udělejte to sami

Markýzy na lodi PVC do-it-yourselfers, jak to udělat?

Anonim

Rybaření z lodi je považována za zvláštní potěšení mezi fanoušky "tichého lovu". Dokonce i malé řemeslo vám umožňuje vybrat nejlepší ryby nebo sledovat zábradlí. Zároveň chci, aby loď byla co nejpohodlnější, a zůstat na ní by vás neodvrátila od vašeho oblíbeného zaměstnání s různými maličkostmi. Vzhledem k tomu mají řada rybářů vlastní stany na PVC lodích. Domnívají se, že pouze domácí návrhy mohou kombinovat hlavní charakteristiky: praktičnost, kvalitu a nízké náklady.

Potřebuji markýzu?

Téměř každý rybář odpoví na tuto otázku kladně. Takové zařízení dokonale chrání před paprsky pálícího slunce, vytváří stín, ve kterém můžete dát potravu, návnadu nebo jen vodu. Je také prostě nepostradatelný, když prší. Někteří řemeslníci vytvářejí markýzy na PVC lodích s vlastními rukama, aby mohli pokrývat kapitána z vln při pohybu. Takové výrobky jsou také velmi dobré na parkování. Mohou pokrýt náklad a zavazadla, která zůstala uvnitř.

Obchod nebo domácí produkty

K dnešnímu dni lze v prodeji nalézt spoustu různých typů a návrhů takových výrobků, které se vyznačují svou kvalitou, funkčností a hodnotou. Nicméně, většina rybářů dává přednost stany na PVC lodích s vlastními rukama. To je způsobeno skutečností, že vysoce kvalitní a praktické výrobky jsou poměrně drahé. A někdy jejich cena překračuje náklady samotné lodě. Také při vytváření nezávislého stanu je možné vzít v úvahu určité specifické rysy konkrétního modelu lodi nebo osobní přání koncového uživatele.

Kde začít?

Tuto otázku kladou noví majitelé, když udělají markýzu na PVC lodi. Jak si vyrobit vlastní ruce vysoce kvalitní přístřeší, zatímco utrácíte minimální částku peněz? Odborníci v takových případech doporučují nejprve určit typ konstrukce. Faktem je, že existuje několik typů takových výrobků, které se vyznačují složitostí výroby a jejich funkčností. Měli byste zvážit nejpopulárnější z nich a rozhodnout o schůzce.

Parkování

Tento produkt slouží k ochraně vnitřku plavidla a věcí v něm v době pobytu. Za tímto účelem je vhodná plně uzavřená markýza pro plavidla z PVC. Odborné rady současně souhlasí s tím, že je nejlepší používat plachtovinu nebo jiné odolné materiály, které vydrží dlouhou dobu vlhkost.

Běžecké vybavení

Obvykle se tento typ výrobku míní, když se zeptá na otázku, jak vyrobit markýzu pro plavidlo z PVC. Rada odborníků je zcela odlišná a někdy i protichůdná. Faktem je, že taková zařízení jsou určena k ochraně před sluncem, větrem nebo deštěm během pohybu plavidla nebo během ukotvení. Tento stan může mít několik otvíratelných stran, které umožňují pohodlné a pohodlné rybaření. Návrh takového výrobku však může být velmi různorodý. Záleží na typu člunu a na osobních preferencích výrobce. Často jsou i tovární stany vystavovány všemožným úpravám, jejich vzhled se velmi liší. Někteří rybáři považují tento druh přístřešku za nejoptimálnější a praktičtější, a proto se o něj snaží zabývat.

Nosní

Jedná se o nejběžnější výrobní markýzy pro PVC lodě. Fotografie jejich návrhů lze často nalézt na reklamních brožurách konkrétních modelů nebo rekreačních člunů. Taková markýza zavře loď z nosu na třetí nebo dokonce polovinu trupu. Dokonale chrání loď před vlnami při pohybu a vytváří pro kapitána dobrý stín. V takovém případě je zpravidla volný prostor takových systémů omezen na otevřený prostor.

Rám

Pevná základna je obvykle nutná pouze v případech, kdy nátěr nelze stáhnout na stávajícím vybavení plavidla nebo je plánována vysoká konstrukce. Proto, rozhodování o tom, jaký typ markýzy na PVC lodi je potřeba, jak si vyrobit, vyzvednout materiál, měli byste nejprve objasnit konstrukci samotného rámu. Především byste měli mít na paměti, že produkt musí být dostatečně pevný. V tomto případě by to mohlo rychle pochopit a shromáždit. Také design je vytvořen za jedinečných vlastností plavidla, která využívá tovární sedadla.

Pokud loď nemá příslušné vybavení, je zakoupena samostatně. Upevnění hotového výrobku se provádí pomocí šňůr, speciálních spojovacích prostředků nebo pásů se zámky. Vzhledem k těmto rysům vytváření rámů je nejlepší, aby se do práce dostaly vodní trubky z PVC nebo jiných lehkých materiálů. Někteří řemeslníci dávají přednost práci s rámci starých skládacích lůžek, které jsou pro tuto práci také velmi vhodné.

Materiál

Stát na lodích s PVC do-it-yourself je nejlepší ze všech lehkých materiálů. Pro tyto účely jsou velmi vhodné stanové tkaniny nebo látky, které neumožňují vlhkost. Předpokládá se, že je nejlepší použít PVC, které kombinuje průhledné prvky s barvami. Ale takový materiál nedovolí průchod vzduchu, což znamená, že bude muset udělat spoustu větracích otvorů, které nejsou příliš vhodné pro použití v deštivém počasí.

