zahradnictví

Třešňové květiny Cherry blossom: fotografie

Anonim

Svět přírody je neuvěřitelně rozmanitý a krásný. Ale skutečně zázrak může být nazýváno třešňovými květy. Kvetoucí na jaře, oblékají každou větvičku stromu v nádherných bílých nebo světle růžových šatech. Od starověku až po současnost, třešňové květiny způsobují obdiv, nejvíce jemné a dotekové pocity. Tyto barvy dělají verše a zpívají písně. Umělci přenášejí nepřekonatelnou krásu třešňového květu na plátna.

Vzhledem k nenáročnému stavu těchto rostlin, odolnosti proti suchému počasí a mrazu je geografie růstu třešní stromů rozsáhlá. Mohou se nalézt kdekoli na naší planetě. Třešeň zdobí zahrady, parky, náměstí, trávníky. Tento strom roste na boku silnice, příjemný do očí osoby, která projíždí nebo projíždí kolem.

Trochu historie

Třešně se lidé dozvěděli dlouho před psaním. Lidé Středozemního moře, odkud přišli na Kavkaz a Persii, se o tom dozvěděli dříve než ostatní. Později Římané ocenili třešně. A už v prvním století naší doby se rozšířila po celé Evropě: začaly ji růst v Británii, Němci a Belgičané se zamilovali do třešňových květů. Ale v Rusku to vypadalo mnohem později.

Během panování Jurije Dolgorukovové byla výzdoba všech koutů Moskvy třešňovým sadem, jehož květiny fascinovaly svou krásou a vůní. Zakladatel Moskvy dodal třešně z Kyjeva. Stala se prvním ovocným stromem, který začal růst v Rusku. Nejprve se jen obyvatelé královských statků a klášterů těšili a obdivovali chuť ovoce a krásu květin a teprve v patnáctém století se třešeň přestěhovala na farmy a dobila univerzální lásku.

Třešňové květy

Každý kvetoucí strom je krásný, ale třešeň způsobuje zvláštní obdiv. Když se podíváte na třešňové květiny, chcete zpívat, číst poezii, dělat něco dobrého. Není náhodou, že třešně je lidem tak oblíbený. Například ve Varně se nacházejí všude třešně. Ozdobili náměstí, parky, zahrady a dvory města. A na Tchaj-wanu se konají výroční festivaly na počest třešňových květů. Turisté z celého světa přijíždějí na svátek. Podobné festivaly se konají ve Washingtonu a Maconu, Užhorodě a Soulu. Vycházejí z doby, kdy v roce 1912 daroval starosta města Tokio čekanky americkému příteli.

Když se díváte na obrázky, květy třešní, na kterých je prezentována v celé kráse, není možné se vyrovnat s touhou vidět tento zázrak ve skutečnosti. Třešně během kvetení nemohla ignorovat básníky, umělce, spisovatele. V Rusku a Japonsku, na Ukrajině av Bulharsku, na Tchaj-wanu a v Americe zpívají ve svých pracích třešňové květy, které symbolizují začátek jara, lásku, něhu, mládí a znovuzrození.

Cherry blossom: struktura

Třešňový květ se připevní na krátký pedikel, který se rozšiřuje nahoru a tvoří nádobu. Šálek sepaly a pět světle růžových okvětních plátků, které tvoří korunu, jsou k němu připojeny. Uvnitř květiny - tyčinky a pistil. V dolní, rozšiřující se části psistu je vaječník, v jehož horní části se nachází stigma. Ve vaječníku se objevuje pouze jedno ovoce. Třešňové květiny, v závislosti na typu stromu, přicházejí v bílé a světle růžové květy.

Během kvetení je třešeň obalená, stejně jako svatební párty nevěsty, sněhově bílými květy s růžovým odstínem, shromážděnými ve svazcích do bujných květenství. Tento pohled nenechá nikoho lhostejný.

Třešňové květiny a jejich příznivé vlastnosti

Cherry květiny, fotky, které vidíte, přitahují včely toilers. Díky jejich neúnavnému úsilí jsou třešně a med oblíbené pochoutky jak dětí, tak dospělých na našem stole. Má tonický, antibakteriální, antivirový a protizánětlivý účinek na lidské tělo. Použití medu zvyšuje imunitu.

