 9 cm, aby bylo možné namontovat vnější trámy na nosníku. Spojení dřevěných prvků se provádí řezáním police na koncích.