Také pro práci potřebujete další příslušenství: spojovací materiál, pásy se zámky, speciální pojistné kroužky, lano nebo šňůru. V podstatě je cílem těchto prvků zajistit pevnou fixaci markýzy na rámu nebo lodi, jakož i správné fungování otevíracích prvků.

Řezání a šití

Pokud plánujete produkt sestavit sami, postupujte podle několika užitečných doporučení:

 • Při výrobě markýz na plavidlech z PVC je nejlepší vytvořit je z levných tkanin nebo starých hadrů. Současně je důležité vyrábět veškerou práci tak, jak by se dělo s drahým materiálem. To je nezbytné pro pochopení všech konstrukčních prvků lodi, pro uložení látky přímo na vozidlo a pro zjištění určitých závad.
 • Obvykle se tkanina okamžitě natáhne na rám nebo loď a pak se přizpůsobí. Umístění okamžitě označuje umístění trvanlivých vložky, kroužky, lana a další příslušenství. Všechny nezbytné otvory jsou také okamžitě provedeny.
 • V další fázi jsou vzory vytvořeny pomocí hotového modelu. Měli by být vyrobeny z husté lepenky, oddělující každý prvek mezi švy. Čím větší a hladší kus, tím lépe. Je velmi důležité vyhnout se tvorbě velkého počtu částí, aby se zmenšila délka švů.
 • Po sestavení vzorů se používají k vytváření vzorků. Je velmi důležité vzít v úvahu, že proces ořezávání vytváří několik centimetrů více šablony, aby se ponechal nějaký materiál pro vytvoření silných švů.
 • Navíc je návrh sestaven a lepidlo se používá k ukotvení všech prvků. Pomůže nejen šití, ale také výrazně posílí všechny klouby, čímž je utěsní.
 • Pak se provádí samotný proces šití, se kterým jsou sestaveny všechny hlavní prvky stanu.
 • V závěrečné fázi práce je nutné instalovat armatury a spojovací prvky pomocí speciálních svorek nebo lepidla. Poté je okraje šité a husté plochy jsou instalovány na místech, kde je plánováno silné tření.

Odborná rada

Odborníci také poskytují mnoho praktických doporučení:

 • Studium otázky, jak vytvořit markýzu pro PVC lodě s vlastními rukama, odborné rady jsou velmi odlišné a neobvyklé. Ale všichni se svrhnout na skutečnost, že design musí být vytvořen pro konkrétní model plaveckého vybavení a při zohlednění osobních přání koncového uživatele. Hlavní věc v hotovém výrobku je pohodlí. Dokonce ani z nejtrvanlivějšího a nejspolehlivějšího stanu nebude mít žádný užitek, pokud je obtížné ho uspořádat, nebo to naruší samotný rybolov.
 • Někdy je mnohem snazší koupit levný stan, ze kterého můžete později stavět celou konstrukci, než koupit velmi drahý materiál a řezat sami. Musíte však být velmi opatrní, protože tyto výrobky vždy neodpovídají uvedeným vlastnostem. Experti obvykle berou pouze v zájmu regálů, které jsou pro své potřeby skvělé.
 • Lepidlo pro spojování švů si také musí zvolit velmi pečlivě. Měl by být kombinován s vybranými materiály, aniž by došlo ke korozi. V opačném případě budou klouby značně oslabeny.
 • Vytvoření švů se nejlépe provádí pomocí šicího stroje. Neposkytuje jen kvalitní produkt, ale také velmi usnadní práci.
 • Dokonce i zkušení majitelé malých lodí věří, že proces krájení a šití je nejlépe svěřen odborníkovi s odpovídajícím vybavením a zkušenostmi. To zaručuje vysokou kvalitu spojů a neovlivňuje výrazně počáteční náklady.
 • Tam jsou speciální impregnace a jiné sloučeniny, které dávají látku odpuzuje vodu. Objevily se poměrně nedávno, ale již se pozitivně doporučují mezi rybáři. Někteří je používají ke zpracování oděvů. Právě takové formulace se před použitím velmi dobře aplikují, protože to může výrazně prodloužit životnost hotového výrobku.
 • Veškeré potřebné příslušenství lze zakoupit ve specializovaných prodejnách. Někteří výrobci však prodávají své výrobky v sadách, které jsou optimálně vhodné pro vytvoření markýzy. Je však určen pro standardní provedení. A téměř vždy musí znovu koupit příslušenství pro prvky. Vzhledem k tomu je vhodné předem specifikovat přesné množství potřebných detailů
 • Vlákna použitá k vytvoření švů by také neměla být vystavena vlhkosti. Je nepřijatelné, že hnijí a silně se protáhli. A další impregnace zlepší pouze jejich vlastnosti.

Závěr

Na základě poskytnutých informací lze dojít k závěru, že je velmi jednoduché vytvořit si vlastní stany na PVC lodích. Bude to však vyžadovat dostupnost nástrojů, získání vhodných dovedností a mnoho trpělivosti. Je velmi důležité přijmout zodpovědný přístup k výběru typu materiálu a technických řešení používaných v návrhu. Proto se začínají mistři nejdříve pokusit získat pomoc odborníka nebo osoby, která má zkušenosti s touto záležitostí.