Z květin třešňového vaří vůně, jemně lahodný čaj, který obsahuje mnoho organických kyselin, stopových prvků a minerálů.

Legendy, obřady a víry spojené s třešněmi

Třešně jsou v době křesťanství pevně zakořeněny v populárním životě, zatímco téměř všechny legendy se narodily v pohanských dobách, kdy bylo vše zbožné a stromy byly obdařeny znaky živých bytostí. Proto existuje několik legend o třešně, kráse jejích květin.

Podle křesťanských tradic je třešeň považována za symbol lidského života kvůli jedinečnému rozkvětu tohoto stromu. Kvete nejprve a teprve pak listy. Tak je člověk: narodil se nahý do tohoto světa, nahý a opustí ho.

Cherry na Ukrajině je symbolem vlasti a matky. Kvetoucí strom symbolizuje dívku, nevěstu. Symbolem šťastného rodinného života je třešňový sad. Pro každého Ukrajince, ať už je z města nebo z vesnice, obraz třešně symbolizuje dům otce.

Cherry už dávno uctívali naši předkové. Věřili v existenci svého mocného patrona Boha Kearna. Aby mu pomohl získat dobrou sklizeň, bylo nutné ho přemluvit, za což zapálil svíčky na kvetných stromech. Kolem třešňových květů proběhlo jarní novoroční obřad starých Slovanů.

Tento pohanský obřad podle legendy později začal hrát v Německu. Za tímto účelem byl v novém roce pěstován a zdoben hořícími svíčkami kvetoucí třešeň.

Naši předkové měli znamení: třešeň zasazená v blízkosti domu přinese štěstí a pohodu. První setkání milovníků pod touto rostlinou jim přinese štěstí.

Pokud jste snil o třešňových a sakurských květinách

Lidé už dlouho používali jazyk květin k předávání zpráv, pozvání k návštěvě, prohlášení o lásce. S jeho pomocí vyjádřili obdiv, soucit, lítost, nenávist, znechucení.

Význam barev byl přenesen do snů. Sen o třešňovém květu - o dobré změně osudů a dobrých zpráv. Pokud ve snu roztrháte třešňovou květinu, znamená to, že pro milovanou máte citlivé pocity. No, pokud vidíte před vašimi očima třešňové květy. To je známka poznávání a hodnocení vašich schopností. Pokud sníte o třešňových květinách, čekají vás na vás opravdové změny. Zasadíte strom ve snu - na velké bohatství.

Rozkvetlý strom sakury, který jste viděli ve vašem snu, předčí štěstí a blahobyt. Díky otevřenosti vaší postavy a nesobectví dosáhnete nesmírné popularity, prožijete zkoušku vznešené vzájemné lásky.

Rodinní lidé, kteří viděli, že sakura kvete ve spánku, mohou doufat v dlouhodobé štěstí a míru ve své rodině. Pokud ještě nemáte rodinu, tento sen naznačuje, že ve vašem životě se brzy objeví člověk, kterého budete navždy milovat. A zažijete vášnivý pocit nepostradatelnosti.

Sakura (dekorativní třešeň) symbolizuje čistotu a čistotu. Pokud jste měli sen o třešňových květech, počkejte na setkání s mladou, neposkvrněnou dívkou ve skutečnosti.

Třešňové květiny v tetování

Větev třešňového květu je oblíbeným obrazem na kůži mladých dívek, kteří nejsou lhostejní k japonské a čínské kultuře. Podtrhávání něhy, zranitelnosti duše jejích nositelů, takové tetování je velmi ženské. V čínské víře symbolizuje krásu ženy a vznešenou lásku. A v japonských legendách - přechodnost života. Pocity, jako letící plátky třešňových květů, ustupují, zanechávají zářivý smutek, smutek, pocit ztráty nebo ztráty příležitosti.

Dnešní tetování zobrazující třešňové květiny zdůrazňují filosofický a kontemplativní postoj k životu, estetice, krátkotrvající kráse a něhu.

Národní symbol Japonska - Sakura

Japonský národní symbol je považován za Sakuru nebo, jak se tomu říká, dekorativní třešeň. Sakura v květu připomíná mraky světle růžové barvy nebo vzdušné, téměř beztížné sněhové vločky. Růžové mraky květin tvoří z větví starobylé sakury obrovský stan, do něhož lidé spěchají ze všech stran, aby obdivovali girlandy kvetoucích větví, které sestupují na zem samotnou.

Kvetoucí rostlina je bohužel krátkodobým fenoménem. Vítr bude foukat, nebo bude deště a jemné květy sakury padnou, sotva zamítnuty. Možná to je důvod, proč kvetoucí třešňové květy v japonské kultuře jsou symbolem životnosti a v poezii - minulé mládí a ztracená láska. Japonci přenášejí lásku k těmto květům po mnoho tisíciletí.

Japonská tradice - obdivující květiny

Tradice obdivování sakury během její kvetení v Japonsku se objevila už dávno, za vlády dynastie Tang. Aristokraté strávili celý svůj volný čas pod kvetoucím stromem: poslouchali hudbu, házeli a pili lehké občerstvení. Během vlády císaře Ságy se začaly svátky, aby obdivovaly rozkvětující sakuru. Vznikly kánony - moderní tradice obdivujících květin.

V době reformace v Japonsku v 19. století byly třešně všude v Japonsku ořezány třešně, považované za zbytky feudalismu. Po nějaké době se však tradice obdivujících květů znova ožila a nyní se tato dovolená považuje za nejoblíbenější v Japonsku. Se zármutkem a vzrušením Japonci čekají na začátek dovolené, aby si vychutnali čistou čistotu a úžasnou krásu květů sakury.

Začíná moderní svátek Khans v hlavním městě, postupně se stěhuje do jiných měst a vesnic. Po celé zemi se vytváří speciální ústředí, kde se shromažďují informace o době kvetení sakury. O prvním kvetoucím kousku magické květiny se okamžitě stane známým všemi médii.

Začátek násilného rozkvětu sakury začíná svátkem. Lidé se stále shromažďují pod kvetoucími stromy u hradeb starých klášterů, paláců, parků a zahrad, užívají si krásy květu sakury a příjemného rozhovoru s blízkými lidmi.

Sakura květina: Legendy

Sakura květiny jsou jemné a krásné. Oni personifikují lidský život, jsou považováni za ztělesnění krásy japonské ženy. Japonci mají mnoho víry a legendy spojené s touto květinou.

Japonci věří, že každá krásná květina sakury vypráví o osudu dítěte. Legenda, která se narodila ve vzdálené minulosti, je stále naživu v paměti japonského lidu. Říká, že jednoho dne ředitel japonské vesnice Sakura řekl guvernérovi této vesnice Shogun o krutosti prince a přivedl své malé děti k němu, aby ukázal své zbité záda. Guvernér za zásluhy potrestal prince a rozhodl se pomstít stěžovateli. Tajemně popadl starce se svými dětmi, pevně svázaný s třešničkou a všechno zahynul. Od té doby mají květy sakury (dekorativní třešeň) růžový odstín, jako by byly pokropeny krví nevinných dětí. Díky této legendě získává Sakura zvláštní tajemství.

Existuje další legenda o sakurou: velmi dávno, na začátku jara, kdy kvete sakura, bůh Ninigi - předchůdce lidí - se oženil s nejmladší dcerou Božího pohoří s názvem Blossoming. Otec mladé dívky byl velmi rozzloben, že Ninigi si jako svou ženu nevybral svou nejstarší dceru a prorokoval tomuto manželskému páru a svým potomkům prchavý život jako sakura. Od té doby se jméno Sakura stalo populární v Japonsku.

Sakura květ - jeden z nejkrásnějších na světě

Je těžké si představit život bez květin. Bude nudná, nenápadná a smutná. Většinou milují květiny krásnou polovinu lidstva. Květiny dávají štěstí, zvyšují náladu, snižují bolest, pomáhají vyrovnat se s touhou po milovaném. Vůně sakury květiny a její bezvadný vzhled inspiroval člověka k ušlechtilým skutkům. Tato květina zdobí domy, parky, zahrady.

Na počest delikátní, tajemné květy sakury (ozdobné třešně), svátků a festivalů po celém světě se konají mince s jejich obrazem. Sakura květina je všude v Japonsku. Jsou zdobené oděvy, nádobí, předměty pro domácnost. Fotografie lze vidět na obálek časopisů, ve výkladních skladech a obchodech, na reklamních brožurách. Není náhodou, že Japonci, s jejich citlivými dušemi a bezvadnou touhou po kráse, považují květy sakury za nejkrásnější na světě.